Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kicsit megharapott a kutyám...

Kicsit megharapott a kutyám el mentem dokihoz és ő jelentette az ÁNTÉSZ-nek meg a körzetti atorvosnak. El vehetik tölem a kutyát?

Figyelt kérdés

Tényleg csak nagyon kicsit harapott meg ( a papira 0,5cm mélyü sebet irtak). Ilyenlor is kötelező a 10 napos megfigyelés a kulyának ? Nem lehet valahogy ki játszani ? Pl el szökött és kész le is van tudva az egész 😅 megmondom az öszintet nagyon nem szereti az idegeneket és ha ide jön vmi idota doki vagy el viszik tuti rájuk támad :(

Am oltottva van a kutya meg minden.



2019. júl. 7. 23:23
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
29%
Ha olyan mély volt a seb, tetanusz azért nem ártott volna...
2019. júl. 9. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
68%

Igen rögtön hívnia kellett volna a 911-et, és küldték volna a mentőhelikopterEKET!!!


Ordas nagy hiba volt sima mezei dokihoz mennie. Tetanusz, 3 antibiotikum, gyulladáscsökkentők, intenzív osztályon.

2019. júl. 9. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
78%
Ha minden alkalommal amikor odakapott a kutyám vagy megmart, megkarmolt a macskám, orvoshoz mentem volna, az ÁNTSZ hamarabb helyez engem karanténba, mint az állataimat Xd
2019. júl. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok válaszokat!

Am az lett a vége hogy elvittem a saját dokiához és igy nem kell az ÁNTSZ-el meg a hattosági dokival foglakozni majd ő le rendezi ezeket azt mondta. Szerencsére karantén sem kell csak megfigyelésen van majd két hét mulva megint el kell vinni és ki adja a papirt h minden rendben.

2019. júl. 9. 15:59
 25/28 anonim ***** válasza:
42%

Azért azzal nem árt tisztában lenni, hogy egy pici seb is nagyon csúnyán elfertőződhet.

Jártam így én is, hiába fertőtlenítettem, betadinoztam ki a harapott sebet másnapra teljesen elfertőződött, csak orvos lett belőle (pedig én se akartam menni).


Nem kell hazudni, nem lesz baja a kutyádnak. Ez egy kötelező protokoll, a kórháznak jelentenie kell. Nekem tört az ujjam mikor véletlenül a játék helyett arra fogott rá a kutyám. Oltási könyvvel megjelentünk a hatósági állatorvosnál, aki megbizonyosodott róla, hogy a vadállat valójában egy cukiság, oltásai rendben vannak. Két hét után újra vinnem kellett bemutatni. Közben pont ugyan úgy éltük az életünket mintha semmi se történt volna, nem volt karantén, sétálhattunk stb.

2019. júl. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
53%

Amúgy lehet én vagyok hülye, de amikor a kanjaink össze kapnak, nem kézzel nyúlunk közéjük mert tuti hogy megkap.

Pedig ez csak egyszerű dominancia harc a kutyáink között.

Hangosak vagyunk, kiabálunk nekik, dobolunk, vagy ha nagyon összevesznek akkor egy kissebb oldalba bökéssel kizökkentjük őket.

Ilyenkor egy pillanatra megálnak, hogy mivan? és olyankor kell közéjük nyúlni...

Külön visszük a két kant és kb. a nap végéig nem érintkeznek csak boxon vagy rácson kereztül. És ha a másikra morognak egből szolsz neki hogy " mit csinálsz büdös kölke?"


És ha pl az utcán lát egy kutyát a te kutyád akkor annyira meg kéne tudni fogni és fegyelmezni hogy ne heccelje a másikat.

2019. júl. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
75%
Nem lesz semmi baj. Ismerősöm gyerekét úgy kapta meg a kutyájuk hogy a gyerek a a gyomrába könyökölt véletlen játék közbe, a kutya velük van és játszik a gyerekkel, ennek egy éve. Az állatorvos se hü..e tudja mi az ha fájdalmaba harap, vagy megijedt meg ha az ember fél karját akarja letépni.
2019. júl. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
63%

Kérdező!

Ha már írod itt hárommal előbb, hogy minden rendben van, akkor minek emeled még ki a a kérdést?

Nem kaptál még elég választ, vagy ettől izgulsz, vagy mi van most?

2019. júl. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!