Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meddig játék a játék, és...

Meddig játék a játék, és mikor kell közbelépni, hogy ne durvuljon el?

Figyelt kérdés
Mentett kutyám van, nem túl jó előélettel, nagyon parásan került hozzám pár hónapja, rengeteget fejlődött, de látszik rajta bizonyos helyzetekben, hogy nincsenek túl jó emlékei. Nem akarom túlfélteni, de azt sem akarom, hogy az emlékei miatt rosszul süljön el egy kis játéknak induló ugrándozás. Szóval nektek mi a tapasztalatotok?
2019. febr. 6. 19:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A kérdés maga jogos és jó csak ezt nem lehet úgy igazán megválaszolni. A szituációban majd látni, érezni fogod, már más viselkedéssel, vehemeciával játszik mint azelőtt
2019. febr. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szerintem is, az a lényeg, hogy ne agyald túl, sőt egyáltalán ne, mert azzal max bevonzod azt amit elkerülni akarsz.


Inkább a játék közben uralkodó érzelmekre, hangulatra figyelj, és érezni fogod meddig mehetsz el.

De inkább elégedj meg kevesebbel, és a csúcson hagyd abba, mert fontos az utolsó pillanat emléke.

2019. febr. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Most este sétánál volt egy eset, amikor én már közbeléptem, a másik kutya gazdája egy idős nő volt, szerinte szépen játszottak, én viszont már soknak láttam, hogy összeakadtak és kicsit már hörögni is kezdtek. Az enyém flexi pórázon volt, a másik kutya póráz nélkül.
2019. febr. 6. 19:58
 4/11 anonim ***** válasza:
Pórázon nem játszik a kutya!
2019. febr. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Ezt a pórázas dolgot nem hallottam, de futtatón kívül nem fogom levenni a pórázt. Gondolom, kutyasuliban elmondják ezt is, de pont betelt az a tanfolyam, amire akartunk menni, úgyhogy ez még kicsit tolódik, hogy eljussunk.
2019. febr. 6. 20:45
 6/11 anonim ***** válasza:

Akkor vidd be futtatóba. De amikor az egyik kutya meg van kötve, az nem igazi játék.

Főleg, ha néha az a póráz rándul, megfeszül.

2019. febr. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Itt most pont séta közben voltunk és a póráz nélküli kutya szaladt oda az enyémhez, a néni rá sem szólt.
2019. febr. 7. 18:36
 8/11 anonim ***** válasza:

Ilyen szituba még valószínűleg jó párszor belekeveredsz. Vannak a nembántjátszik gazdák bőven. Holott az etikett úgy kívánja, pórázon lévő kutyához nem engedünk odaszaladgálni.Főleg nem idegenhez. A póráz gátolja a kutyát a játékban és sok kutyánál a feszülő póráz agressziót, a gazda védését okozza.

ha ilyen szituba keveredsz, nyugodtan mond meg, sajnos nem tud most játszani a kutyád, mert a pórázba beleakadhat bármelyik.

2019. febr. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi, ezt fogom tenni hasonló esetben. Általában nincs is ugrálás, csak szimatolás, ez az eset más volt. Egyébként sem lenne szabad közterületen póráz nélkül sétáltatni, szóval emiatt sem akarom elengedni pórázról, meg itt sok a keresztutca, parkoló, ahol jöhetnek autók, nincs kedvem kockáztatni egy balesetet, főleg mentett kutyánál, meg amúgy sem, az én felelősségem. Lehetne több elkerített futtató, de nincs, így alkalmazkodom a helyhez.
2019. febr. 7. 22:30
 10/11 anonim ***** válasza:

Porazon nincs jatek.

Vigyed retre,margitszigetre szabadon.

Ha morog vmelyik,szolj,h ne morogj. Ha ujra morog,hivd el a kutyad es menjetek tovabb.

A morgas a harc elojele sokszor. ( 10 evig volt verekedos,kocsog kutyam. 1-2 masodoercem volt mindig felmerni,h jatek vagy harc es harapas lesz halalig. O is utcakutyacvolt a kemeny fajtabol. Mindig el tudtam hivni,pedig extradominans ivaros kan kutya volt. )

Rendszeresen futottunk rgyutt poraz nelkul. Sokat vittem kutyak koze is.

Futtatoba alig jartunk,ott szinte mindig problemszott,ha fiu kutya volt bennt.

A flexiporaz nem jo. Nem ad biztos hatarokat. Rveletlen lesz tole a kutya. Vilagos hatarok kellenek,mindig ugyanazok a szabalyok.

2019. febr. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!