Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A ti rokonaitok hogy fogadják,...

A ti rokonaitok hogy fogadják, hogy többszázezerbe kerül egy fajtatiszta kutya?

Figyelt kérdés
2019. júl. 3. 13:34
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
100%
Nem szokás egymás pénztárcájában turkálni,szóval igazából semmilyen reakció nem volt amikor drágább kutyát vettünk vagy ők vettek.
2019. júl. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
Az első oldalon is voltak válaszok a kérdésre, függetlenül attól, hogy meg lettek említve a mentettek is, valamiért mégsem volt értékelhető egyesek számára, hogy ezt nem mindenki beszéli meg a rokonokkal, így aztán nem is vitatéma.
2019. júl. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, hogy az első oldalon is volt válasz a kérdésemre, annak ellenére, hogy a mentett kutya is "meg lett említve" (minek??). Fel is pontoztam őket.
2019. júl. 3. 15:20
 24/34 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy a válaszok alapján van olyan is, ahol ez nem téma, vagy azért mert tudják, hogy drága, vagy mert nem érdekli őket.

Lehet én meg mondok majd milliókat, aztán rágják a kefét.

2019. júl. 3. 15:23
 25/34 anonim ***** válasza:
87%

Nem foglalkoznak vele hogy milyen kutyám van ,nem

Ok fizetik ki hanem én!!


Jah egyszer egy távolabbi rokon beszólt hogy ez csak egy kutya

Én meg reflexbol vissza :te meg Cssk egy hülye 😀

2019. júl. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
100%
Ha széles körben ismert lenne fajtánként a reális ára egy tenyésztett kutyának, és nem lennének ennyire tele a menhelyek, akkor nem lenne ennyi megrökönyödés a fajtatiszta törzskönyves kutyák ára miatt.
2019. júl. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
91%

Én még nem vettem meg a kutyát, de tudják, hogy fogok.


"Szerencsére" a családban sok szaporítós kutya van, akik tökéletes példák, miért nem szabad spórolni egy állaton (van egy idegbeteg kutya a családban, volt egy másik, ami kölyökként halt meg örökletes betegségben stb.) Így kezdetben ezen az ötletemen mindenki fenn volt akadva, de aztán sikerült megértetni velük, hogy egy laptopra simán rászánunk 200 ezret, akkor miért pont a jövőbeli családtagunktól sajnálnánk a pénzt, aki ráadásul nem pár évet, hanem egy évtizedet lesz velünk.

2019. júl. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 A kérdező kommentje:

#25 ez jó!😂

#26 inkább ha nem lenne szapis alternatíva "fajkutyára"

#27 nálunk hiába voltak a rossz példák előttük, még mindig az számít, hogy ki csinál nagy dealt az occsó kutyával. Ja és szerintük ha a 20 ezres kutya ideggyenge az csak megerősíti, hogy 200ért nem érdemes venni, mert a fajtatiszták ilyen "betegesek"..

2019. júl. 3. 15:39
 29/34 anonim ***** válasza:
76%
A szaporítás visszaszorításában a tájékoztatásnak nagy szerepe van, mindenféle tájékoztatás és információ nagyon fontos.
2019. júl. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
81%

"Most ez annyira nem a menhely vs tenyésztő vita, annyira nem értem miért kevered ide."


Nálunk pontosan ebbe a vitába torkollna, ha arra vetemednék, hogy kutyát vásároljak. A közeli rokonság így is folyton a kutyatartási szokásaimon rugózik, szarul csinálom, túlféltem, túlszabályzom blablabla (pl. mert rászólok, hogy menjen arrébb, ha nem veszi észre, hogy épp sarokba szorul). De tipikus vérző szívű állatvédők, úgyhogy ez a vita garantált. Az egyik konkrétan bement a gyepire, rábökött a legszerencsétlenebbre, hogy neki ez kell - aztán lett egy olyan eszes, szélvész kutyája, amivel évek óta nem tud mit kezdeni (se gyerekre szocializálni). Szerinted? :\

És persze nálunk is megvan a beteges "fajtatiszta" sztereotípia. Az, hogy mennyit költöttem rá, elenyésző probléma.


Mondom ezt úgy, hogy mentettem van, aki természetesen a világ legjobb kutyája. Viszont bakancslistán szerepel egy fajtatiszta kölyök.

2019. júl. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!