Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy kóbor kutya a teraszun...

Van egy kóbor kutya a teraszunkon, mit tegyek? Már van kutyám

Figyelt kérdés
Van egy tacskóm aki lakásban él de ide tévedt egy fekete labrador úgy 7 8 hónapos lehet. Nagyon aranyos de a mi kapunk nem épp zárt kapu,jön megy rajta. A nagykapu mindig nyitva. Igazából nem akarunk új kutyát,főleg az oltásokra nincs most rávaló és féltem is a tacskóm, hogy bántaná, de sajnálom szegényt.

2018. dec. 28. 10:46
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
25%

Miért éltesse, itassa, meg fekhely is legyen?

Ha elment menj ki és zárd be a kaput. Esetleg fotózd le és tedd ki Facebookra, hogy itt kóborol ez a kutya, gazdája viheti. Nagyon maximum felhívod vagy írsz valami környékbeli állatvédőnek, hogy itt egy gazdátlan állat csináljon vmit, vagy a gyepmestert hívjátok és ő begyűjti.


Egyszer mi is találtunk kutyát csak azt a gazdája kereste facen, ezért segíteni akartunk neki. A vége az lett, hogy a gazdája nem otthon, hanem 100 kmel arrébb van, pedig fuvar is lett volna a kutyának, de egy szomszéd se volt aki 1 éjszakára befogadta volna, a helyi panzió, állatmenhely is vacakolt, mi meg nem vihettük haza az albérletbe. Eredmény egy vagyont eltelefonáltunk, elment rá 3 óránk a gazdája meg annyit se mondott, hogy köszi. Jah és a "slusszpoén" másnap mikor érte ment a gazdája úton hazafelé megállt, mert a kutyának dolga volt, csak pórázt nem tett rá és autó alá szaladt.. 😔 Pedig már ott tartottunk, hogy a párom szülei lehet befogadnák, ha a gazda úgy dönt.

2018. dec. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
15%
a kérdezőnek sincs sok pénze ez sokak figyelmét látom elkerülte.
2018. dec. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
84%

24-es!


De legalább megpróbáltátok.

2018. dec. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
17%

19-es

Na itt van már megint a topic mániás.

Én írtam hogy ha van póráza, nyakörve akkor csináljon valamit.


De a 24-es leírta.

A kérdező végül a ti nyomásotokra úgy dönt hogy befogadására, elszállásolására meg annyit fog fáradozni a gazda megtalálására hogy beleörül.


Miért kéne neki etetni, itatni, elszállásolni, fáradozni a gazdi helyet?

2018. dec. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
88%
Nekem 3x elveszett.Helyi rádióba bemondattam,sokat segített,így találtam meg,FB-on is ki lett rakva.Másodjára aki megtalálta ő mondatta be.3. esetnél elvitték orvoshoz,van benne chip,ők nem akarták visszaadni,de mivel meg tudta mondani az orvos a nevet meg a telefonszámot,meg tudtuk keresni.
2018. dec. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
86%

Én számtalanszor vertem már magam költségekbe kóbor kutyák miatt.Lesz... hogy emiatt hülyének néznek egyesek.Én meg őket megvetem amiért ilyen sivár lelkűek.

És semmi bajom nem származott még emiatt ettől.De néhány kutyának és gazdáiknak segíthettem, és ez nekem is jó érzés.Amikor egyszer az én kutyám eltűnt, nekem is sokan próbáltak segíteni.Mert volt bennük jó érzés.Amit itt nem mindenki mondhat el magáról, mert önzőek, semmi humánum bennük.

Most tényleg:ha felhívom az állatorvost,menhelyet attól utána nem lesz pénzem kajára?Éhen fogok halni???Vagy netán kirojtosodik a szám a telefonhívástól?

Vagy ha körbefutom a környező utcákat, kié lehet a kutya, elkopik térdig a lábom?Vagy mire gondoltok?

Szánalmasak egyesek.

Kérdező, ha tényleg sajnálod szegényt, a pozitív válaszadókra hallgatsz.

2018. dec. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
Azért lettek törölve, mert lelketlenek.Bottal kizavarás...ha emlékeznél rá.
2018. dec. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
84%

Én menhely és állatorvos és segítség párti vagyok, de én sem értem miért törölték őket. Így furcsán néznek ki a válaszok.


Gúnyolódni azért nem kell. Ha látsz az utcán valakit, hogy rosszul van, őt is ott hagyod, mert nem a te dolgod? Miért nem alap az embereknek, hogy segítünk? Mégis mi baja származik abból, hogy megejt egy telefonhívást az állatorvosnak? Komolyan...

2018. dec. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
85%

Végül mi lett a kutyával?

Nem tudom, hogy más hogy van ezzel, de ha én látok egy kutyát, aki egyedül van, azt nem kezdem el bottal kergetni, hanem megnézem, hogy van-e biléla a nyakában. Ha nincs, akkor van elmentve a telefonomban olyan állatvédő száma, aki rendelkezik chip olvasóval. Közben a kép már megy is fel a kutyás és a városi csoportba, hátha ismerős valakinek. Többször jött már ez a hölgy, amikor kutyát találtam. Ha ő nem tud jönni, akkor valahogy eddig mindig sikerült elvinni a Mol kútra, ahol ugyancsak van chip olvasó (sok Mol kúton van már). Ilyenkor megkapom a chip számát, ezzel felhívok egy állatorvost, aki megadja a tulaj elérhetőségét, vagy értesíti ő. Eddig mindig sikerült megtalálni a gazdit. Vagy chip alapján, vagy felimerték a kutyát kép alapján. Sajnos szinte hetente találkozom önsétáltató kutyával. Azokat már nem is említem, akik "visszaeső" szökősök. Öket csak hazakísérem.

Ez azért nem nagy dolog. Ezek a kutyák általában nagyon megijednek, ha nem találnak haza és segítséget kérni mennek oda az emberekhez. Fél óra ráfordítással megtalálható a gazdi. Ha az én kutyám eltűnne nagyon hálás lennék, ha valaki biztonságba helyezné és megkeresne engem.

Az, aki azt mondja, hogy el kell kergetni, az mit szólna, ha valaki balesetet szenvedne autóval, mert elütötte a kutyát? Ilyenkor nem csak a kutyára nézve veszélyes, hogy csavarog. Balesetet is okozhat, amiben emberek is megsérülhetnek.

De sajnos jellemző ez a bottal kergetős hozzáállás manapság. Egy ájult ember mellett is sokan elmennek. Szerintem természetesnek kellene lennie annak, hogy segítünk. Nem úgy, hogy mindenkit beköltöztetünk magunkhoz, hanem úgy, hogy a megfelelő segítséget hívjuk hozzá.

Remélem, hogy a kérdező által talált kutya már otthon van.

2018. dec. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
0%
Aki nem érti a bottal kergetést, még nem támadta meg kóbor kutya...
2018. dec. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!