Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akinek kölyökkutyája van,...

Akinek kölyökkutyája van, hogy van ideje levinni 4x 5x vagy 2 óránként munka mellett?

Figyelt kérdés
Hogyan lehet így a szobatisztaságot megtanítani, ha 6-8 órát dolgozok? Hamar hazaérek, utazást nem számolok.
2019. jan. 28. 20:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
79%
Felnőttként is kell neki napi 4-5 alkalom ha nem akarod, hogy tönremenjen a veséje. Ezt bele kell kalkulálni mielőtt kutyát vállalsz.
2019. jan. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Mi ketten is 2 hét szabira mentünk a kutyus érkezésekor, nyáron jött így a 8 hetes kölyök nyert egy hónapot a teljes beilleszkedésre és az alapok megtanulására. Utána egyikünk váltott műszakban dolgozott, így csak minden második héten volt egyedül délelőtt, de mivel alapjában véve kint lehetett akkor már, így nem voltak gondok.
2019. jan. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
65%

Ezért jó, ha családban él a kutyus, többen tudják gondját viselni.

Nálunk úgy volt, hogy én 11 éves voltam, mikor kutyánk lett, testvérem 12, tehát mi is le tudtuk már vinni, ránk lehetett bízni. Így a szüleimmel együtt összesen 4 ember tudott vele foglalkozni. Anyukám kb. 6:45-kor indult munkába reggelente, apukám úgy dolgozott, hogy három nap délelőtt, 1 nap szabad, 3 nap éjszakás műszak, 1 nap szabad, majd 3 nap délután következett, azt követően megint csak 1 szabadnappal.

Reggel levittük, vagy én, vagy testvérem, vagy anyukám, vagy apukám is akár, hacsak nem délelőttre (vagyis reggel 6-ra) kellett mennie. De akár apukám is, csak ez esetben hajnalban. A füves rész, ahová jártunk, közvetlenül a ház mellett volt. És nem is laktunk magasan a panelban, tehát az egész egészségügyi sétát 10 percen belül le lehetett zavarni. Lány kutya volt, így nem kellett vele hosszasan járkálni, nem jelölgetett, mint a kanok.

Délelőtt apukám le tudta vinni, vagy dél körül, persze ha épp nem volt délelőttös. Ha ő délutánra ment dolgozni, akkor elindult 13 óra után, de vagy tesóm vagy én már otthon voltunk rövidesen, bár változó, hogy mikor értünk haza, néha 13:20 körül otthon volt valamelyikünk, de legtöbbször csak 2 után valamivel.

Aztán anyukám is befutott. Így ha nekünk, gyerekeknek programunk volt, akár nyelvtanfolyam, sport vagy valami más, akkor is volt valaki a kutyussal, nem érezte magát egyedül, és le is tudta vinni mindig valaki.

Akkor volt csak nehezebb, mikor apukám délelőttre ment. Akkor volt egy jó nagy kihagyás a reggeli és délutáni lemenetel között. Szegény kutyi sokszor kibírta bepisilés nélkül, bár biztosan nem lehetett kellemes neki, de olyan is volt, hogy odapisilt valahova. Nagyon ritkán kaka is előfordult ilyenkor. Különben olyan értelmes, okos kutyus volt, hogy megértette, hogy a linóleumra végezze a dolgát, ha kell neki, tehát az előszobába vagy akár a konyhába, és ne a szobába, ahol padlószőnyeg van. Nyilván mikor kicsi volt, mindenhová pisilt, de aztán megtanulta a szobatisztaságot, így a foltos szőnyeget is le lehetett cserélni. Persze ki is zárhattuk volt az előszobába eleve kiskorában, mikor nem voltunk otthon, de ezt nem akartuk.

2019. jan. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
És persze sosem szidtuk meg érte, ha bent végezte el a dolgát ilyenkor. Sőt, megdicsértük, hogy nem a szőnyegre végezte, meg már csak azért is, hogy ne legyen lelkiismeret-furdalása szegény kutyának, hogy ilyesmit csinált, hiszen nem tehetett róla.
2019. jan. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Mi is családilag csináltuk.

Én kivettem 1 hét szabadságot (az a hétvégékkel együtt 11 nap), utána ha nem voltam itthon, anyám vitte ki, aki itthon dolgozott akkoriban. De egy-egy kivitel nem volt hosszú, 5-15 perc. Mondjuk mi naponta 8-10-szer is kivittük, viszont meg is volt az eredménye, 3,5 hónaposan már szobatiszta volt.

Szerintem némi szabadság mindenképp kell, aztán legfeljebb elhúzódik a dolog.

2019. jan. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Nincs család és senki. Ez a rész felejtős. Lesz szabadságom , de amikor megjön a kutya, rá 1-2 hétre , és kicsivel több, mint 1 hónap. De szerintem ebben az 1-2 hétben se biztos , hogy 8 órákat fogok már dolgozni .

Tarsasági problémán segít , ha 2 macska lesz vele ? Miután össze vannak szoktatva, úgy értem.

2019. jan. 28. 21:59
 7/17 A kérdező kommentje:
Munka után egyből hazajönnék, kaja , viszem le , aztán ha boltba kell menni vagy valahova , persze jönne velem, hogy szokja a csavargást. De bolt elé nem kötöm ki , maximum marad a kocsiban és sietek. Jön a jó idő , tudunk menni jó helyekre sétálni, hosszabb időre . Nem nagy darab lenne , így ölbe veszem, ha elfáradt. Kinèztem egyet már.
2019. jan. 28. 22:03
 8/17 anonim ***** válasza:
Ha problémás ezt megoldanod, akkor ne kölyköt szerezz, hanem már szobatiszta felnőttet.
2019. jan. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Igen ám, csak változhat is a helyzeted. Lehet, hogy a jövőben muszáj leszel napi 8 órát dolgozni, az is lehet, hogy messzebb lesz a melóhely.
2019. jan. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Na meg az éjszaka is hosszú, akkor is történhet baleset. Én amondó vagyok, hogy éjjel mi, emberek is időnként felkelünk elvégezni a dolgunkat, de ilyenkor a kutyát senki sem viszi le, szerintem nem szabad problémázni abból, ha ilyenkor is tócsát csinál bent egy kutyus. Linóleumra kell szoktatni, azt könnyű feltörölni. Nálunk is volt ilyen, hogy reggelre lett tócsa.
2019. jan. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!