Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » MIÉRT NEM ESZIK A KUTYÁM? Nem...

MIÉRT NEM ESZIK A KUTYÁM? Nem tudok vele mit kezdeni, olyan, mint aki éhen akar halni!

Figyelt kérdés

Eddig csak keveset evett, most már semmit. Tök mindegy, mit adok neki, csak nézi. Kölyök még!


Állatorvos most jön harmadszor, már bent is vizsgálták, elvileg semmi baja, egészséges, de reménykedek, hátha előrukkol még valami ötlettel, hogy mi okozhatja.


Egyébként vidám, sőt, hiperaktív, mindig játszik, még a mostani időjárás ellenére is.


Nem értem, hogy létezhet olyan kutya, amelyik boldog, játékos, elvileg makkegészséges, de már a húsokat sem eszi meg, nemhogy a tápot, és egyre fogy. :'(



2019. máj. 15. 12:47
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%

Kérd ki több orvos véleményét is, hátha valamelyik kiszúrja a problémát.


Teljes vizsgálatot is kapott? Vérkép, röntgen, ultrahang stb.?

2019. máj. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy állat nem eszik, ott a háttérben mindig komoly probléma van. Teljes labor, vérvizsgálat, ultrahang vizsgálat minimum szükséges. Ez kb 30 ezer Ft, szánjátok rá, mert így meg fog halni.
2019. máj. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

és mit mondott az állatrovos azon kívül, hogy egészséges?



nem lehet, hogy kukázik sutyiban?

2019. máj. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
72%
Nem lehet, hogy más titokban eteti? Hozzánk is jár a szomszéld bedugdosni a kutyának kaját... Vagy egy családtag... Amúgy meg neveled rendesen vagy el van kényeztetve? Nem lehet hogy túlaggódod? Van akinél a 'semmit sem eszik, mindjárt éhen hal' valójában azt jelenti, hogy normális mennyiséget eszik, csak nem zabál.
2019. máj. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%

Mióta nem eszik? Valóban láthatóan fogyott?

Nekünk kiskora óta előfordul, hogy 2-3 napig semmit nem eszik a kutyánk, hiába minden próbálkozás. Aztán megjön az étvágya, de sosem habzsol, sosem eszi túl magát. A jutalomfalat kb. 3. alkalommal unalmassá vált számára, nem is érdekli, pedig sokfélét próbáltunk, ételekből is nagyon válogatós. Vékonyka, de igazából az a normális.

2019. máj. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%

Mióta nem eszik? Mit adsz neki enni?

Ilyet még nem láttam, hogy egy kutya semmit nem eszik, egyre fogy, és közben meg boldog, játékos!

Ha nem eszik, első jele hogy baja van.Ha baja van, nem játszik, nem boldog, nem hiperaktív.

2019. máj. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Rtg és vérkép volt múlt héten a kérésemre, mert már akkor aggasztott, bár még nem látszott az alkatán, UH nem; rtg. nem mutatott semmit, rutinnál nincs eltérés, most 2. napja nem eszik (kivéve az unaloműző marhafejbőrt), és bár még nem jelentős a fogyás, nem akarom megvárni, amíg az lesz!
2019. máj. 15. 13:35
 8/29 anonim ***** válasza:
31%

Tehát nincs semmi baja.

Félve mondom, de mi kézből etetjük kis falatokkal a kutyánkat 5 éve, tálból vagy földről nem hajlandó enni. Persze így szokattuk, de pont azért, mert magától nem evett.

2019. máj. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

A tápos zsákokon, amit írtak, azoknak felét ette meg. Ezért áttértem a főzőcskézésre (minden összetevőt mértem, számoltam), eleinte habzsolt, majd pár nap után abból is elkezdett egyre kevesebbet enni. Itt is az előírások szerinti adagról van szó.


Nincs se láz, se hányás, se hasmenés, se letargia, se bélgázosodás, a nyálkahártyák szép élénk rózsaszínűek, minden oltás és parazitavédelem megvan.


Az állatorvos múlt héten még azt mondta, hogy én aggódom túl, mert jó a kondija, ideális is, hogy egy kicsit sovány.

Azóta viszont csak tovább romlott az étvágya, de semmi más tünet nincs.


Még várom, hogy ma mit szól hozzá, aztán ha nincs változás, akkor másik klinikára viszem.

2019. máj. 15. 13:44
 10/29 anonim ***** válasza:
Nyers hús?
2019. máj. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!