Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kicsit megharapott a kutyám...

Kicsit megharapott a kutyám el mentem dokihoz és ő jelentette az ÁNTÉSZ-nek meg a körzetti atorvosnak. El vehetik tölem a kutyát?

Figyelt kérdés

Tényleg csak nagyon kicsit harapott meg ( a papira 0,5cm mélyü sebet irtak). Ilyenlor is kötelező a 10 napos megfigyelés a kulyának ? Nem lehet valahogy ki játszani ? Pl el szökött és kész le is van tudva az egész 😅 megmondom az öszintet nagyon nem szereti az idegeneket és ha ide jön vmi idota doki vagy el viszik tuti rájuk támad :(

Am oltottva van a kutya meg minden.



2019. júl. 7. 23:23
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
52%

Nem értem, hogy egy ekkora sèrüléssel minek rohantál orvoshoz. Pláne akkor, ha oltott a kutyád. Nem mellesleg nem normális, hogy megharap amikor kedve tartja.



Egyébként nem veszik el a kutyát, otthon kell ilyenkor karanténoztatni.

2019. júl. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:
Ismerős dokinak mutattam meg de ő nem dolgozott és mondta hogy menjek el mert el fertőződhet. Am meg ugy tőrtént h ősze veszett egy másik kutyával én meg el akartam huzni és megkapta a kezem. Aki azt hiszi h kamu kìvánom járon ő is igy...
2019. júl. 8. 10:45
 13/28 anonim ***** válasza:
65%
Amúgy nem kamu, mert ez így konkrétan törvénybe van foglalva, hogy az orvosnak hivatalból jelentenie kell az ÁNTSZ-nek a kutyaharapást, a körülményekre való tekintet nélkül. Azt hiszem az oltási könyvét kell tudnod bemutatni, ha felkeres az ÁNTSZ, ha az rendben van, akkor gyakorlatilag semmi nem fog történni, lesöprik az asztalról az ügyet. Illetve ha megfigyelés alá helyezik, akkor ügyelj rá, hogy az idő alatt ne történjen újabb incidens.
2019. júl. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
69%

Komolyan ilyennel minek mész dokihoz??? Nekünk vihar miatt átszökött a szomszéd kutyája, enyém persze nekiment, próbáltam szétválasztani őket, és megharapott a szomszédé.


Lefertőtlenítettem, bekötöttem, és kész... Mai napig látszik a 3 halvány folt, de minden szarsággal rohantok az orvoshoz, mitől féltél elvérzel?

2019. júl. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
0%
Xd szánalom
2019. júl. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
59%

"ősze veszett"........

De komolyan, miért karanténoznák, ha oltva van??? Erre válaszoljon már valaki. Épp az a lényeg, hogy érvényes oltással NINCS ilyen procedúra.

2019. júl. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 Metionin ***** válasza:
54%
De karanténoznak. A miénket is kellett pedig az összes oltása megvan. Protokoll, ez van.
2019. júl. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
52%

"Ha kutyánknak van érvényes veszettség-elleni oltása, és magyarázható körülmények között történt a harapás, akkor nem kell félnünk. Ha idegen kutya harapott embert vagy más állatot, vagy soha nem volt beoltva veszettség ellen, vagy túl barátságosan közelített hozzánk a kutya és megmagyarázhatatlanul harapott, akkor 2 hetes hatósági megfigyelést, úgynevezett karantént kell elrendelni."


Kicsit olvass előbb utána... Ennek a "protokollnak" nem lenne semmi értelme, mert ha oltva van a kutya nem lehet veszett. Kapizsgálod?

2019. júl. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 Metionin ***** válasza:
90%
Én csak azt mondom, amit tapasztaltam. Szomszéd gyerek bemászott, kutya ráfogott, gyerek szülője vergődött, jött a doki, 2 hét karantén. A kutyának minden oltása, chipje stb megvan, a doki meg is nézte és azt mondta hogy ez formaság amit be kell tartani. Két hét múlva újra jött, megnézte a kutyát és mondta hogy most már vihetjük utcára. Kaptunk levelet is hogy karantén elrendelve és feloldva. Ha nem történt volna így, biztos nem írnám ide. Nem tudom hogy lehet-e dokitól függően eltérés de mivel ezt az ÁNTSZ rendeli el, nem hiszem.
2019. júl. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
92%

Engem is kapott már meg a kutyám mikor neki akart menni egy másiknak és közéjük nyúltam,engem talált be, az ujjamon egy lyuk,20 perc alatt duplájára bedagadt. Én lefertőtlenítettem, meg jegeltem.


Eszembe sem volt orvoshoz menni.


Egy hétig nem igazán tudtam dolgozni és baromira fájt. Lehet vmi gyulladás csökkentőt kellett volna szednem :DDD


De úgy gondoltam rögtön kimostam,lefertőtlenítettem,saját kutyám csak nem kapok el tőle semmit. :D Annyit olvastam ha elkezd egy piros csík felfele menni akkor azonnal orvoshoz kell menni, de ez elvileg aznap bekövetkezik.


De egyébként mit mondtál?

Azt,hogy a saját kutyád megharapott?

2019. júl. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!