Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hiszti a kennelben?

Hiszti a kennelben?

Figyelt kérdés

Szeptemberben örökbe fogadtam egy kutyát. Bentiként élt nálam, napi 3 sétával. A jóidő beköszöntével kiraktam napközben, de hisztizik, ha itthon vagyok. (ha elmegyek suliba, nem tudom, hisztizik-e). Kb reggel 6.50től van 14.00 vagy 14.30ig a kennelben.

Meg fogja szokni vagy mindig hisztizni fog?

Soha nem megyek ki hozzá, ha nyüszít.

Miket tanácsoltok?

(kutyaólban van szalma, rövid szőrű kutya, labrador-bull kan, ivartalan).


2019. márc. 7. 11:25
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Fokozatos szoktatás úgy, hogy pl pár napig 10percekre, utána 30 percekre utána több órára? És üljek vele először bent akkor?

Egyrészt azért szeretném kennelben tartani, hogy ne tudjanak benyúlni hozzá, akár megmérgezni, akár ellopni, stb, másrészt nekünk vannak cicák az udvaron, akiket nem tolerál, csak felügyelettel, és 5 évesen sokkal nehezebb összeszoktatni őket, mint kölyökkorban, nem szeretném, ha baleset történne. Télre csak a hideg miatt volt bent, de kinti-benti kutyának szeretném, jóidőben kint, éjszaka, ill hidegben bent.

Mert az elképzelésem egy fiatal, hosszú szőrű tökéletes kutya volt, de a menhelyen a szívem másképp gondolta 😀

2019. márc. 7. 15:14
 12/14 anonim ***** válasza:
61%

Majd meg fogja szokni.


Esetleg fokozatosan szoktasd hozzá. Játszatok és tréningezd is úgy, hogy bent vagytok, így némileg kevésbé lesz számára idegen/rossz.

Plusz ha van időd akkor most hétvégén csinálhatsz olyat, hogy bezárod, elmész 5 percre, majd mikor visszajössz kiengeded, dicséret, jutalom. Az időt pedig majd növelheted.


Annyi, hogy ha beton az alja, akkor nyáron csináljatok rá egy tetőt, mert a tűző nap nagyon fel tudja melegíteni a betont és égési sérüléseket is szerezhet a tappancsán. Így is eléggé fel fog forrósodni, de legalább ennyivel is tehetsz az érdekében

2019. márc. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Már egyre jobban bírja, már várja hogy bemenjen, mert ott adok neki kaját. 🙂

Beton az alja dr van tető, szélfogó, amit fel lehet csatolni illetve leengedni, lent is becsatolni,plusz fa mellett van így az oldalról besütő nap elől is el tud menni a másik oldalra.

Remélem teljesen meg fogja szokni, most már csak hazaérkezésemkor hisztizik, de nincs bent minden nap minden órában.

2019. márc. 13. 04:55
 14/14 anonim ***** válasza:
Jó lesz, ügyes vagy. :-)
2019. márc. 13. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!