Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan vennél/vettél/fogsz...

Honnan vennél/vettél/fogsz venni kutyát?

Figyelt kérdés

Most inkább azok írjanak akik nem a menhelyről hoztak vagy akarnak hozni kutyát. Arra lennék kíváncsi kinek mi számít amikor kutyát vásárol. Mennyire számít az ár? Veszel tenyésztőtől drágábban vagy szaporítótól olcsóbban vagy kedvencként tartott szülőpár kiskutyáiból szintén olcsóbban? Kinek melyik a szimpatikus és miért?

Előre is köszönök minden választ. Félre értés ne essék nem akarok vitát vagy veszekedést kirobbantani, provokálni sem akarok senkit. Ez engem érdekel és ezért kérdezem.


2010. júl. 5. 13:54
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%
Hát mi is belenyúltunk az olcsó kutyával. fiatal pár vagyunk, eszünkbe sem jutott, hogy a kutyának bármi baja lehet. Gondoltuk nem akarunk mi kiállításra járni, nemm kell a tk, jó lesz nekünk az olcsó is. Csak a fajtába szerettünk bele, itthoni kedvencnek vettük. Szerencsére mi megúsztuk egy ivartalanítással (bár ezt amúgy is megtettük volna kan kutya ellenére) később jártunk utána jobban a dolognak. ma már nem vennék, csak megbízható tenyésztőtől drága kölyköt, vagy ahogy most is teszem, örökbe fogadok egy másikat. tenyésztőnek nagyon utána kell járni, mert sajnos vannak akik ugyan tenyésztőként vannak "regisztrálva" de igazából hivatalos keretek között szaporítanak.. Azt ajánlanám a saját káromon tanulva, hogy soha ne az ár legyen mérvadó. Sőt ha a törzskönyves kutyust is "olcsóbban" találod (50-60ezer ft) az is legyen gyanús! ha megvan a fajta, menj kiállításra, ahol kapcsolatba léphetsz a tenyésztőkkel megnézheted a kutyáik egy részét, informálódhatsz.
2010. júl. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
Én a neten keresgéltem a lap.hu oldalon található kenneleknek néztem meg a honlapját, írtam mindegyiknek, hogy mit szeretnék, és a válaszok alapján szelektáltam először. Aztán a legszimpatikusabbhoz elmentem személyesen is, és ott megbeszéltük a részleteket. Nekem kizárólag a szimpátia számított, hogy mennyire volt rendes a tenyésztő velem, és hogy tetszett, ahogy a saját kutyáival bánt, amikor ott voltam.
2010. júl. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

Mi a német juhászunkat,tenyésztőtől vettük.Ajánlom nked is,mert akkor biztos hogy nem vernek át,mintha internetről vásárolnál.Mi inkább megvettük drágábban minthogy átvernjenek. www.haziallat.hu/.../2099

Nagyon ajánlom ezt az oldalt mert sok olyan dolgot megtalálsz ami még jól jöhet.

2010. júl. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
Mindenképp tenyésztőtől tervezem. Törzskönyv, oltás, féregtelenítés, örökletes betegségekre szűrés(!), chip, az én elképzeléseimmel hasonló tenyésztési program (prémium táp, higiénia, kiképzés, munka és/vagy kiállítás az adott fajtánál, időben megkezdett szocializáció, következetes szelektálás tenyésztés/kiállítás illetve munka/hobbi célra, szép és tenyésztési céljának megfelelő kutyák, kiegyensúlyozott idegrendszer) garancia vállalás, saját tulajdonú legyen a kutyám miután kifizettem, hobbi célra vásárolt kutyáik is nézzenek úgy ki, mint ahogy egy kiállítási kutyának ki kell nézni, elvégre nem poénból törzskönyveztetett, viselje a fajta jellegzetes jegyeit, amibe beleszerettem. Ezek a feltételek ha teljesülnek egyáltalán nem izgat az ár. Természetesen fontos mennyire kell számítanom, de egy 250 000 forintos összeg sem riaszt el, mert az igényes kutyatartás soha nem volt olcsó dolog.
2010. júl. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

Ha vennék akkor csak tenyésztőtől! Egy társat választok magamnak nem dísztárgyat, ezért nagyon fontos az egészség és ezt csak egy jó tenyésztő tudja nekem biztosítani a legjobban!


Van most egy lassan 7 éves Spánielem. Anno mikor vettük fogalmam sem volt mi az a szaporító meg mi az a tenyésztő, így hát persze "olcsó kutyát" vettünk cirka 25ezer Ft-ért. Szerencsém volt vele! Az idegrendszere rendkívül stabil, egészségügyileg sincs vele gond és soha nem is volt nagyobb baja. Viszont PRA-ja van.. Ami öröklött betegség, szóval elég gyengén lát szegénykém.


Csak tenyésztőtől vennék, ha vennék!

2010. júl. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
0%
Kedvencként tartott szülőktől.Kennelből majd akkor fogok venni, ha több pénzem lesz, és versenyezni járok vele, meg tenyészteni akarom.
2010. júl. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

Jelenlegi kutyámat kaptam.

De a következő kutyámat a Surprise kennelből fogom venni)))

2010. júl. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

nagyon egyszerű beírom a google-ba a fajta nevét rákeresek a Magyar oldalakon. Vagy majdnem minden fajtának van gyűjtőlapja. Ahol a fajta tenyésztői fel vannak sorolva.például: www.sheltie.lap.hu


Én itt jól megnézném a honlapokat kiválasztanék egy pár tenyésztőt és először írnék nekik. majd elmennék hozzájuk kutyanézőbe. 60 ezer alatt nem szabad kutyát venni.. ott valami nem stimmel...

2010. júl. 10. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
0%
én is hobbiból tartott szülőktől vettem, csak kedvencnek, törzskönyv nélkül, bár fajtatiszta...
2010. júl. 10. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!