Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha két kutya egymásnak ugrik,...

Ha két kutya egymásnak ugrik, az egyik megadja magát nem?

Figyelt kérdés
Ismerösömnél voltam, ahol nyitva volt a kapu, és a szomszéddel beszélgettek. A szomszéd kutyája átjött, és meglátta a ismerösöm boxerja, és vádta a területét, és neki esett. Nem lehet baja a kutyának, csak vérzett egy picit a füle, de semmi több, inkább megíjedt. Úgy tudom, ha ilyen van, az egyik kutya megadja magát, hátára fekszik...stb. De, ez a kutya nem tette, hanem egyből menekült. Miért?
2010. júl. 3. 17:10
 1/5 anonim ***** válasza:
16%
Az én kutyámat egy másik /elkóborolt/ a nyilt utcán végezte ki a szemem láttára. Mindkettő kan volt. Ők nem birják egymást. Évekig gyászoltam szegénykét.
2010. júl. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Tudod sok kutya ha pl nem kap megfelelő nevelést akkor ilyen sazbályokat nem vesz figyelembe! Másik az hogy nagyrészt ez csak falkán belül vonatkozik, a falkán kívüli egyedeket nem fogadják be a farkasok sem!

Én ismertem olyan kutyát aki minden másikat meg akart ölni, kan létére még a tüzelő szukát is! A kutyába a szüleinek és a gazdának bele kell nevelni ezt a gátlást.

2010. júl. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 MME ***** válasza:

Itt full nem erről van szó. Méghogy gyávaság...

Nem csak megadópóz létezik, egyébként a menekülés is megadás, kihátrál a helyzetből, és nincs mit csodálkozni rajta, baromira megrémülhetett, gondolom, meglepetésként érte a dolog. Egyszerűen nem az a "temperamentum", vannak árnyalatok is a kutyák személyiségei közt, elég sablonos ismeretre utal, ha minden behódoláskor a lekushadást várjuk.

A megadó tudomásul vette, hogy nem kívánatos személy, és cselekedett is, hogy helyrehozza a "tévedést". Ennyi.

2010. júl. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 MME ***** válasza:
Most látom, hogy nincs itt a megjegyzés, amiből kiindulva válaszoltam a kérdésre... Mindegy, így is érthető...
2010. júl. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Van olyan kutya aki jobban domináns és van amelyik kevésbé. Egy domináns kutya valószínűleg nem fog behódolni, hanem ő is támadni fog. Egy kevésbé domináns kutya pedig vagy behódol vagy elmenekül stb. Van olyan kutya is aki nem ismeri a kommunikációt fajtársai között, de ez csak a gazdik hibája.. Nem hagyták szocializálódni, nem volt kutyák között és nem tudta megtanulni stb.
2010. júl. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!