Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám nem bírja a jó...

A kutyám nem bírja a jó tápokat. Milyet adjak neki akkor?

Figyelt kérdés

Nem akarok neki gabonával teletömött szemeteket adni, mint korábban, úgyhogy mostanában egyre jobb tápokat veszek neki, de sajnos nem jól reagál rájuk.


A legmagasabb minőség amit még úgy-ahogy rendesen meg tud emészteni, az a Brit Care. De ennél följebb nem tudtunk még eddig menni. Rengeteg széklete lesz a jó minőségű tápoktól. 1,5 éve megpróbáltuk az Acanát, eddig az volt a legerősebb táp amit kapott, de az nagyon meghajtotta, napi 8 hatalmas adag széklete volt, tehát az a kaja nem hasznosult benne rendesen. Azt hittem a magas fehérje volt a baj (35%).

Most viszont kipróbáltuk a Wolf of Wildernesst, ez csak 26% fehérjés, viszont ettől is jó nagy adagot lepakolt. Pedig ez nem olyan sok fehérje. Attól tartok, hogy ez a gabonamentesség nem tesz jót neki. Vagy nem tudom.

Mit ajánlotok?

Most Platinumot vettem neki, de az első tapasztalatok ezzel sem túl jók.

Mindenképp száraz tápot keresek, barf meg egyéb lehetőségek nem jönnek szóba. Tudtommal nincs allergiája semmire, a szóján kívül, amitől viszont mindig felpuffad. Most úgy tűnik, minél rosszabb minőségű a táp, annál jobban megemészti. Ez nem tudom miért van, és hogy lehetne átállítani. Már egy ideje próbálkozom. Probiotikumot is kap már.



2019. febr. 15. 00:55
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

#9 A Premieret próbáltuk már, ugyanaz volt mint az Acana.

Nagyon drágák az alapanyagok a barfhoz, nyilván főként a hús. Nem tudom megfizetni és boltba se tudok érte rohangálni 2 naponta. Nincs saját fagyasztóm amiben meg tárolhatnám.


#10 nem volt, de ez anyagilag nem is fér bele mostanában.

2019. febr. 17. 21:59
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Akkor összegezve ott tartunk, hogy az égvilágon mindent kipróbáltál már, de csak a Brit Care volt jó. Viszont, ahogyan írod ennél feljebb akarsz menni, de nem értem hogyan, ha egyszer te magad írod, hogy a ToTW-szintű tápok sem voltak jók. BARF-ot meg nem tudsz megfizetni és a hozzáértés sincs meg hozzá.


Ezek után visszatérnék a legelső válaszomhoz, hogy a Brit Care egy teljesen jó, minőségi táp. Ha nem találsz nála jobbat, akkor miért kell erőlködni rajta?

2019. febr. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

"BARF-ot meg nem tudsz megfizetni és a hozzáértés sincs meg hozzá."


A mondat második felét azért megcáfolnám, nemrég ugyanis nagyon beleolvastam magam a témába és el is kezdtük csinálni, csak aztán abba kellett hagynunk.


A kérdés már eldőlt végül, mert gyógytápot vettem a kutyámnak, azt kell mostantól kapnia, tehát a jó minőségről le kellett mondanunk.

2019. febr. 18. 16:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!