Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek szándékosan...

Szerintetek szándékosan bosszant a kutyám?

Figyelt kérdés

1,5 éves border collie kanról van szó és az első kutyánk így túl sok fogalmam nincs a nevelésükről.(Még mielőtt meglincselnétek nem az én ötletem volt hogy pont az egyik legnehezebben kezelhető fajtájú legyen az első kutyánk)


Szóval általában leveszem róla a pórázt ha sétálunk de általába többszöri határozott szólításra se reagál semmit holott tudja jól hogy mit kéne csinálnia mert ha van nálam jutalomfalat érdekes módon szalad vissza egyből. Aztán amikor már kezdek begurulni ezt ő észreveszi és elkezd menekülni. Esélyem nincs elcsípni és megbüntetni mert sokkal gyorsabb nálam és ha 2 méternél közelebb érek hozzá már rögtön elfut előlem. Pont mintha szándékosan szivatna...

Az nincs rendbe szerintem hogy ha nem adok neki kaját akkor tojik rám magasról.

Mivel tudnám leszoktatni erről a sunyi viselkedésről ?



2018. dec. 5. 11:25
1 2 3
 21/24 Hovarju ***** válasza:

Keress rá a 101 kutyatrükk nevű könyvre. Ha jól emlékszem fel van töltve a netre, de ha mégsem találod érdemes megvenni a könyvet. Nagyon jó tanítási ötletek vannak benne.


Illetve jól jöhet még, ha elolvassátok Jan Fennel kutyapszichologia könyvét. Ez is letölthető a netről.


Mindkét könyvből sokat tudtok tanulni. De mindenképp javasolnám, hogy beszéljétek meg családilag, hogy minél előbb menjetek el egy kutyasuliba.

2018. dec. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
78%

Nagyon szomorú olvasni, amit írsz, valaki tanácsolta, hogy ajándékozzátok el a kutyát, valószínűleg ez lenne a leg célravezetőbb. Ez a kutya még 12-14 évig is el fog élni, akkor is lesz mellette olyan, aki 'kényszerből' azért foglalkozik vele? Másfél évesen sokkal könnyebb túladni rajta, mint 9 évesen mondjuk.


De hogy a kérdésedre válaszoljak, azt a módszert engedd el, hogyha nem jön vissza, akkor jól megbüntetem. Ahogy korábban is írták, pont ezzel éred el, hogy jól oda sem megy. Először is azt javaslom, hogy minden sétára vigyél magaddal jutalomfalatot, most függetlenül attól, hogy anélkül is mennie kellene a behívásnak.

Ha nem akar visszamenni, akkor ne kezd el kergetni, hanem kezdj el szaladni a másik irányba, figyeld meg, menni fog utánad. Gyűjtsd be, és csatold rá szépen a pórázt.

Ami bordernél szokott még működni alternatívaként, hogy megtanítod parancsszóra stabilan feküdni. Ezt sem veréssel, hanem jutalmazással, hogy egyszerűen imádja ezt csinálni. És egy olyan szituációban, amikor nehezebb magadra vonnod a figyelmét, egyszerűen lefekteted, és odaballagsz hozzá.

Veréssel, fojtónyakörvvel egy bordernél olyan sok mindent nem lehet elérni. Ez egy borzasztóan intelligens, könnyen motiválható, munkamániás fajta, igazából sokszor még akkor is megcsinál dolgokat, ha egyáltalán nem gondolja a gazdáját maga felett állónak, csupán azért, mert szeret dolgozni. Ha neki a behívásról/ távolról fektetésről el tudod hitetni, hogy az egy játék, akkor csinálni fogja.


És tényleg keress fel egy kutyaiskolát :)

2018. dec. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Szerintem ne itt keress megoldást a problémára. Olyan válaszok vannak, hogy fogom a fejem...

Elsősorban a kapcsolatotokon kell javítani.

Az első lépés egy kutyaiskola meglátogatása.

2018. dec. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Végig olvastam a válaszokat és kaptál sok jó tanácsot. Én egy öt éves border collie kan tulajdonosa vagyok, az itt említett könyveket és még azon kívül nagyon sokat elolvastam, az itt említett tanácsokat kipróbáltam, rengeteg internetes videót is megnéztem, azokat is megpróbáltam, de a kutyám mégsem behívható. A tanulj meg kutyául c. videó sorozatban bemutatott módszer nagyon jól működik, de én azt késő kezdtem, trükköket tanítani szuper. Úgy gondolom, ott rontottam el, hogy kimentem vele ingergazdag környezetbe sétálni, mielőtt kevésbé izgalmas helyen már jól ment volna minden. Ráadásul hagytam, hogy elém menjen, mivel nem tudtam magam mellett tartani, olyan erővel indult meg. Többször nekifutottam a behívás és fegyelmezett séta tanításának, de a mai napig nem megy, csak jutalomfalattal, illetve azzal sem, ha vannak érdekesebb dolgok. A fojtó és a bántalmazás éppen ellenkező hatást váltott ki, azt egyáltalán nem ajánlom. Kutyasuliban agressziót tanult a többi kutyától és fojtót ajánlottak, persze biztosan van más kutyasuli, a tükör módszer jó lehet, de itt nincs ilyen a környékünkön. Én végül beletörődtem, hogy ez már így marad és olyan helyekre járok a kutyával sétálni, ahol végülis nyugodtan elengedhetném, pld. töltésekre, mezőgazdasági utakra, erdőkbe, egyébként pedig mindig pórázon sétál. Tudom, hogy ezért szintén megköveznek a szakértők, de mivel ennek a kutyának nagy a mozgásigénye, úgy gondolom, hogy nem arra termett, hogy láb mellett nyugodtan sétálgasson, így egy 5 méteres flexi pórázt rakok rá olyan helyeken, ahol nincs forgalom és szimatolhat kedvére, hiszen ezért megyünk sétálni és ezzel megelőzöm, hogy végigvonszoljon a séta során, valamint azt is, hogy elszaladjon. A vissza úton rövid pórázon gyönyörűen jön mellettem. Rájöttem, hogy azt a rendkívül érdeklődő természetét kellene kinevelnem belőle a fegyelmezett sétához, amit egyébként nagyon szeretek benne, imádom, hogy mindenre figyel és minden érdekli, így én már nem is próbálkozom vele. Sok sikert kívánok Neked! Még annyit, hogy egy határozott "nem", amikor éppen olyat akar tenni, amit Te nem szeretnél, mondjuk elfutni előled, szerintem hatásos, ha időben jön, akkor, amikor észreveszed a szándékot. Az enyém is imád kergetőzni velem és én is vele, akkor miért ne?
2019. jan. 5. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!