Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a kutyán bőrnyakörv van...

Ha a kutyán bőrnyakörv van sétáltatás közben, és azt rántom meg az nem rossz neki?

Figyelt kérdés
Nem szoktam fojtót használni,bőr van rajta meg a póráz is.De ha nem engedem,hogy valamit megegyen a földről,vagy felnyalja vagy ha olyan helyre hugyozik,akkor mindig húzok rajta erősen meg ráordítok.Egyébként kaukázusi juhász,elég nagytestű.Ez jobb fegyelmezés,azért odarúgni nem fogok mert úgyse tudja.
2018. dec. 30. 20:19
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
75%

Nyilván egy yorkinak, vagy a kicsi kutyáknak egy istenes, férfierejű rántás kárt okozhat.De pl a halti rossz kezelésével hamarabb sérül a kutya nyaka, mint a nyakörvtől.

A haltinál is a nyak felső része mozdul el először. Pont ott, ahol a legérzékenyebb a kutya nyaka.

2018. dec. 30. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
24%

Most komolyan azért lettem lepontozva, mert nekem is 81%-om van, mint egy másik válaszolónak???

Komolyan, ez a kategória is kezd átmenni dedóba...

2018. dec. 31. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%
Nos, olyat még nem hallottam, hogy a nyaki gerinc eltört volna egy erős rántástól, az viszont tény, hogy a szövetek zúzódhatnak, ezért írtam még az első oldalon, hogy inkább zökkentse ki a kutyát az állapotából, ne pedig a pórázt rángassa a kérdező. Egy kis, figyelmeztető rántással nincs baj, de amikor teljes erőből húzná a kutya is meg a gazdája is két ellentétes iránya, akkor abból sérülések alakulhatnak ki.
2018. dec. 31. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
64%
Nem törik el a gége, hanem a pajzsmirigy és a légcső sérülhet meg. De az is inkább akkor, ha hátrafelé rántják, ill. Ha húz a kutya. Oldalról tán nem onnan veszélyes a dolog.
2018. dec. 31. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

"De az is inkább akkor, ha hátrafelé rántják"

Igen, ez meg a másik, hogy a helyes technika az, ha felfelé "rántod", akkor nem tud elhúzni. Valaki írta azt is, hogy a nyakörvet minél feljebb, szinte a füléhez kell tenni, ez is alap kiképzésnél, mert így jobban irányítható, nem tudom miért lett lepontozva (hétköznapi sétánál nyilván nem tesszük annyira fel, ha ezért pontoztátok le)...

2018. dec. 31. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!