Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék venni a lányomnak...

Szeretnék venni a lányomnak egy golden retrivert! Lenne pár kérdésem ezzel a fajtával kapcsolatban. (? )

Figyelt kérdés
A lányom most fog elköltözni,és szeretném meglepni egy ilyen kutyussal.Mik a jellemzői?Könnyen tanul?Mozgékony?A lányom panelba fog költözni de imád mozogni úgyhogy a sétáltatást megkapná bőven a kutyus.És szukát vegyünk vagy kant?
2010. júl. 6. 05:45
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Nagyon mozgékony! Ha meg lesz neki a napi min. 5 óra itenzív séta, akkor jó:)
2010. júl. 6. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!Gondolom az 5 óra nem egyben,mert szerintem azt a lányom már nem vállalná.
2010. júl. 6. 07:09
 3/24 anonim ***** válasza:
szukát vegxél a lányodnak.
2010. júl. 6. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
persze, nem egybe:)
2010. júl. 6. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

A golden retrievernek tényleg nagy a mozgásigénye, de véleményem szerint az egyik legokosabb és legszebb nagytestű kutyafajta. Bár még nekem nem volt, de mindenféleképpen ilyen kutyát szeretnék a későbbiekben.

Én eddig csak jót hallottam róla (egyik ismerősömnek is ilyen kutyája van, bár ők kertesbe laknak). Beszúrok pár jellemzőt a golden retriever-ről:

Előnyei:

Kiváló vadászkutya

Szelíd pajtása a gyerekeknek

Hibátlan temperamentumú

Intelligens

Könnyen képezhető

Elsőrangú kiállítási eb

Jó családi kedvenc

Elegáns, mindenkivel barátságos

Energikus


A golden retriever az egész család számára ideális fajta. Elhancúrozik a gyerekekkel, élvezi, ha alkalmanként vadászni mehet gazdájával. Megbízható fajta, amely kennelben is tartható, ám akkor a legboldogabb, ha szeretett családja körében élhet. Imád apportírozni. Vakvezető, azaz "látószem" kutyaként is népszerű.


Karaktere:

Engedelmes, intelligens, természetes hajlammal a munkára, barátságos emberekkel, állatokkal. Bizalommal teli, szeretetreméltó.


Marmagasság:

Kan: 56–61 cm,

Szuka: 51–56 cm

A mellcsonttól a farig mért hossz enyhén nagyobb, mint a marmagasság 12-11 arányban.


Tömege:

Kan: 33–38 kg

Szuka: 29–34 kg


Mozgásigénye:

Mindennap legalább egy órás sétáltatásra, azonkívül futtatásra és tágas kertre van szüksége.


[link]

[link]

[link]

2010. júl. 6. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Csak egy jó tanács! ha most költözik a lányod, semmiképp ne az első hetekben-hónapokban vegyél neki kutyát! Kölyköt semmiképp! Ha szeretnéd, hogy ne legyen annyira magányos ott egyedül távolt tőletek, menjtek el közösen egy menhelyre/fajtamentőkhöz, és válasszatok egy felnőtt állatot. Ha kölyköt akarsz venni ő meg most költözik, semmi jó nem fog kisülni belőle: az első hetekben a lányod is keresi majd a helyét az új lakásban, nemhogy a kis jövevény. Pont hogy az első hónapokban kell maximálisan odafigyelni egy kölyökkutyára, ő pedig pont ebben az időszakban nem tudna! A Golden évente kétszer vedlik, ami azt jeletni hogy középhosszú-hosszú szőrnél elég jelentős a házban elszórt elhalt szőr mennyisége. Napi többszöri fésüléssel sem sokat javít majd a dolgon, mert a szőre folyamatosan hullik. inkább egy rövidszőrű kutyát javaslok. Vannak még a goldenhez hasonló kellemes temperamentummal megáldott kutyák. Miért pont ehhez a fajtához ragaszkodsz? A Golden nagyon drága ha igazán egészségeset akarsz, és nem akarod hogy évente többször tízezreket kelljen költeni rá, javaslom csak megbízható jó tenyésztőtl vegyetek kutyát, mert ez a fajta M.O.-n túl van tenyésztve, ebből adódóan rengeteg örölkődő, genetikai problémával ksüzködik nagyrészük.
2010. júl. 6. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Mindegy hogy szuka vagy kan, mindenképpen ivartalanítsa ha panelben lakik, mert a szuka évente 2szer tüzel (vérfoltok, takarítás-bugyi mellett is problémás) a kan pedig véletlenül is "megjelölgetheti" a bútorokat, a kanok vizelete nagyon szúrós erős szagú, nem nagyon tudod kihozni vegyszerrel. Ráadásul egyszer megtörténik a baleset, később pedig folyamatos ingert jelent majd neki. Kb. 6-8 hónaposan mindenképpen ivartalanítsátok, hogy vidám és jó életetek legyen az elkövetkezendő 12-14 évben! Így is lesznek majd nehézségek, de nagyon megkönnyítenéd ezzel a saját dolgotokat.
2010. júl. 6. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Panelba egyébként inkább kisetsű, rövidszőrű kutyás javaslok: kisebb marmagasságú vizsla, francia bulldog, mopsz, tacskó, törpe pincser, törpe snauczer, törpe uszkár (bár ők is vedlenek eléggé, méret szempontjából előnyösebbek). Ezek a fajták jellemben nagyon sok jót hordoznak, kevés energiával, könnyen képezhetőek, nem agresszívak, lakásban, panelban is jól érzik magukat, napi 3-4 óra mozgás séta elég, persze összesen.
2010. júl. 6. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Úgy gondoltam hogy születésnapjára fogom venni novemberben,szerintem akkorra már elhelyezkedik a lakásban.Mindenképp ezt a fajtát szeretném,már 6 éves kora óta ilyen kutyusra vágyik (19 éves a lányom).Már beszéltem egy tenyésztővel,szukáért 100.000 Ft reális ár?
2010. júl. 6. 08:43
 10/24 anonim ***** válasza:

Sok sétával, játékkal teljesen jól ellesz a panelban.


Ugyanarra kell első sorban figyelni, mint a többi fajtánál. Egészséges kutyát vegyetek, aztán határozott jó nevelést kell kapjon.


A golden retriver tipikusan jó családi kutya, csak épp ebből adódik az a hiba, hogy mivel olyan aranyos, kedves kutyus, a fegyelmezés elmarad, és csak a dajkálás van. Hát erre oda kell figyelni.


A szobatisztaságot általában minden kutyus gyorsan megtanulja, hát vedleni vedlik, akit zavar a sok kutyaszőr, annak lehet jó, engem személy szerint nem zavarna.

2010. júl. 6. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!