Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kell poráz nélkül...

Miért kell poráz nélkül sétáltatni? Miért nekem kéne fizetni?

Figyelt kérdés

Győr belváros, ma. Lent vagyok a gyerekekkel erre egy magyar vizsla oda rohan az 5 éveshez ugy megijedt a gyerek, hogy ra csapott a kutya fejére egy játékkal ami fel szakadt és vérzett es még a gazdinak állt feljebb. Meg, bhogy fizessem ki az állatorvost stb...

Miért nem viszi ki a város határba, futtatóba a kutyáját az aki el akarja engedni?

Nagyon ideges vagyok. Nekem is van kutyám, megyünk ki a pusztába ea ott futhat, de nem a városban.


2019. júl. 11. 11:06
1 2 3 4 5 6
 41/58 anonim ***** válasza:
32%
Nem tudom, akik a kérdezőnek nekiestek, mit csinálnának, ha mondjuk egy önsétáltató kutya megtámadná őket, gyereküket, kutyájukat, mert nem csak játékból szaladgáló kutyák rohangálnak oda, hanem olyanok is, akik aztán bajt csinálnak. Nem hülyeségből találták ki a pórázt, és még így is van olyan eset, hogy pórázzal is kirántja a kutya magát a gazdája kezéből, aki nem tud bánni vele, de póráz nélkül még kevésbé kontrollálható.
2019. júl. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/58 anonim ***** válasza:
79%

[link]


17. § (1) Belterület közterületén - kivéve az ebek futtatására kijelölt területet - ebet csak pórázon lehet vezetni. Közterületen ebet csak olyan személy vezethet, aki az eb irányítására, kezelésére és féken tartására képes.


(2) Közterületen az eb tulajdonosának biztosítania kell, hogy az eb sem más állatot, sem embert harapásával ne veszélyeztethessen.

2019. júl. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/58 anonim ***** válasza:
35%
Na,tipikus.Az áldozat a hibás,nem a bunkó gazdi. Azért megnézném ha a városban betiltanák a kutyatartás,milyen visítozást lerendéznének az önjelölt gazdik.
2019. júl. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/58 anonim ***** válasza:
Őszintén szólva falun élőktől több kutyatámadási sztorit hallok, mint városból, nem ezzel van baj. Városban jellemzőbb, hogy elviszik a kutyákat kutyasuliba, illetve nevelik, falun jellemzőbb, hogy ezt úri huncutságnak tartják, kicsapják a kutyát az udvarra, jóvanazúgy alapon, természetesen mindkét esetben van kivétel, jó is, rossz is, csak míg egy panelban elvárják, hogy alkalmazkodj, ne ugasson a kutya, mert felnyomnak a közös képviselőnek/főbérlőnek... stb, karnyújtásnyira vannak a közteresek... falun max a jegyzőnek szólhatsz, ha valakinek a kutyájával/kutyáival probléma van, és még az sem biztos, hogy csinálnak valamit, mert még ő is fél bemenni az utcába.
2019. júl. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/58 A kérdező kommentje:
Hozzá van szokva a kutyákhoz, nekünk is van kutyánk. Soha nem bántotta még.
2019. júl. 11. 17:40
 46/58 anonim ***** válasza:
55%
Be lett linkelve a jogszabály, csak nem tartatják be. Azért ha tartanának egy razziát, és tényleg bírságolnának, nem csak ejnye-bejnye figyelmeztetés lenne, jó nagy összeget zsebelnének be csak a póráz miatt.
2019. júl. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/58 A kérdező kommentje:
A játszótér másik részén voltam másik gyerekkel. Nem vettem észre sem én sem a gyerek amig oda nem futott hozzá.
2019. júl. 11. 17:50
 48/58 anonim ***** válasza:
73%

Kutyásként írom, hogy a vizsla gazdái voltak a hibások. Ne fizess.

Viszont beszélgess el a gyerekkel,hogy hogyan viselkedjen ilyen szituációban mert ha legközelebb egy random kóbor kutya rohan oda és az csapja arcon, akkor lehet, hogy a kutya nekimegy a gyereknek. Mire te a játszótér másik végéből odaérsz, az rég késő.

2019. júl. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/58 anonim ***** válasza:
76%

Nyilván a kutya gazdája követte el a nagyobb hibát, de valamit te is elcsesztél a gyerekednél vagy valami nagyon nem stimmel.


Egy 5 éves gyereknél miért az agresszió az első dolog amihez nyúl, ha fél?

Be kellene látnod kérdező, hogy ez egy nagyon nem normális magatartásforma és én szakember segítségét kérném, mert nekem nagyon úgy tűnik, hogy a gyerekednek agresszió és támadás a válasza a problémákra.

Az a fura, hogy ha egy gyerek fél, akkor menekül normális esetben és nem támad, legalábbis nem kellene.


Ha csak hadonászott volna, mert nagyon megijedt, akkor a kutyának nem okozott volna ilyen mértékű sérülést, de mivel a kutya feje felszakadt következtethető, hogy teljes erejéből csapott (mivel egy öt éves kicsi nem képes sima hadonászással ilyet okozni) és szándékosan.


Sok kutyától félő gyerekkel találkoztam már, mindenféle korúval, de még egyikük fejében sem fordult meg, hogy bántsák a kutyám, mert véletlen odament (bemutatókon el van engedve, néha végigszalad a közönségen) , inkáb elugrottak. Pedig eléggé hátrányos nevelésű gyerekeknél is voltunk már, de még szellemlieg sérülteknél is és mégsem akarta SOHA SENKI megütni félelemből, pedig baromi hangos és elég ijesztő kutya (de végtelenül jószándékú).

2019. júl. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/58 anonim ***** válasza:
80%
Utolsóval értek egyet én is, ez határozottan agresszió, ami nem jellemző az ekkora gyerekekre!
2019. júl. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!