Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » MIÉRT NEM ESZIK A KUTYÁM? Nem...

MIÉRT NEM ESZIK A KUTYÁM? Nem tudok vele mit kezdeni, olyan, mint aki éhen akar halni!

Figyelt kérdés

Eddig csak keveset evett, most már semmit. Tök mindegy, mit adok neki, csak nézi. Kölyök még!


Állatorvos most jön harmadszor, már bent is vizsgálták, elvileg semmi baja, egészséges, de reménykedek, hátha előrukkol még valami ötlettel, hogy mi okozhatja.


Egyébként vidám, sőt, hiperaktív, mindig játszik, még a mostani időjárás ellenére is.


Nem értem, hogy létezhet olyan kutya, amelyik boldog, játékos, elvileg makkegészséges, de már a húsokat sem eszi meg, nemhogy a tápot, és egyre fogy. :'(



2019. máj. 15. 12:47
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
Kézből is elveszi, és arrébb leteszi. Látszik a grimaszán, hogy fanyalog. De attól is, amit korábban habzsolt...
2019. máj. 15. 13:51
 12/29 A kérdező kommentje:

Már nem akarok újabb ételtípust bevezetni, mert ha ez pszichés, csak rontanék szerintem vele.

Így volt minden étellel, hogy először rendesen befalta, aztán már hiába adtam.

2019. máj. 15. 13:54
 13/29 anonim ***** válasza:
31%

Mi amúgy bementünk egy állateledel boltba, ahol megkóstolhatott sokféle tápot. A legtöbbre rá se nézett, volt olyan, amit kiköpött, aztán találtunk kettőt is amit szívesen evett. Az egyiket azóta is eszi néha (Royal Canin válogatós kutyáknak), de nem fogadja el minden nap. A másik feledésbe merült, mert azt sem kérte már.


Kiskorában konzervet evett, szerette, aztán megunta (vagy nem tudom mi történt) és már bele sem szagolna.

Volt egy rövidebb hasmenős időszaka is, ugyan azoktól a kajáktól, amik akkoriban beváltak előtte. Nem derült ki miért.

Tudom, hogy sokan azt mondják a kutyáknak nem kell változatosság, sőt meg is viselheti őt, de nálunk csak ez válik be. Van most 5-6 féle étel, amit szeret, de 1-2 nap után mindre ráun, ha nem cserélgetjük.


Azért mondom ezeket, mert ő is mindig ilyen problémásan evett, sok macera volt vele, de nincs semmi egészségügyi baja.

2019. máj. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%
Lehet érdemes lenne inkább egy trénert vagy viselkedés szakértőt felkeresni, ha gyanakszol, hogy pszichésen gátolja valami.
2019. máj. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
31%

Visel nyakörvet? Esetleg élősködők elleni nyakörvet nem raktatok rá mostanában? Az enyém az egyik ilyen gyógyszeres nyakörv hatására nem evett, nem ivott lekerült a nyakörv, egyből (pedig nem volt szoros).


Az is lehet, hogy nem ízlik neki, amit kap, vigyétek el olyan állateledel boltba, ahol lehet kóstoltatni. Hátha megtetszik neki valami.


Fogváltás esetleg, mint opció?


Kutyatréner is jó ötlet lehet.


Az is lehet, hogy ő olyan, hogy váltogatni kell az eledeleket, mert megunja.

2019. máj. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:

Ismét minden ok az állatorvos szerint, a véleménye, hogy sokat nyúlott, és ne törődjek az adagokkal...


Szerintem tartok egy koplalónapot, és ha az sem segít, trénert is megkérdezek.

2019. máj. 15. 17:15
 17/29 anonim ***** válasza:
24%
Nem írtál már ki nemrég egy ilyen kérdést sheltievel? Eszméletlenül túlspilázod az egészet, szerintem ezért is ilyen a kutyád. Az állatok és a gyerekek megérzik ezt és átrakódik rájuk az idegesség. Napi egyszer vagy kétszer elé kéne rakni a kaját, ha nem eszik elvenni és élni tovább az életed a következő etetésig. Nehogymár a nyúl vigye a vadászpuskát, te vagy a gazdája, te döntöd el mi történik vele, nem körülötte forog a világ. Ne könyörögj, ne kínálgasd, ne foglalkozz az étkezésével miután elvetted tőle. Ha erre nem vagy képes akkor egyértelmű, hogy mi a baj: tudja a kutya, hogy a bolondját lehet járatni veled. Egy egészséges kutya nem fogja magát szándékosan halálra éheztetni. Ilyen butaságokra meg hogy kézből egyen, ne szoktasd rá mert csak még több zűrt fog okozni.
2019. máj. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:

Én is erre gyanakszom leginkább már, csak nem értem, hogy egy fejlődésben lévő kölyök hogyan lehet ennyire ételhisztériás, mikor az egészségéről van szó. Egyébként nem én írtam ki, nekem óriástestű pásztorkeverékem van. Viszont szívesen elolvasnám azt a kérdést!


Valóban nyúlt, de közben teljesen beesett már a bordái és a medencecsontja között, a szegycsontja pedig szinte böki a kezem...

2019. máj. 15. 20:33
 19/29 A kérdező kommentje:

Ma reggel a szaftos, neki főzött hús- és májkockák közül kiette a kiegészítésnek szánt néhány zöldpacal-darabot, és ennyi.


Az első kaja-otthagyás kb. 4 perc után meg is történt, el is vettem a tálat azonnal, és elsétáltam vele. Nem hatotta meg, egyből játszani kezdett a másik kutyámmal, aki persze mindezalatt nyálcsorgatva fixálta az ő kajáját.


Legközelebb délután teszem ugyanezt elé. Addig mást nem kap, amíg ez el nem tűnik. Ha éhen akar halni, lassan ott tartok, hogy megvan a joga ahhoz is. :'(

2019. máj. 16. 07:47
 20/29 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés, hogy milyen pásztor mert az igazi nyájőrzőnek ma is használható pásztorok, akik nem ilyen kis szelíd bernik, azokhoz aztán elég kemény kéz kell, akkor nem csodálom, hogy így viselkedik. Plusz ezek érdekes módon kisfogyasztású kutyák a méretükhöz képest. És pont azért hisztériás, mert te is hisztériázol.

Természetesen az is előfordulhat hogy valami olyan ritka betegsége van amit egyetlen egy orvos sem képes felfedezni, de azért én előbb a valószínűbb dolgokat venném szemügyre...

2019. máj. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!