Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan büntessem/jutalmazzam...

Hogyan büntessem/jutalmazzam az olyan kutyát, aki folyton kiszökik a kapun és nem jön hívásra?

Figyelt kérdés

7 hónapos sharpei keverék,nagyon akaratos,domináns fiú.

Gyakoroljuk a behívást,iszonyú nehezen,de kerten belül sikeres már.

Sétálás is nehezen megy.

Ha nyílik a kapu,kirongyol és mintha süket lenne,végigszalad a kerítéseknél ugatva a többi kutyát.

Tudom hogy ha nem jön,akkor nem szabad utána menni,de ilyenkor muszáj.

Hogy neveljem,hogy ne lógjon meg?


2019. máj. 17. 22:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Az én kutyám is 7 hónapos, ilyenkor plusszban nehéz, mert serdülnek. Az enyém még a "fekszik" parancsot is alig akarja mostanában megcsinálni


Szoktad sétáltatni és kutyák társaságába vinni? Talán azért tudják így elvonni a többi kutyák mert újdonság neki. Gyakorolhatnál pórázzal sétálni kerítések mellett, hogy kerítés mögötti kutya esetén is nyugodt maradjon. A technikát sajnos nem tudom, egy kutya kiképző segíthet.

2019. máj. 18. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
2019. máj. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Kezdj el vele járni kutyasuliba, mert ezzel egyedül nem fogsz boldogulni, ha eddig sem ment! És ne engedd szökni!!!
2019. máj. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Igen,sajnos arra már rájöttem nem tekint falkavezérnek....

Kutyasuli kilőve,nincs a közelben,nekünk meg nincs autónk.

Akkor szökik,ha nyitom a kapuajtót,olyankor nem tudom megállítani.

2019. máj. 18. 12:26
 5/12 anonim ***** válasza:

Akkor fogd meg, kösd meg addig, amíg kinyitod a kaput! Komolyan ennyire nem tudsz előre tervezni? A kutya nem szökhet! Magára és másokra is veszélyt jelent! Ha ennyit sem vagy képtelen megérteni és megtenni, sürgősen keress szerencsétlennek egy jobb gazdát és fogadd el, hogy alkalmatlan vagy kityatartásra!


A házhoz kijáró kiképzőt pedig erősen javaslom!

2019. máj. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Ordít rólad a düh,agresszió és az empátia hiánya.

Először nyugodj meg,aztán írj hozzászólást.Itt senki sem idegbeteg sztem...Nem kell rögtön sértegetni.Köszi az indulatos válszt.

2019. máj. 19. 12:15
 7/12 anonim ***** válasza:
Rohadtul elegem van az ilyen idióta felelőtlen emberekből, mint te, aki megveszi kerti dísznek a kutyát, cs..szik nevelni és hagyja szökni is! Aztán kergethetem el magamtól, szedhetem le az én kutyámról vagy kerülgethetem a főúton! Hát nehogy még te oktass ki engem, te, aki ennyire nulla ember vagy!
2019. máj. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
69%

Időpont ma 12:35

Elég gyenge vézenű vagy.Ha éppen ma is kirongyolt rád egy kutya, a gazdáján vezesd le a feszkódat szemtől-szemben.

A kérdezőnek fiatal a kutyája és pont, hogy kérdez, tanácsot vár, hogyan oldja meg a problémáját.

2019. máj. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Utolsó, persze és majd hagyom, hogy megtépje addig is az én kutyáimat egy kerti dísz kutya... Olyan okos vagy! Abban a szituációban az a legfontosabb, hogy hatástalanítsam az idegen kutyát! Miután már kertből kirohanó kaukázusit, amreikai bulldogot, káj-t is kergettem el, nem csak staffordot meg német juhászt, nem is engedem a közelünkbe az ilyen állatokat! És nem érdekel, hogy mi lesz a ránk rontó kutyával! Az én felelősségem csak a saját kutyáim megvédése! A gazda leszidása majd eztán jön, ha a kutya már messze jár!


Tanácsot meg adtam! Minimális gondolkodás, felelősség és figyelem, emellett kutyaiskola és házhoz járó kiképző!

2019. máj. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

12:40 köszönöm.Meg a többieknek is.

Szerencsére ma már csak mosolygok az olyanokon,mint Te,kedves utolsó.Ezek feszültséglevezetőnek használják az oldalt,kiélhetik a dühüket,az embergyűlöletüket.Mondtam már,relax!

2019. máj. 19. 22:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!