Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meddig játék a játék, és...

Meddig játék a játék, és mikor kell közbelépni, hogy ne durvuljon el?

Figyelt kérdés
Mentett kutyám van, nem túl jó előélettel, nagyon parásan került hozzám pár hónapja, rengeteget fejlődött, de látszik rajta bizonyos helyzetekben, hogy nincsenek túl jó emlékei. Nem akarom túlfélteni, de azt sem akarom, hogy az emlékei miatt rosszul süljön el egy kis játéknak induló ugrándozás. Szóval nektek mi a tapasztalatotok?
2019. febr. 6. 19:23
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Jó, a pórázon játék témát már kitárgyaltuk, nem kell többször elismételni. :-)


A flexi pórázt mostanában kezdtem használni, eddig fix póráz volt csak, illetve van, ahova csak fix pórázzal megyünk, flexit is csak a lakótelepen, ahol ismerem a környéket, nem az a típus vagyok, aki elereszti a kutyát, hadd menjen, majd átugorják a szembejövők a pórázt, azt a mentalitást én is utálom, ahol kell, ott vissza tudom húzni rövidre, ahol mehet, ott engedem kicsit jobban, úgy tűnik, hogy jól működik ez is.

Épp most tanítom neki, hogy nem mehet oda magától bárkihez, csak ha meg lett engedve. Hát, ebben az ilyen kérdésben vázolt gazdik nem éppen partnerek, az ő kutyájuk odaszalad bárkihez, de szerencsére azért találkozok olyannal is, aki megérti, és teljesen korrektül áll hozzá.

2019. febr. 8. 20:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!