Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy kóbor kutya a teraszun...

Van egy kóbor kutya a teraszunkon, mit tegyek? Már van kutyám

Figyelt kérdés
Van egy tacskóm aki lakásban él de ide tévedt egy fekete labrador úgy 7 8 hónapos lehet. Nagyon aranyos de a mi kapunk nem épp zárt kapu,jön megy rajta. A nagykapu mindig nyitva. Igazából nem akarunk új kutyát,főleg az oltásokra nincs most rávaló és féltem is a tacskóm, hogy bántaná, de sajnálom szegényt.

2018. dec. 28. 10:46
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
88%

Bottal, ez igen első. Remélem, téged is bottal zavarnak majd el.

Kedves kérdező, amit tehetsz:

Megpróbálod a környéken megkeresni a gazdáját és ha nincs meg, akkor értesíted a hozzátok közel eső menhelyet, hogy találtál egy kutyust. Ha nincs menhely a környéken, akkor az állatorvost, neki tudnia kell melyik a legközelebbi menhely, illetve ha chipes a kutya, akkor a gazdáját is tudja értesíteni.

Semmiképp se bántsd a kutyust.

2018. dec. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
16%

*sintér


3-as!

Mi a baj az első (meg az én) válaszában?

Ez a legegyszerübb. Meg nem azt mondta hogy bántsa, csak zavarja el!

2018. dec. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
96%
Állatorvosnak vagy menhelynek szólj! (Ha nem félsz tőle, megnézheted, hátha van rajta biléta is.)
2018. dec. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
85%

Gratulálok az első két válaszolónak.

Olyan nehéz ez a XXI. században, hogy megkeressük legalább neten a legközelebbi állatmentők telefonszámát?

Vagy körbejárod a környéket, becsengetsz hátha hiányzik valakinek? Lefotózod a mobiloddal, megmutogatod, megosztod stb.

Bónusz tipp: Épp ma olvastam, hogy a SZilveszter közeledtével az ország több pontján van lehetőség chipet leolvastatni pl. benzinkutak. Neten meglehet keresni hol vannak ezek a chipleolvasó pontok. Elég ha beírod hogy kutya chip.

2018. dec. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
87%

#3 vagyok és az a baj kedves #4, hogy kutyát nem hajkurászunk bottal. Mellesleg azzal, hogy elzavarja, nem segít rajta semmit. Meg kell keresni a gazdáját, vagy ha nincs meg, akkor menhelyen elhelyezni.

Ti jól éreznétek magatokat ha valahová bemennétek segítséget kérni és bottal zavarnának el titeket?

2018. dec. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
31%

"Ti jól éreznétek magatokat ha valahová bemennétek segítséget kérni és bottal zavarnának el titeket?"

HA ez nem is , de minimum elzavarnának ja hogy akutyával már rendesnek kell lenni a hajléktalanra meg rászrni?

2018. dec. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
81%

Az első kettőnek én is gratulálok, hogy ebben a modern világban sikerült ilyen érzéketlennek, sivárnak maradniuk!

Nem tudom nekik van-e kutyájuk/remélem nincs/de ha mégis, mit szólnának hozzá, ha az övékével történne ez meg?

Kérdező, amit tegyél:nem tudom hol laksz,de hívd fel a legközelebbi kutyamenhelyet, vagy állatorvost, mondd el az esetet, és kérd őket, nézzék meg, van-e benne chip.Mert ha van, akkor kiderül ki a gazdája.Már MOL kutaknál is van chip leolvasó!

Előtte a környéket járd be, csengess be mindenhova, nem veszett-e el a kutyájuk.Ha tényleg labrador, akkor biztos van gazdája.Hirdesd az interneten, van egy hely, talált-elveszett kutyák oldal.De menhellyel mindenképp vedd fel a kapcsolatot, ők is segítenek keresni a gazdát.

Abból indulj ki, a te kutyád elveszne, milyen jó lenne ha valaki törődne vele, keresné a gazdáját, és visszakapnád.

Addig is adjál neki enni, inni legalább kétszer naponta, és tegyél neki fedett, szélvédett helyre fekvőhelyet, hogy ne fázzon.A tacskódat ne engedd ki hozzá.Lényeg,hogy ne kóborogjon tovább szegény, mert lehet a közelben lakik.

2018. dec. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
20%
persze egy kóborkutya miatt verje magát költségekbe. őszintén ti hol éltek, mert ez nem a valóság az tuti.
2018. dec. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
90%

"a hajléktalanra meg rászrni"


Talán egzotikus gondolat lesz számodra, de lehetőség szerint igyekezni kell mindenkivel rendesnek lenni. Ki beszélt itt arról, hogy _minden_ kóbor kutyát neki kell megmentenie? Miért, talán naponta előfordul, hogy kóbor kutyák lepik el a házát? Pofám leszakad.

2018. dec. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
14%
ha egy ember bekltözne az udvarodra, enni adnál neki és lakhelyet keresnél? nem hiszem. legyünk már következetesek nem ő vállaltaa azt a kutyán adjon neki enni esetleg, de utána engedje szabadjára és kövessen el mindent hogy ne mehessen be.HA ez negyszer előfordult ,előfordulhat bármikor
2018. dec. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!