Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A cigányok félnek a kutyától?

A cigányok félnek a kutyától?

Figyelt kérdés

Sokan mondták, a cigányok nagyon félnek a kutyától, betörni se mernek, ha valami félelemtes kutya van a háznál. Tényleg félnek a kutyától?

Nem provokatív kérdés!


2010. jún. 27. 16:08
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
71%

16:17 52%-osnak. Más a testük kipárolgása, mint a fehér bőrűeknek. De más a sárga és fekete bőrnél is. Nem azt mondom, hogy büdösek, félreértés ne legyen, egyszerűen van egy jellegzetes testszag, minden bőrszínnél más. Mint ahogy az újszülöttek kifejezetten illatosak. Engem még egy ápolt, nem fehér bőrű ember tiszta testillata/szaga sem zavart, de érzem a különbséget.

A fehér ember kutyáját épp úgy irritálja, mint ahogy a postásszag. Szegény annyi helyen megfordul, annyi szagkeverék van rajta, hogy minden kutya megugatja.

Egyébként tényleg félnek a kutyáktól, csak a sajátjuktól nem. Nálunk majd minden cigány udvaron van kutya, de lomtalanításkor a kapun belül volt a vasanyag, és hiába zártam a kennelbe a kutyát, ott kellett állnom az ajtóban, míg ki nem vitték a cuccot, nehogy véletlenül kiszabaduljon a kutya, amelyik már nem is ugatott rájuk.

2010. jún. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
21%
mi az hogy faj csak egy emberi faj létezik ti gyökerek
2010. jún. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
56%
Hát igen, a cigányoknak tényleg van egy jellegzetes szaguk, ami nem azt jelenti h ápolatlanok lennének és nem fürdenek, de a bőrük más mint a magyaré. Ez van.
2010. jún. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim válasza:
97%

"mi az hogy faj csak egy emberi faj létezik ti gyökerek"


Figyelmedbe ajánlom az alábbi linket:


[link]


A gyökér pedig a fa fontos része - azzal veszi fel a táplálékot:)))

2010. jún. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim válasza:
78%

A szag valóban jó irány a kutyák viszonyulása témában.

Azt is elhiszem, ha van erre ellenpélda. (Szerb-Magyar fentebb említett tapsztalat)

Meg a szocializációval is egyetértek. Egy ismeretlen, nem megszokott szag ok lehet az ugatásra és igen - ez nem a "kellemes vagy büdös" megközelítés csak a megszokottól eltérő hatás az ebzet viselkedésében.

A jó vagy rossz emberhez, etnikumhoz és a szándékokhoz valóban nincs köze.

2010. jún. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem is félnek tőlük, csak az a baj, hogy ha vhová be akarnak törni lefújják gázsprayel vagy megmérgezik a kutyát.

Uh a kutya nem nyújt 100%-os biztonságot.

2010. jún. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
77%
A kínaiak az európai embert döglött csirke szagúnak érzik.
2010. jún. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
47%

Nem tudom, hogy általánosságban hogy működik, de nálunk a környékbeli cigányok nem félnek, hanem rettegnek a kutyától. És azt sem tudom, hogy a szagok miatt, de az én spánielem még soha az életben nem harapott embert, és még egyszer sem fordult elő, hogy kirohant volna az utcára, egy esetet leszámítva: a kapuban álltam, a szomszéddal beszélgettem, az úton pedig elsétált egy cigánygyerek. A kutya ugatva kirohant és úgy bokán harapta a gyereket, hogy az elesett. És sajnos ezt megpróbálta eljátszani a többi romával is, de akkor már nem voltam rest, vigyáztam, hogy ne legyen több baj. Magyarokra rá sem hederít. Azóta sem tudom, hogy miért tette, mert az a gyerek (bár eléggé ellenszenves kinézete volt) nem igazán ártott neki tudtommal, meg nem is igen hiszem, hogy a kutyáknál van olyan hogy "cigány". Lehet, hogy csak nem volt "szimpatikus" neki.

De amúgy sok cigánynak van kutyája, szóval annyira nem félhetnek tőlük. Szerintem nem lehet általánosítani, valamelyik fél tőlük, valamelyik nem. Mindenesetre egy félelmetesen nagy, morgó kutya láttán se cigány, se magyar nem mer betörni a házba.

2010. jún. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:

Kérdező, Böszörményi vagy?? ×D

Nálunk a cigányok nagyon félnek a kutyáktól.

az én kutyám amúgy is rühelli a cigányokat. Vannak a városban ilyen cigány házak, és mi ott szoktuk sétáltatni.

Ha a ház előtt megyünk el,a kutya elkezd hátrálni oldalra,míg a másik oldalon lévő járdára nem ér, nem tudom visszahúzni,pedig egy border collie-pincsi keverék. Ez van minden alkalommal, mikor elmegyünk a ház előtt.

Egyszer kikötöttem a biciklimhez, én meg bementem a boltba. a kis cigány kölykök jöttek:

-Nem háráp ez a Qtya???(én persze a boltban voltam,az ugatás-vicsorgásra jöttem ki)

Meg akarta simogatni,vagy nemtom,de a kutya egyenesen megtámadta. Nem bántotta, de amit cisnált az durwa volt.

2010. jún. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
100%
Igen, félnek. A környékünk tele van cigányokkal. Van egy kuvaszom és egy sarplaninaim, mindkettő szelíd, szeretetre méltó kutya, de: ha cigányok mennek az utcán azonnal a kerítésnél örjöngenek. Még soha nem törtek be hozzánk.
2010. jún. 30. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!