Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kell poráz nélkül...

Miért kell poráz nélkül sétáltatni? Miért nekem kéne fizetni?

Figyelt kérdés

Győr belváros, ma. Lent vagyok a gyerekekkel erre egy magyar vizsla oda rohan az 5 éveshez ugy megijedt a gyerek, hogy ra csapott a kutya fejére egy játékkal ami fel szakadt és vérzett es még a gazdinak állt feljebb. Meg, bhogy fizessem ki az állatorvost stb...

Miért nem viszi ki a város határba, futtatóba a kutyáját az aki el akarja engedni?

Nagyon ideges vagyok. Nekem is van kutyám, megyünk ki a pusztába ea ott futhat, de nem a városban.


2019. júl. 11. 11:06
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
84%

Teljesen igazad van, pórázon kellett volna, hogy legyen.


Azt viszont megjegyezném, hogy szerencsére nem kés volt a gyereked kezében, ijedtség ide, vagy oda.

2019. júl. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 A kérdező kommentje:
Miért lenne kés egy 5 éves kezében?
2019. júl. 11. 11:10
 3/58 anonim ***** válasza:
83%

#1 xd kès...


Kèrdező neked van igazad szerintem ne fizess semmit.

2019. júl. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 anonim ***** válasza:
92%

Igazad van.Pórázon kéne sétáltatni.

De érdekes hogy egy megijedt gyerek így védekezik,hogy rávág az állatra.Szülő hol volt?

2019. júl. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 anonim ***** válasza:
78%
Nem kell fizetned.
2019. júl. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 anonim ***** válasza:
45%
Igenis ki kéne fizetni. Ne haragudj, igazad van, viszont a gyereked kárt okozott a kutyában. Ez nem számít? Ha a kutya okozott volna kárt akkor lenne részedről balhé... Legalább ajánld fel, hogy a felét állod, de legközelebb legyen szíves ne sétáltassa póráz nélkül.
2019. júl. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 A kérdező kommentje:
Ha kárt okoz a gyerekben feljelentem és a rendőrség /bíróság dönt. Jelentsen fel ő is ha jogosnak érzi a kárigényt. De nem fog mert ő is tudja, hogy ő hibázott.
2019. júl. 11. 11:18
 8/58 anonim ***** válasza:
35%
Nekem is van kutyám mindig is volt. Mindig is állatbarát voltam, viszont sajnos egyre többen nem kutyaként bánnak velük, hanem, mintha ember lenne. Ami persze a kutyának se jó. Bent tartják a házban, holott van kert(nem fejlődik ki a kutya immunrendszere), ugyan azt az ételt adják, amit az emberek esznek, bárhol szabadon engedik, vérig sértődnek, ha a kutya nem mehet be egy étterembe, vagy egy bevásárlóközpontba, egy ágyban alszanak velük stbstb. Sajnos ezek a dolgok nem jók egyszerűen nem egészséges se a négylábúnak se a gazdának. Egyszóval teljesen igazad van, miért nem pórázon vitte a kutyáját, hisz akár ezek után meg is kaphatta volna a gyereket..
2019. júl. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 anonim ***** válasza:
84%

Aki felelősen tart kutyát, az tisztában kellene, hogy legyen a szabályokkal. Szófogadó, vagy nem szófogadó kutya, pórázon kell sétáltatni, igazság szerint még az erdőben sem engedhetnéd el a pórázról, mert vadászok messziről vadnak nézhetik, és lelőhetik.

Városban pedig az előírások szerint nem lehetne szabadon futkosni hagyni egy kutyát. Egyetértek veled, én nem fizetnék, és Te sem fizess egy fillért sem. A gazda felelőssége a kutya megfelelő tartása. Amennyiben nem tartja be a szabályokat, előírásokat, úgy viselje azok következményeit.

2019. júl. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van, nem szabadott volna póráz nélkül sétáltatni a kutyát.

Azt is megértem, hogy ettől egy 5 éves nagyon megijedt, és ösztönös reakcióként odacsapott a kutyának. Viszont ez nagyon nem okés, minél hamarabb magyarázd el a gyereknek, hogy ilyen esetben ne csapkodjon, mert a kutya meg is haraphatja.

2019. júl. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!