Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajtát érdemes tenyészt...

Milyen fajtát érdemes tenyészteni (bővebben lent)?

Figyelt kérdés

Beleszerettem egy fajtába (sokat járok kiállításra), de elborzaszt a tenyésztők ellenségeskedése, a rengeteg kennel, ami ebben a fajtában van, és az állandó "hadviselés", amit itt tapasztaltam... Én is ebbe a fajtába szerettem volna belekezdeni, de inkább nem teszem...


Egy másik fajtát keresek, amibe "érdemes" belefogni. Ha tudtok ilyen fajtát nekem mondani, nagyon megköszönném, hol merre induljak el. A pénz nem akadály.

Az "elvárásaim":

* Kevés tenyésztő tenyészti, akik segítik egymás munkáját, nem ócsárolják és pocskondiázzák egymást.

* Nem agyonszaporított, elterjedt fajta.

* Közepes vagy kis termetű, az sem baj, ha társasági kutya

* Közepes vagy hosszú szőre van, ami nem hullik.

* Nem baj, ha fésülős, kozmetikázós.

* Egy életvidám, kedves kutyafajtát keresek,akivel könnyű" együtt élni... Szereti a gyerekeket, cicákkal jól kijön, emberközpontú.

* Nem baj, ha munkakutya.


Szerintetek létezik olyan kutya, ami megfelel az elvárásaimnak? El vagyok keseredve, hogy a kedvenc fajtámon belül mi van :(


2010. júl. 2. 16:07
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
40%

Miért pontoztátok le aki válaszolt a kérdésre? Pointeres vagyok és igaz amit írtam.

Jó lenne ha lehetne itt törölni, szörnyű, hogy akárki válaszolhat és szétoffolják a kérdések nagy részét.

2010. júl. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm mindenkinek a válaszokat! A pomerániai tetszik, de sem nem lógó fülű, sem nem esdeklő szemű, mint a spanik :(

Nézegettük a párommal a kutyákat, és megakadt a szemünk a King Charles és a Cavalier King Charles spánieleken. Náluk felmérjük a terepet, ki milyen, milyen a magyar állomány, stb... És még csak nem is a 8-as fajtacsoport, de még is spániel :)


Ha veszek kutyát, azt mindenképpen külföldről hozzuk, nem innen.


A menhelyre nincs elég lélekjelenlétem, szoktunk adományozni, de azt a lelki traumát, amit az ott dolgozók elszenvednek, én nem bírnám.

2010. júl. 3. 15:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!