Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » MIÉRT NEM ESZIK A KUTYÁM? Nem...

MIÉRT NEM ESZIK A KUTYÁM? Nem tudok vele mit kezdeni, olyan, mint aki éhen akar halni!

Figyelt kérdés

Eddig csak keveset evett, most már semmit. Tök mindegy, mit adok neki, csak nézi. Kölyök még!


Állatorvos most jön harmadszor, már bent is vizsgálták, elvileg semmi baja, egészséges, de reménykedek, hátha előrukkol még valami ötlettel, hogy mi okozhatja.


Egyébként vidám, sőt, hiperaktív, mindig játszik, még a mostani időjárás ellenére is.


Nem értem, hogy létezhet olyan kutya, amelyik boldog, játékos, elvileg makkegészséges, de már a húsokat sem eszi meg, nemhogy a tápot, és egyre fogy. :'(



2019. máj. 15. 12:47
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:

Moszkvai-keveréknek tippelt. Én nem hisztériázok, etetni is vidáman megyek és a növényeim figyelgetem, nem azt görcsösen, hogy naa, most eszi, kiköpi, finnyázik... Az más, hogy a rossz étvágy és a csont-bőrség kétségbeejt.


Nekem felnőtt kutyám régen állt már neki sztrájkolni, majdnem 2 hétig nem evett, ráadásul tél közepén, ennyi idő kellett, mire belátta, hogy tápnál finomabb falat majd akkor van, ha van. Jó leckét adott magának, soha többet nem tett ilyet egész életében. Csak ő felnőtt és jó kondijú és újfundlandi-bundájú kutya volt.

2019. máj. 16. 12:50
 22/29 anonim ***** válasza:
100%

Szia kérdező!


Bátorkodtam írni, én vagyok a shelties gazda. Itt a kérdés :


https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__9871982-medd..


Megértem, hogy kikészít ez téged. Szerintem néha születnek ilyen kutyusok, akik valamiért alapból finnyások és bármit teszel, akkor se esznek ha fejreállsz. Az enyém is ilyen, inkább éhenhalna ha arról van szó, tényleg volt olyan is hogy egy egész hétig nem volt hajlandó enni. Ő is kölyök volt, most is az. Én azt javaslom mivel ilyen picike még, hogy adj olyat neki amit tényleg szeret. Biztosan van olyan, azthittem az én kutyámnak sincs, de rájöttem hogy a májat minden formában megeszi (kivéve nyersen). Az a baj hogy májat persze nem lehet mindennap adni nekik, az egészségtelen. Viszont ha nem eszik, megállhat a fejlődésben, nekünk a szőrnövekedés kezdett kissé megállni, pedig ugye a sheltie jó hosszú szőrű fajta. Szóval muszáj volt "megadni" magam és olyat adni amit szeret. Most hogy erről próbálom leszoktatni, és táppal próbálkozunk. Inkább nem is mondom, szerintem rég éhenhalt volna ha nem keverem a tápot hússal, hallal, esze ágában sem volt enni, annyira durva volt már, hogy mozogni se akart, annyira éhes volt hogy a konyhában sikitozott a kutya, de a tápot nem volt hajlandó akkor se megenni. Lehet megadtam magam, de már a lelkem nem tudta ezt tovább hallgatni. Most úgy csinálom, hogy a nagyséta után kap táppal kevert valamit, abból kieszi a valamit persze, és este megeszi a tápot azért, mert a hús íze ott maradt a táp beszívja.

Megoldódni látszik a problémánk, de lekopogom mert rengetegszer csinált már úgy, hogy evett rendesen, aztán gondolt egyet és koplalásba kezdett.

Remélem valamelyest sikerült segíteni valamit, tudom mennyire kétségbeesett lehetsz, de próbálkozz kérlek több kajával is, mert egy ilyen finnyás, akaratos kutyát, aki nem kajamániás mint a többi eb, nem fogsz tudni azzal betörni hogy elveszed előle azt az ételt amit amúgyis utál.

2019. máj. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem gyakori, de sajnos van ilyen rossz étvágyú kutya. Mivel a legtöbb kutya inkább habzsolva fal, semmint válogat, ezért az olyan kutya gazdájának érthetetlen a nem evő kutya. Nekem is volt egy skót juhászom, aki kölyökkorától fogva borzasztó rossz evő volt. Nem látszott rajta, hogy csontsovány a bundájától, de a szél majdnem elfújta. Akármit tettünk vele, akármit adtunk neki, ha letettük elé a tálat, úgy viselkedett, mintha megbüntetnénk vele. Tökmindegy volt, hogy egész nap előtte hagyjuk-e vagy csak etetési időben adjuk oda neki. Kivett pár falatot, aztán nem evett tovább. Mégis egészséges volt. Évekig küszködtem vele, aztán feladtam. Olyan 8 éves kora táján lett egy kicsit jobb étvágyú, akkor némileg hízni is kezdett. 14 évig élt. Máig se tudom, hogy miért volt ilyen rossz evő, az állatorvosok se tudták.
2019. máj. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek az eddigi válaszát!


Nálunk az a durva, hogy a húst, belsőségeket sem eszi meg, nemhogy a tápot. Én nem bánnám, ha mindig főzni kéne neki akár 15 féle alapanyagból is, csak egye...

Eleinte a túrót és a főtt tojást is imádta, ahogy a májat, vesét is, most már egyik sem érdekli (a színhúsról nem is beszélve).

Ma csak pár falat zöldpacalt evett és most délután a marharágókával játszik, azt kitartóan rágja, de a kaja nem kell neki.

2019. máj. 16. 17:09
 25/29 anonim ***** válasza:
100%

A mudim borzasztó evő volt kölykökként, most két éves, még mindig böjtölget néha, de ivartalanítás óta lényegesen jobb a helyzet.

Kajálás után rituális módon külön kell szeparálnom a két kutyám, mert a mudi képes evés helyett elvonulni játszani, ezt a szivatást meg nem tűröm.

2019. máj. 17. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
47%
Hiába nem hisztériázol, megérzi. És azt is megérti, hogy ezzel hatalma van fölötted. Ha moszkvai akkor meg aztán valóban. Azoknak tényleg nem lehet könyörögni mert a végén nem csak idegesség lesz hanem baj is belőle. Amúgy ezek a fajta kutyák tényleg úgy lettek kitalálva, hogy nem zabálnak, elvileg, hiszen a pásztor mellett sem volt annyi kaja.
2019. máj. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:
Estére kiéhezett, a napi adag 1/3-át bevágta. Reggel ismét rá se bagózott a táljára. Rágókát sem adok többet, majd legközelebb fogváltáskor.
2019. máj. 17. 10:59
 28/29 A kérdező kommentje:

Most, egyelőre, bevált az, hogy egy kis koplalás után az ételunás első jelére elveszem a tálat, és a következő etetéskor ugyanazt visszakapja. Ha nem is 100%-ot, de közel a napi adagot sikerült megetetni vele tegnap, eddig ma a reggelit is beszippantotta. Le kéne kopognom...

A rágóka-megszüntetéssel csak azt értem el, hogy minden mást rág, amit nem kéne. :) De egyelőre nem vezetem vissza, most sokat leszünk együtt kint, inkább elirányítgatom.


Gondolkodtam étvágyfokozókon, mint a Béres-csepp és hasonlók, de én pl. bármennyi B-komplexet vagy kiegészítőt szedtem, sosem nőtt az étvágyam, sőt, ellenkezőleg, sokkal kevésbé érdekelt at étel, úgyhogy nem igazán hiszek bennük...

2019. máj. 19. 10:38
 29/29 A kérdező kommentje:

Tegnap és ma is mindhárom étkezést boldogan befalta!!!

Olyan menüvel, amitől korábban fintorgott: marhahús sok kollagénes résszel, csirkemáj, csirke színhús. Meg zöldpacal tojáshéjporral. Apróra vágtam és jól összekevertem az egészet, hátha pépes-formában jobban megtetszik neki.


Emellett próbáltam kiiktatni mindent, ami pszichésen befolyásolhatta. Pl. több játék, több séta, és az étkezéseket nem kötöttem semmihez, ami negatív (pl. esti bezárás eltolása a vacsi után), vagy ami annyira pozitív, hogy elvonhatja a figyelmét (pl. a reggeliztetés már nem kiengedéskor történik pár perc ugrabugra után, hanem előbb ébredek, és miután kiélte kicsit magát). Még csak pár nap sikerélmény, ebből nem lehet biztosra levonni semmit, hogy ilyesmik játszottak szerepet, de egyelőre ilyen szagú a történet.

2019. máj. 20. 21:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!