Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan vennél/vettél/fogsz...

Honnan vennél/vettél/fogsz venni kutyát?

Figyelt kérdés

Most inkább azok írjanak akik nem a menhelyről hoztak vagy akarnak hozni kutyát. Arra lennék kíváncsi kinek mi számít amikor kutyát vásárol. Mennyire számít az ár? Veszel tenyésztőtől drágábban vagy szaporítótól olcsóbban vagy kedvencként tartott szülőpár kiskutyáiból szintén olcsóbban? Kinek melyik a szimpatikus és miért?

Előre is köszönök minden választ. Félre értés ne essék nem akarok vitát vagy veszekedést kirobbantani, provokálni sem akarok senkit. Ez engem érdekel és ezért kérdezem.


2010. júl. 5. 13:54
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%

Én olyan tenyésztőt keresek, aki

1-szűrette a kölykök mindkét szülőjét a fajtára jellemző örökletes betegségekre

2-a szülők szépek(nekem tetszenek, nem a címeik a lényeg), jó idegrendszerűek(megnézem hogy viselkednek, van pár trükköm is, amivel ezt-azt tesztelek)

3-természetesen jó táppal etet, jó helyen tartja, családban a szülőket és a kiskutyákat is, chippezi, törzskönyvezi, oltja, féregteleníti állatorvossal, mindezt oltási könyvben pecsételteti is

4-ezek után nézem meg a kiskutyákat, h vidámak, egészségesek, tiszták, jól szocializáltak koruknak megfelelően, itt is van pár tesztem pl. félősség tesztelésére

5-50 és 100 ezer ft között adja a kiskutyákat, adásvételi szerződéssel, vállaljon garanciát a diszpláziára és ha van más fajtára jellemző betegségre szerződésben lekötött feltételekkel.

2010. júl. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és mindig a kutya újságból nézem ki a hirdetéseit a tenyésztőknek, illetve google-ben keresek a fajtához kenneleket és ott is nézem van e, mikor lesz kölyök.

Hirdetési netes oldalakra soha nem megyek.

2010. júl. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
100%

ez első kutyám fajtamentős (labrador)

a második tenyésztötöl van

venni mostanában nem tervezek

2010. júl. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%
vigyázni a szaporítókkal! Én, majd kertes házba fogok költözni érettségi után, (ott ahol most a nagyim lakik)és két kutyám lesz. Egyet elhozok menhelyről, mert nagyon sajnálom a bent sínylődő, szegény ebeket, a másik pedig egy fajtatiszta, törzskönyves, tenyésztőtől való kutya lesz, mert szeretnék kiállításokra járni vele, és már régóta vágyok egy olyan fajtájú kutyára :)
2010. júl. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 Akiteki ***** válasza:
100%

Az első pofáraesés után csak tenyésztőtől vettem a kutyáimat.

Mivel van olyan fajtám, akit itthon nem tenyésztenek, meg olyan fajtám is, akiből akkoriban csak szaporítók voltak az országban, Európa másik feléig szaladtam a kutyákért.

Pedig nem is akartam tenyészteni, csak azért vettem, mert beleszerettem a fajtába.

2010. júl. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%

tenyésztőtől itthonról,talán külföldről.olyan helyről ahol a hobbi célra elvitt szukákat kanokat ivartalanítani kell egy megadott határidőig.ezt tartom helyesnek,ezért veszek olyan helyről ahol így tenyésztenek.

ja és kiállítási kutyának.



vagy a másik lehetőség menhelyről vagy fajtamentőktől.

2010. júl. 8. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
Én sajnos csak úgy tudom elképzelni a társ(állat)-választást, hogy belenézek a szemébe és ott van az a valami, amitől élete végéig a gondját akarom viselni. Gondolom vásárlásnál ez nem így működik :-))))
2010. júl. 8. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%

Amit nézek,ha tenyésztőtől:


szülők szűrve legyenek,külföldön is szerepeljenek kiállításokon,itthon is,az ő felmenőikről is megtudok mindent,idegrendszerük jó legyen,ha hosszú szőrű fajta akkor legyen olyan a szőrtípusa,ami nem csak kiállításon szép,hanem amúgy is könnyű kezelni(sajnos ebben nagyon nagy különbségek vannak),a tenyésztő ne tartson 10nél több kutyát,évente max. 1-2 alom legyen,de nem baj ha csak pl.2 évente egy.

legyen valamilyen szisztéma ami alapján megtart kölykök,vagy ami alapján felépíti a tenyészetet,mert pl. havaneseben sok olyan tenyésztőt látni ahol teljesen más anatómiai felépítésű,típusú,szőrminőségű kutyák vannak.


a kanjaival,ha vannak csak díjnyertes,szűrt szukákat fedezzen,ne akárkit,aki kifizeti,illtve csak olyat,aki beele illik az elképzeléseibe,és kiállításonkon eredményes is,vagyis tök más típusú(szőr,fejforma stb..)szukát ne.ez nekem fontos mert nem adok annak egy fillért se aki no name szukákat fedez a kanjával.


a kicsiket szocializálja megfelelően,legyen chipjük,oltások,hobbi ,bármilyen célra is csak törzskönyvvel adjon el kutyát.

a gazdikat ellenőrizze le jól,személyes látogatással stb,illetve késűbb bármikor el lehessen érni telefonon ,akár éjszaka is ,ha gond van a kutyával.


vállaljon garanciát,illtve a hobbi célra vetteket ivartalanítassa a tulajjal,x időn belül.ha pedig tenyésztésre viszik,de ez ő elképzeléseibe nem fér bele,akkorazt is ivartalaníttassa,mégha jártak vele kiállításra is.ja és írjon szerződést.

2010. júl. 8. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

Onnét ahonnét a szűrések megvannak és még ha lehetséges sima HD szűrés (csípőizületi DP) mellett lehetne ED és OCD-re is szűrve nagy előny nekem. A csípő-dp szűrés pedig több generációra visszamenőleg.

Sajnos én eddig kétszer is belefogtam a rosszba. A goldenem 10 éves, szaporítós, 2 évesen csípő diszpláziát diagnosztizáltak nála, ezután fél évvel vettem egy labradort tenyésztőtől, papírokkal és a szülők hiteles szűresi papírjait is megnéztem. 1 éves kora után elég hamar lesántult mindkét lábára, azonnal rohantam vele orvoshoz, onnét mentünk röntgenre... kiderült a kutyámnak ED-je van mindkét izületében. Itt volt elég, igaz boldogan élnek még most is velem, nem mutatkozik meg a betegség annyira, de csupán azért mert évente százezreket költöttem rájuk, szinte 8 éve semmit nem engedtem meg magamnak, hogy nekik jobb legyen, de amiért kutyát vettem az nem jött be és jelenleg egy harmadikat nem tudok megengedni két másik beteg mellé.

2010. júl. 9. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%
OCD-re nincs szűrés - max annyi ha kijön egy kutyánál azt nem vonják utána tenyésztésbe. Illetve a tesóit és felmenőit is kivonhatják. De mivel az OCD olyan betegség ami műtéttel 100%-osan korrigálható, így sokszor nem veszik annyira komolyan. Sajnos.
2010. júl. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!