Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék venni a lányomnak...

Szeretnék venni a lányomnak egy golden retrivert! Lenne pár kérdésem ezzel a fajtával kapcsolatban. (? )

Figyelt kérdés
A lányom most fog elköltözni,és szeretném meglepni egy ilyen kutyussal.Mik a jellemzői?Könnyen tanul?Mozgékony?A lányom panelba fog költözni de imád mozogni úgyhogy a sétáltatást megkapná bőven a kutyus.És szukát vegyünk vagy kant?
2010. júl. 6. 05:45
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Ha rendes tenyésztő, szerződéssel, törzskönyvvel, oltásokkal, féreghajtással adja a kutyát, akkor igen, reális :)
2010. júl. 6. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
Igen, reális ár, de mindenképppen kérj szerződést, menjetek el többször a tenyésztőhöz, nézzétek ahogy cseperednek a kölykök, és mondjátok el milyen célra veszitek a kutyust, segít a megfelelőt kiválasztani. Nektek egy közepes-alacsony mozgásigényű kutyára van szükségetek, és akkor nem lesz gond a későbbiekben sem. A tenyésztő van annyira szakértő, hogy ez a minimum amiben tud nektek segíteni. Általában a kölyök választ családot-gazdát, de azért tartsátok nyitva a szemeteket, hogy észrevegyétek a jeleket :) Ha már megvan a tenyésztő, ahonnan 100% hogy vesztek érdemes körbeérdeklődni máshol is, csak a tájékozódás kedvéért, veszteni semmit nem fogtok vele. És nem a legdrágább kölyök a legjobb, az adott fajtán belül.
2010. júl. 6. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
39%

Arra készülj fel, hogy térdig fog járni a szőrben, amikor vedlik a kutya...és nem 1 hét alatt vedlik le.

Én biztosan nem vennék ilyen fajtát.

2010. júl. 6. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

fontos,hogy a szülők szűrtek legyenek(diszplázia pl.),a kicsiknek legyen törzskönyve,a tenyésztő ne tartson től sok kutyát,illetve a kutyák ne ketrecekben legyenek,írasson adásvételi,illetve esetleg ivartalanítási szerződést,ha hobbi célra vennétek.


a szülők rendelkezzenek kiállítási eredményekkel,(ne csak a kan!!)


előtte mindenképpen látogasd meg többször is a tenyészetet,nézd mega felnőtteket stb..

2010. júl. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsokat!Még egy kérdésem lenne,kb mennyi idő amíg egy kutyus megtanulja hogy a lakásba ne végezze a dolgát?
2010. júl. 6. 09:57
 16/24 anonim ***** válasza:

Ez eltérő szokott lenni, de kb. 6 hónapos korára magabiztosan szobatiszta lesz egy kölyök. Azért kezdtem azzal, hogy eltérő, mert nálam pl. az első pillanattól nem volt gond a kakival és 4 hónaposan már teljesen szobatiszta volt.

Mondjuk én 3-4 óránként folyton levittem, hogy tanulja meg, hogy csak kint szabad elvégeznie a dolgát.

2010. júl. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Köszi,akkor majd a lányomnak is ezt fogom tanácsolni.
2010. júl. 6. 10:14
 18/24 anonim ***** válasza:
45%

Semmiképpen NE lepd meg a tudta nélkül élő állattal, pláne nem panellba és pláne nem egy holden retrieverrel. Nagyon rossz ötlet. Ha a lányod szereti a kutyákat, a fajtát, majd ő meggondolja és jobb ha ő választja ki a fajtát, a kennelt és a kiskutyát, hiszen ő fog vele panellban élni 15 éven át, nem te!

Ez nagyon fontos!!! Ne tegyél rossz döntést!

2010. júl. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Semmiképp se legyen meglepetés neki egy kutya! Most költözik otthonról, gondolom élvezni fogja a szabadságát, amit egy kutya azért nagyban korlátoz. Azért az komoly vállalás ám, én tudom, mert nekem volt a főiskola alatt kölyökkutyám. Nekem nem fért bele, hogy spontán házibuli alakul és én ott alszom a barátaimnál, nekem nem fért bele, hogy spontán lemegyünk sátrazni a velencei tóra, nekem nem fért bele a suli után kocsmázás, mert rohantam haza a kölyök kutyámhoz.


Amikor a kemény vizsgák előtt a barátnőim egymásnál aludtak, hogy együtt tudják nyomni az utolsó éjszakai tanulást, és ne aludjanak be, akkor sem tudtam ott lenni...


Nem bántam, vagy ilyesmi, de egy kutya nagyon sok lemondással jár, és ha ezt nem vállalja valaki önként, akkor nem lesz öröm az élet se a kutyának, se a gazdinak.


Érdemes átgondolni, mert nagyon sok mindenből kimaradhat, az egyetem alatt, és én is sokszor bosszús voltam emiatt.


Olyan is előfordult, hogy óráról maradtam le, mert épp indulás előtt sikerült a kis drágának az ágyamba hánynia.

Viszont ha nagy kutyás (mint én) akkor mondjuk olyan szempontból nagyon jó, hogy egyetem alatt ráér babázni, és mire végez lesz egy okos felnőtt kutyája, akit nyugodtan magára hagyhat amíg dolgozik.

2010. júl. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Ő hozta fel eredetileg hogy venne egyet,de a miután lakást vett erre már nem maradt pénze.Nem költözött messze tőlünk,így mi is tudunk vigyázni a kutyusra ha neki ilyen elfoglaltságai adódnának.De azért rá fogok kérdezni hogy mit gondol erről.
2010. júl. 6. 11:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!