Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet, hogy a kutyámnak...

Hogy lehet, hogy a kutyámnak nincsen kennelneve?

Figyelt kérdés
Hivatalos(nak tūnō), matricázott, aláírt külföldi törzskönyve van a kutyámnak, de a nevén kívül nincs kennelnèv rajta. A tenyésztō neve is rajta van, de nem tudok utána nyomozni, hogy valóban regisztrált-e. Megkérdeztem már ōt, hogy mi a kennel neve, most várok a válaszra. Szerintetek ilyen van? Minden adat stimmel, de ez nekem gyanús.

2019. júl. 8. 11:30
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Milyen nemzetiségű és fajtának a törzskönyvéről van szó?
2019. júl. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Igazából már mindegy mert az FCI adatbázisban nincs is ilyen kennel regisztrálva. Mi pedig kiállítási célra vettük, szóval nagyon át lettünk verve. Pedig a két szülō valós kennelbōl származnak és tényleg díjnyertesek.
2019. júl. 8. 13:13
 3/26 A kérdező kommentje:
Lettország egyébként
2019. júl. 8. 13:14
 4/26 anonim ***** válasza:
78%
Az en kuttyomnak sincs rajta a kennel neve, de van olyan alomtesó akinek meg igen. Szlovák kennel. Gond nélkül hobosították az export törzskönyvvel.
2019. júl. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Sajnos ez a kennel egyáltalán nincs benne az FCI rendszerben, szóval mondhat akármit, ha nem igaz:(

2019. júl. 8. 13:23
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen esetben simán kártérítést követelhettek. Van szerződés amiben minden rögzítve van?
2019. júl. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

ma 13:13

Tudott róla a tenyésztő, hogy FCI kiállításokra szánod a kutyát?

Megvétel előtt , ha az ember kiválaszt egy külföldi kennelt, minimum utána néz, hogy a tervezett célnak megfelelő feltételek megvannak-e az adott kennelnél.

2019. júl. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, miért nem a lefoglalás/vásárlás előtt érdeklődted le a kennelt. Főleg, hogy kiállításra szántad a kutyát.

Én a helyedben megpróbálnám visszacsinálni az üzletet, bár ez szerződés függő, így te tudod, van-e rá esély.

2019. júl. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Igen, nagyon tudatlan és buta voltam, hogy nem néztem utána. Nem értem, hogyan lehet FCI törzskönyve, ha ez a kennel nem is létezik és semmilyen kennelneve nincs. Ez valami csalás lehet?

Tudott róla, hogy FCI kiállításra kell, azt mondta teljesen jó. Aztán nemhogy a kutya alkalmatlan rá (mert egyébként teljesen alkalmatlan), de még kennel név sincs. Most is rákérdeztem, hogy ez mégis mi, erre annyit írt, hogy a tenyésztō neve ez meg az. Semmi mást. De nem lehet valaki tenyésztō kennelnév nélkül, erre semmit nem válaszol.

2019. júl. 8. 15:00
 10/26 anonim ***** válasza:
Akkor átvert. :(
2019. júl. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!