Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajtát érdemes tenyészt...

Milyen fajtát érdemes tenyészteni (bővebben lent)?

Figyelt kérdés

Beleszerettem egy fajtába (sokat járok kiállításra), de elborzaszt a tenyésztők ellenségeskedése, a rengeteg kennel, ami ebben a fajtában van, és az állandó "hadviselés", amit itt tapasztaltam... Én is ebbe a fajtába szerettem volna belekezdeni, de inkább nem teszem...


Egy másik fajtát keresek, amibe "érdemes" belefogni. Ha tudtok ilyen fajtát nekem mondani, nagyon megköszönném, hol merre induljak el. A pénz nem akadály.

Az "elvárásaim":

* Kevés tenyésztő tenyészti, akik segítik egymás munkáját, nem ócsárolják és pocskondiázzák egymást.

* Nem agyonszaporított, elterjedt fajta.

* Közepes vagy kis termetű, az sem baj, ha társasági kutya

* Közepes vagy hosszú szőre van, ami nem hullik.

* Nem baj, ha fésülős, kozmetikázós.

* Egy életvidám, kedves kutyafajtát keresek,akivel könnyű" együtt élni... Szereti a gyerekeket, cicákkal jól kijön, emberközpontú.

* Nem baj, ha munkakutya.


Szerintetek létezik olyan kutya, ami megfelel az elvárásaimnak? El vagyok keseredve, hogy a kedvenc fajtámon belül mi van :(


2010. júl. 2. 16:07
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
36%

Én is beleszerettem a spánielekbe. Még kisiskolás koromban láttam, és eldöntöttem, hogy nekem kell egy ilyen kutya. Mindent megtanultam a fajtáról, rengeteget olvastam róluk. 22 éves vagyok, vettem egy spanit magamnak. Igazad van, hihetetlen ami van. Sok kennel van. Én is szerettem volna ebbe belekezdeni, de nem vágok bele, emiatt, amit írtál. Nagyon lelkes voltam, vettem egy nagyon szép kant, fél év múlva egy szukát(aki azóta ivartalanítva lett), de nem mertem belekezdeni. Az állatorvosommal sokat beszélgettünk erről. Rengeteg a szaporító, csak kíváncsiságból is írtam egy párnak, hogy mennyibe kerül egy kiskutya náluk, és hihetetlen nagy baromságokat képesek összehordani. (törzskönyvvel + 40,000 a kiskutya pl) Szóval álmaim elhalasztva...mindegy.

Egy másik spániel fajtában nem gondolkoztál? Vannak az országban kevésbé ismertek is.

2010. júl. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
0%

Szia!

Én a yorkit vagy a westit ajánlanám. Egyébként teljesen egyet értek veled. Én régebben Yorkikkal foglalkoztam eljártam kiállításra stb, de annyira megutáltam ezt az egészet, hogy azóta sz@rok bele az egészbe. A kiállításokon azok nyernek akik lepaktálnak a bírákkal. Nekem nem kell bemutatni... Gyönyörű kutyáim voltak és minden versenyen "egérképű" színhibás kutyák nyertek nem ők. Érdekes módon mi is nyertünk mikor adtuk egy kis lóvét... Szóval ezt én annyira megutáltam, hogy egy idő után a kiállítások közelébe se volt kedvem menni. Kennel név ki volt válva de teljesen feleslegesnek tartottam, hogy kikérjem az alom bejelentőt meg lekéressem a törzskönyveket mert SENKINEK nem kell törzskönyves kutya! Nekem meg ez csak plusz költség lenne. Azóta nem kérek le törzskönyveket mert nincs értelme. Szűretni ugyanúgy járok mert ugye az se buli nekem ha eladok valakinek egy beteg kutyát és utána jön reklamálni... Nyugodtan le lehet szaporítózni, nagy ívben lesz@rom. Mikor megszületett a kisfiam egy időre felfüggesztettem a dolgot mert nem volt időm rá, de most hogy már nagyobbacska újra lesz időm a kutyákkal foglalkozni.

2010. júl. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
17%
Pointer. Most olvastam egy cikket, ami szerint összetartóak, kevesen vannak és igényesek, munkaképességekre is mennek. Bár rövidszőrű és nem tudom belefér e neked a közepes méretbe, a többiben megegyezik.
2010. júl. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 Akiteki ***** válasza:
100%

A tenyésztés nem attól működik, hogy milyen viszonyban vannak egymással a tenyésztők.

Tenyésztő sem azért lesz valaki, mert olyan jó haverságban van egy másik tenyésztővel.

Ha úgy érzed, hogy ismered annyira az általad imádott fajtát, hogy meg tudod mutatni a világnak, hogy a Te kiskutyáid lesznek a legeslegszebbek és mindenki fel fog nézni rájuk, akkor vágj bele a tenyésztésbe. Ha minimális kétséged is merül fel, lehet bárki bármilyen utyuluputyuli, akkor inkább tanulj még vagy csak szeresd a kutyádat otthon.

2010. júl. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 timido ***** válasza:
36%

Szia! én épp a minap kerestem tenyésztőket, akik a POMERÁNIAIt tenyésztik. és találtam is, erre ilyen spicceket tenyészt. még azzal sem volt tisztába, hogy a pomi az nem német spicc, meg ilyesmi...

Ő az :

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Nekem NAGYON tetszik ez a fajta. és nem a spiccre gondolok, annak nem is ilyen a szőre, a feje is nyultabb, nagyobb is. angolul Pomeranian.

Édesek nagyon! :)

2010. júl. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarlak elkeseríteni, de ez a széthúzás, acsarkodás, ellenségeskedés minden fajtánál megtalálható.

Ez van, ezt el kell fogadni, vagy bele se kezdj, rengeteg időt, pénzt, és ősz hajszálat megtakarítasz vele.

2010. júl. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
ma 19:16 miért lettem lepontozva? Mert elmondtam azt, amit tapasztaltam? Hihetetlen, komolyan mondom. Ezt 0-ra kérem...
2010. júl. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Miért én mit szóljak?-16:13

Nem tom mi nem tetszett benne egyeseknek, bezzeg, ha én is leoltottam volna!?

2010. júl. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

20:18 szia!!!!

én is pomerániait szerettem volna! csak törpespitzként eladtak nekünk egy samoyedet!!!!!

egyébként anyunak volt egy fajtiszta pomerániaia, menhelyről kapta 6 hónaposan

2010. júl. 2. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
50%
Ha van sok pénzed, sőt... Akkor miért nem alapítasz egy mehelyet? Sok a kóbor kutya, erre lenne szükség igazán! Tudom, hogy nem tenyésztés, de ugyan olyan hasznos, sőt jobban! Sajnos nekem nincs sok pénzem, de ha lenne biztos alapítanék valami menhelyet!
2010. júl. 2. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!