Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egézséges a kutyával együtt...

Egézséges a kutyával együtt aludni?

Figyelt kérdés
Egy ágyban.
2010. jún. 27. 12:08
1 2 3 4 5 6
 11/54 anonim ***** válasza:
31%

Én gyerek korom óta együtt alszok a kutyáimmal soha semmi bajom nem volt tőle.

Jöttök itt folyamatosan falkasorend, mit és hogy nem szabad.Érdekes modon nekem soha nem volt ebből semmi gondom,igy is nagyon jól tudja,hogy hogy kell velem viselkedni.Sőt rendszeresen jártunk versenyekre és addig nem aludtak amig nem voltam ott mellettük.

2010. jún. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/54 anonim ***** válasza:
47%

Nem egészséges, és nem is helyes.


Nem egészséges, mert akár mennyire is tisztán van tartva egy kutya, akkor is csak kutya marad. Nyalja magát, nyal más kutyákat, felnyalja a kutyapisit az utcán.


A kutya nem ember, ebből következően gondolom nem ugyanolyan baktériumok élnek benne.

Az egy dolog, ha valaki nem betegedett meg az egy ágyban alvástól, de megbetegedhet.


Meg, az igazat megvallva undorító is, a kutyáknak erős szaguk van. Nem akarom azt mondani ,hogy büdös, de számunkra a kutya lehelete elég büdös.

Aztán a kutya büfög és fingik is, utóbbi rettentő szagú lehet, hogy nyugodtan elmenne harci gáznak.


Aki ezt szívesen szagolgatná, hát rajta.


Na és persze nagyon nem helyes. A kutyatartásban, mindig azt mondják , hogy a rangsor, a falkavezérség a fontos.

Namármost, ha a kutya feljöhet az ágyra, olyan mintha egyenrangú lenne.


Ne legyen egyenrangú, ne mehessen fel a bútorokra, ne vegyen el az asztalról ételt, és a lakásban legyen olyan helység ahová nem mehet be.


Ettől eltekintve alhat egy szobában az emberrel, de nem egy ágyban.


Mi, saját ,,ágyat" készítettünk a kutyánknak, egy nagy négyszögletes szivacs, amire régi takaró huzat került.

Az volt az ő vacka, ágya.

2010. jún. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/54 anonim ***** válasza:
40%

Amit leirtál akár emberekre is ráillik.

Igazad van te soha nem szoktál böfögni és fingani vagy talán ibolya vagy rózsa illatút.

A másik akkor ne menj ki az utcára sem mert bármikor elüthet egy autó.

Az enyémeimnek is meg van a helyük mégis jobban szeretnek velem aludni.Ebből soha semmilyen gondunk nem volt mindenhol és minden helyzetben feltétel nélkül engedelmeskednek.

2010. jún. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/54 anonim ***** válasza:
65%

a kutya nem ember.

És nem nagy felismerés, hogy jobban szeret veled aludni, mert pl. jobban szeretne napi 24 órát veled tölteni, mégis elmész iskolába,vagy jobban szeretne a kukában turkálni,vagy a játszótéren belefeküdni a csövesek ürülékébe mégis rászólsz.

Attól hogy emberként kezelet még kutya marad.

2010. jún. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/54 anonim ***** válasza:
26%

hát az én kutyám nem büdös, sőt..

még szájszaga sincs.

akkor Te nem ápolod úgy a kutyádat, mint pl. én.

nap mint nap mindenki érintkezik bacikkal..

nem fogok meghalni mert a nyelvem érintkezik a kutyám nyelvével.

más fenekét szagolja vagy megnyalja..írtam h séta után rögtön nem..de amúgy ha séta közben akar puszit adni akkor séta közben fog.

túl egészségesen élni rosszabb..ott van Madonna lánya, bár lehet túlzó példa..szerencsétlen mi lett vele a sok bio kajától..

még h büdös a kutya..a tiéd esetleg. az enyémnek eddig mindenki mondta, h milyen jó illata van.

itthon is szeretem a tisztaságot, és a kutyámat is rendben tartom, aki maximálisan ehhez szokott hozzá.

magától ágyra feljönni nem tud, de fel szoktuk rakni és semmi baj nincs a viselkedésével.

attól még tudja hol a helye, és szót fogad.

de ezen nem fogok összeveszni, mert mondom..kinek mi a normál, de azért ne általánosítsunk már h pl. büdös a kutya meg a lehelete is..már akinek..

2010. jún. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/54 anonim ***** válasza:
58%

Nos, természetesen én is szoktam, ahogy mindenki más, és az enyém se rózsaillatú. Csak míg én ember vagyok, mondjuk elvonulok a WC-re, vagy valahová és nem a másik orrá alá büdösítek. A kutyát erre nem taníthatod meg.


De nem is ez a lényeg. A kutyáknál, akárcsak egy farkasfalkában, mindenkinek meg van a maga helye.

Az alárendelt állatok sem foglalhatják el a falkavezér helyét .


Ez ugyanígy van, egy kutyával amit az ember a lakásban tart.

Vannak dolgok amiket nem jó megengedni az ebnek, enélkül előfordul, hogy nem tudja hol a helye.



A lényeg az, hogy a rangsort ajánlatos minden helyzetben szigorúan betartani.


Tegyük fel, mondjuk a kutya, szeret a díványon heverészni. Jön egy vendég, aki le akar ülni, de a kutya meg majd nem hagyja, hisz az az ő helye, valami jött-ment idegen ne üljön a helyére.

Az ilyen helyzetekből meg baj lehet. Épp ezért mondom azt, hogy kutyának a földön a helye.

Én se feküdtem az ő helyére, ő se az enyémre.

2010. jún. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/54 anonim ***** válasza:
17%

13:41 Teljesen igazad van,én is igy gondolom és az én kutyáim sem büdösek.


Mint emlitettem már semmi ilyen jellegü gondom nincs velük.És ha már ezt a példát hoztad fe, igen imádnak a kanapén heverészni,de bárki leülhet oda.Ha azt mondom,hogy menjen le akkor lemegy.Attól mert én vagy más nem igy neveli vagy tartja a kutyáját attól az nem lesz rosszabb.Hidd igy is tökéletes összhang van köztünk.De lehet,hogy csak én vagyok szerencsés

2010. jún. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/54 anonim ***** válasza:
66%

Persze, azt is megértem, hogy mindenki úgy gondolja,az ő módszere a helyes. Ugyanúgy mint a gyereknevelésben, mindenki azt gondolja neki van igaza, más meg ne szóljon bele, meg úgyis ostobaság amit a másik mond.


De azért, vannak kutyás könyvek, kutyás műsorok, és ha ez a kérdés kerül szóba, szinte mindig azt mondják nem helyes egy ágyban a kutyával aludni. Bizonyára nem véletlenül mondják. Időnként néha érdemes arra hallgatni, aki ért is hozzá, lehet hogy igaza van. Legutóbb konkrétan JAN FENNELL könyvét olvastam, és ő se helyesli.


De ahogy tetszik, ez csak a személyes véleményem, tanácsom,nem kell megfogadni. Mindenki nevelje úgy, ahogy szerinte a legjobb az ebnek.

2010. jún. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/54 anonim ***** válasza:

Mit mondjuk h a kutya nyelve ilyen meg olyan, a z ember száájában több baktérium van xD


Jah és lehet vele aludni én is szoktam

2010. jún. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/54 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem hülyeség 14 éves kislányokkal leállni vitatkozni azon, hogy mi a helyes kutyanevelés.


Aludjanak csak egy ágyban a bolognese-vel, etessék az asztaltól mert miyen cukkermukker ahogy kinézi a falatot a szádból.Hirdessék csak , hogy az ő kutyájuk milyen szófogadó.

Ettől még természetesen nem lesz igazuk,max csak abban segítenek, hogy más hasonló gyerekek akik baba helyett kutyát tartanak szintén félrenevelik az ebet.


És most lehet lepontozni.

2010. jún. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!