Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kell poráz nélkül...

Miért kell poráz nélkül sétáltatni? Miért nekem kéne fizetni?

Figyelt kérdés

Győr belváros, ma. Lent vagyok a gyerekekkel erre egy magyar vizsla oda rohan az 5 éveshez ugy megijedt a gyerek, hogy ra csapott a kutya fejére egy játékkal ami fel szakadt és vérzett es még a gazdinak állt feljebb. Meg, bhogy fizessem ki az állatorvost stb...

Miért nem viszi ki a város határba, futtatóba a kutyáját az aki el akarja engedni?

Nagyon ideges vagyok. Nekem is van kutyám, megyünk ki a pusztába ea ott futhat, de nem a városban.


2019. júl. 11. 11:06
1 2 3 4 5 6
 31/58 anonim ***** válasza:
76%
Nekem is van kutyám, és zárt futtatón kívül pórázon van, nem vagy köteles semmit fizetni, ugyanis szabály szerint közterületen a póráz kötelező. Nekünk, kutyásoknak is meggyűlik a bajunk az önsétáltatókkal...
2019. júl. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/58 anonim ***** válasza:
84%

Ez most a gyerekesek vs kutyások harca lett? Én kutyás vagyok, mégis azt mondom, hogy ne fizess. Elengedték a kutyát, ráadásul nem figyeltek rá és odament egy kisgyerekhez.

Az már más kérdés hogy mit gondolok a csapkodó gyerekről meg az anyjáról aki valószínűleg szintén nem figyelt oda eléggé

2019. júl. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/58 anonim ***** válasza:
31%

#30


Pedig ugyanaz. Azzal, hogy elengedsz egy olyan kutyát, aki simán ráront bárkire (még, ha ezt játékból is teszi), azzal gyakorlatilag ráengeded az emberekre.


Szerintem inkább te véded a védhetetlent.


Inkább agresszív viselkedés az, hogy egy irányíthatatlan kutya szabadon futkározhat emberek között, mint egy ijedt pici gyerek felnőttek nézőpontjából helytelen reakciója egy szituációra.

2019. júl. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/58 anonim ***** válasza:

A vizslák alapból kicsit dilinyósok, ha játszani akarnak, akkor is.

A gyerkőc nyilvánvalóan nincs ehhez hozzászokva, ezen természetesen javítani kell, mert egy kevésbé birkatürelmű kutya neki is mehet ilyen esetben, aztán próbáld leszedni a gyerekről, ha tudod... Természetesen

a gyerek szintjén kell elmagyarázni neki a dolgokat, hogy megértse.

Ez nem mentesíti a vizslás gazdit, mert igenis felelős a sztoriban, nem is kicsit, ha nem rohant volna oda a kutya, akkor is kaphatna bírságot, ha ellenőriznek a környéken.

Nekem mentett 10 kilós kutyám van, valószínűleg kidobták, de nem sokat tudok az előéletéről, és a fajtamentés sem, ahonnan jött. Vannak rossz emlékei. A mi környékünkön is van egy vizslás, hasonló vizslával, mint a kérdésben szereplő. Még az első hetekben egyszer pont össze is futottunk sétáltatás alkalmával, akkor az én kutyámnak még minden nagyon új volt, még bátortalan volt, jött a vizsla körbeszimatolni, az enyém meg reflexből megugatta, hogy elzavarja, természetesen fogtam, hogy ne legyen baj, én már ismertem azt a vizslát régebbről, akkor nyugodott le, mikor a vizsla szépen elszaladt a közelünkből. Most már nincs gond, ismerik egymást, csak az enyémnek ott van a múltja, és idegen kutyákra még mindig hajlamos morogni, ha megijed tőle valamiért, bizonyára a múltja miatt.

2019. júl. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/58 anonim ***** válasza:
94%

Nem azért, de hol voltál te, amikor a (gyerekhez képest) nagytestű, hiperaktív kutya fél kartávolságon belülre (gyerek karja) került a gyerekedhez, akinek ideje is volt rá hogy a kutyát fejbe verje? (neki pedig ideje lett volna visszaharapni fájdalmában)


Az én édesanyám egy anyatigris, több alkalommal is meglepő gyorsasággal cselekedett, ha rólam volt szó.

2019. júl. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/58 anonim ***** válasza:
18%
Azt hiszem elengedem, ezzel ráengedve a többi embertársamra. Xanax is elfogyott b@sszameg.
2019. júl. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/58 anonim ***** válasza:
11%

#36:

Az látszik is, hogy nyugtatón élsz, seg.gfej idegbeteg.

2019. júl. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/58 anonim ***** válasza:
83%
Nekem is az jutott eszembe amit a 35-ös írt hogy hol voltál te kérdező? Olyan messze voltál a gyerekedtől hogy nem volt időd oda sietni és felkapni a gyereket? Te sem vagy ártatlan már ne is haragudj.
2019. júl. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/58 anonim ***** válasza:
83%
Mindenesetre a kérdezőnek nem árt tanulni a történtekből, és elbeszélgetni egy kicsit a gyerekkel, nehogy aztán legközelebb, merő ijedtségből, egy óvodás társa szemét csapja ki egy játékkal.
2019. júl. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/58 anonim ***** válasza:
35%

A gyerek nem azért ütötte meg a kutyát, mert állatgyűlölő vadbaromnak lett nevelve, hanem mert megijedt az idegen kutyától, ami odaszaladt hozzá. Teljesen normális emberi reakció, amit csinált. A magyar vizsla nem öleb, hanem egy nagyobb méretű kutya, egy ötéves gyerek pedig elég kicsi ahhoz, hogy az ő számára egy ekkora kutya óriásinak tűnjön.

Az, hogy pórázon kell vezetni a kutyát, nem azért lett kitalálva, hogy kicsesszenek a kutyákkal, hanem pont az ilyen esetek miatt, hogy a többi járókelőt és magát a kutyát is védje. A baleset azért történt, mert a kutya nem szabályosan volt sétáltatva, úgyhogy a gazdájának egyáltalán nincs joga semmiféle állatorvosi költségeket követelni a kérdezőtől. Remélhetőleg tanul belőle, és ha legközelebb sétálni viszi a kutyát, akkor már pórázon lesz.

2019. júl. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!