Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A ti rokonaitok hogy fogadják,...

A ti rokonaitok hogy fogadják, hogy többszázezerbe kerül egy fajtatiszta kutya?

Figyelt kérdés
2019. júl. 3. 13:34
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:
Oké, én dolgom meg intelligens embereknél nem szokás efelől érdeklődni. De új kutya van akkor az az első, hogy honnan van, nagyon szép, mennyi volt. És ott tartunk még mindig, hogy az érezze szarul magát, aki nem a szomszéd város szapitelepét támogatja, hanem gyűjt pénzt és akkor rászánja?
2019. júl. 3. 14:08
 12/34 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nagyon aranyosak a menhelyes kutyák. Volt is. És szapis is volt. apámék hozták okosba. Jó ideggyenge volt, nem részletezem...

de úgy gondolom, hogyha van egy álom fajtád, amire vágysz egyszer az életben lehet.

2019. júl. 3. 14:15
 13/34 anonim ***** válasza:
92%
nem tudom hogy fogadnák, de ha ezen rugoznának kiröhögném öket. Okostelefont is lehet venni több százezerért, azon miért nem rugoznak?
2019. júl. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
92%

Én megmondom, ha megkérdezik. Szép, egészséges kutya, fajtájára jellemző tulajdonságokkal. Aki szerint drága volt, az ostoba.

Orvoshoz oktasért járunk.

2019. júl. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
10%

Az én mentettem nem ideggyenge, csak szarul indult az élete. Nem kell általánosítani menhelyi kutyák kapcsán sem, van egy álomfajtád, hajlandó vagy gyűjteni rá, oké. Én meg ki tudok választani menhelyről olyan kutyát, aki megfelelő foglalkozás mellett problémamentes, és sok pozitívumot ki lehet hozni belőle, éppen csak törzskönyve nincs, de ugyanúgy megérdemel egy jó életet, mint egy törzskönyves tenyésztőnél vásárolt kölyök.

Szerintem ha a saját pénzünkről van szó, magánügy, hogy menhely/fajtamentés vagy tenyésztő. Annyi, hogy ne a szaporítókat pénzeljük.

2019. júl. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:
Most ez annyira nem a menhely vs tenyésztő vita, annyira nem értem miért kevered ide.
2019. júl. 3. 14:39
 17/34 anonim ***** válasza:
8%

"A kérdező kommentje:


Tudom, hogy nagyon aranyosak a menhelyes kutyák. Volt is. És szapis is volt. apámék hozták okosba. Jó ideggyenge volt, nem részletezem..."

2019. júl. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
100%
Nincs kutyám, nem fér most bele az életembe. De később szeretnék majd. Lehet, hogy beleszeretek valami mentett kutyusba, de valószínűbb, hogy tenyésztőtől fogom venni. Biztos nem mondanám el a rokonok jó részének, hogy mennyit fizettem érte, nem hiányzik nekem ez a plusz stressz forrás. A legtöbbje nem fogná fel, hogy miért kerül annyiba, amennyibe. A nagynéném a múltkor azon témázott, hogy a "belvárosban" sétáltatta (vinnie kellett valahová, amúgy családi házas részen laknak, nem mintha ott sétáltatná) a kutyájukat, és hogy ilyen még sose volt. És ezt a kutyát amúgy szeretik is. Aztán vannak tipikus "kibsszuk a kertbe, jó esetben nem láncra" típusú rokonaim is. Na azokkal se vitatnám meg a kutyaárakat.
2019. júl. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy sokan nincsenek tisztában vele, hogy mi egy fajtatiszta kutya reális ára tenyésztőnél, és miért annyi. Egyes tenyésztők már szóba sem állnak veled, ha rá mersz kérdezni, akár csak azért, mert nem tudod, és informálódni akarsz, tervezni, hogy mire készülj, belefér-e, vagy várj még, gyűjts még. Nem értem ezt a hozzáállást a részükről, hiszen ez nem olyan ismert infó, mint egy liter tej ára.
2019. júl. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 A kérdező kommentje:

#17

Talán ezt arra írtam, amik az első oldalon vannak kommentekben, hogy ki mennyire a mentett kutyákat preferálja.

2019. júl. 3. 14:56
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!