Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet, hogy a kutyámnak...

Hogy lehet, hogy a kutyámnak nincsen kennelneve?

Figyelt kérdés
Hivatalos(nak tūnō), matricázott, aláírt külföldi törzskönyve van a kutyámnak, de a nevén kívül nincs kennelnèv rajta. A tenyésztō neve is rajta van, de nem tudok utána nyomozni, hogy valóban regisztrált-e. Megkérdeztem már ōt, hogy mi a kennel neve, most várok a válaszra. Szerintetek ilyen van? Minden adat stimmel, de ez nekem gyanús.

2019. júl. 8. 11:30
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
64%

Késő bánat, de ha pl kiállításra,tenyésztésre akarsz kutyát venni,nagyon utána kell nézni a tenyésztőnek,meg hogy valós kennelje is legyen bejegyezve.


Szerződést irtatok?


Ha nem akkor már az is gyanús.

2019. júl. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
62%
Akkor hamis a törzskönyv is, márpedig az okirathamísítás. Rendőrségre is mehetsz.
2019. júl. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
58%

Valószínű hamis a törzskönyv, szóval fel is jelentheted. Mondd meg neki, hogy kéred vissza a kutya árát, különben feljelented.

És akkor is jelentsd fel, ha visszafizette. :)

Mennyi idős a kutya?

2019. júl. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
58%
Vannak törzskönyves szaporítók...
2019. júl. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

4 hónapos a kutya. Szerzōdés van, de az adatokon és azon kívül, hogy a kutya egészségesen lett átadva nincs benne semmi.

Azt a választ kaptam, hogy az országukban lehozhat egy tenyésztō 2 almot és csak utána váltanak kennelnevet. Arra gondoltam írok az ottani egyesületnek egy e-mailt errōl. Szerintetek válaszolnának? Egyszer már írtam egy fajtaklubnak azügyben, hogy ismerek egy "kennelneves szaporítót", aki több tk-t kér le, mint ahány kölyök van és a szaporító haverjának adja ōket, így azok tk-s címmel adják a kutyát. Sajnos válaszra sem méltattak pedig bizonyítékokat is csatoltam.

2019. júl. 8. 21:48
 16/26 anonim ***** válasza:
Ha kiállításra akarod vinni a kutyát, írsz, vagy beszélsz a fajtaklubbal. Vázolod a helyzetet.Sokkal több tájékoztatást kapsz várhatóan tőlük, mint a gyk-n.
2019. júl. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

Megvetted a kutyát és most akarsz nyomozni, milyen tenyészetből van?

Tedd már ide azt a törzskönyv fotót légyszíves!

2019. júl. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
76%

Hát, itt senki nem fogja tudni megmondani, hogy válaszolnának-e. Próbáld meg, írj, ahová, csak lehetséges ezügyben. Vázold a helyzetet


Arról meg is győződtél, hogy egészséges a kutya, vagy csak elhitted? Eü. szűrések, stb. Oltási könyve van?

2019. júl. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
47%

Hülyeség,szerintem semmilyen országban nincs olyan,hogy két alom után válthatsz ki kennelnevet.


Leírod privátba a mi a kennel név,milyen fajta a kutya és a tenyésztőt hogy hívják?


Több tenyésztő ismerősöm van,hátha utána tudok kérdezni.

2019. júl. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
47%

Nem feltétlen vert át, az én kutyámnak Szerb törzskönyve van, csak a tenyésztő szerepel rajta, nincs kennel, nincs kennel név. Szeribában az ember kennel nélkül kezdni, és ha elég eredményes akkor válthat ki kennelnevet. Ettől még a kennelnév kiváltás előtt eladott kölykök törzskönyve érvényes. (FCI-ről van szó)

Ezt egy Mestertenyésztő mondta nekem, mert először én is gyanakdotam. Lehet ott it így megy.

2019. júl. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!