Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kell poráz nélkül...

Miért kell poráz nélkül sétáltatni? Miért nekem kéne fizetni?

Figyelt kérdés

Győr belváros, ma. Lent vagyok a gyerekekkel erre egy magyar vizsla oda rohan az 5 éveshez ugy megijedt a gyerek, hogy ra csapott a kutya fejére egy játékkal ami fel szakadt és vérzett es még a gazdinak állt feljebb. Meg, bhogy fizessem ki az állatorvost stb...

Miért nem viszi ki a város határba, futtatóba a kutyáját az aki el akarja engedni?

Nagyon ideges vagyok. Nekem is van kutyám, megyünk ki a pusztába ea ott futhat, de nem a városban.


2019. júl. 11. 11:06
1 2 3 4 5 6
 11/58 anonim ***** válasza:
62%

#6


Ha a kutya kirongyol egy autó elé, az meg elüti, akkor az autósnak ki kéne fizetnie az állatorvosi költségeket? Ne már!


Ha hagyja a városban szabadon rohangászni a kutyáját, akkor benne van a pakliban, hogy az állat megsérülhet. Viselni kell a következményeket.

2019. júl. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/58 anonim ***** válasza:
58%

A hozzászólások többsége tükrözi a magyar mentalitást, minden tekintetben. :D Álljon meg a világ, jövünk én, én, és a gyerek.


Hibáztál ezért, Pistike jól fejenb@ssza érte a kutyád, aki nem bántotta érte, de mivel jogilag nincs igazad menj a sóhivatalba a beszakadt fejű kutyáddal. Gratulálok a kérdezőnek, és a többinek is szép magyar embörök vagytok. :D

2019. júl. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/58 A kérdező kommentje:
12-es ha a gyermekem ezek után félni fog a kutyáktól és pszichológushoz kell hordanom azt pedig a kutya gazdája fogja fizetni, nem?
2019. júl. 11. 11:34
 14/58 anonim ***** válasza:
92%

Igen, pórázon kellett volna sétáltatni a kutyát, viszont a gyerek jogtalanul ütötte meg a fejét (milyen játék lehetett nála, ha vérzett tőle a feje, és milyen erővel ütött????), mert nem bántotta.

Szerintem el kéne beszélgetned a gyerekeddel..

A sétáltatónak meg nyilván el kell olvasnia, hogy belvárosban hogy kéne kutyát sétáltatnia.

Mindenki hibás

2019. júl. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/58 anonim ***** válasza:
86%
Miért félne a gyerek a kutyáktól? Ő baszta fejen a szerencsétlen kutyát nem fordítva. A kutya lehetséges, hogy a jövőben megválogatja majd a gyerekeket.
2019. júl. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/58 anonim ***** válasza:
31%
Tilos póráz nélkül sétáltatni. Ugyanúgy, ahogy tilos szemetelni, bizonyos helyeken dohányozni, bekötött biztonsági öv nélkül ülni az autóban és még sorolhatnám. Mindegyikért pénzbírság jár, de ez nem nagyon izgatja az embereket. Még hogy szegénység van Magyarországon.
2019. júl. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/58 anonim ***** válasza:
69%
Ha kirohanna elém egy kutya és elütném, lehet hogy vállalnám a felelősséget, mert az én hibámból IS sérült meg. Ugyan úgy, ahogy a gyerek miatt sérült meg. Lehet én a gyereket megpofoztam volna helyben, hogy nem szabad állatot bántani, ha megijed ha nem, egy 5 éves ne üssön meg kutyát. Ha a kutya visszaharap mit csinál? Egyszerűbb megtanítani a szülők részéről a gyereket, hogy nem kéne félni a kutyáktól.
2019. júl. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/58 anonim ***** válasza:
82%

Igen, nem szabadott volna póráz nélkül sétálni.


A gyereknek viszont meg kell tanítanod, hogy állatok előtt TILOS kapálózni, üvöltözni, dolgokat hozzávagdosni.


Még a legszelídebb kutya is képes lett volna - puszta reflexből, nem agresszióból - válaszul visszaharapni. Még ha nem is akaratból tenné, elég mély sebet okozott volna szegény gyerkőcön.


Neked kellett volna nyugodtan viselkedned - kihúzni magad, beállni a gyermek elé (hogy közte és a kutya között légy) és a kutyát határozottan elküldeni. ("Félre!" "Kotródj!" - bármi, a hangsúlyból és testbeszédből tudja hogy mit akarsz)


Nekem is van egy hasonló sztorim: 4-5 éves lehettem, egy elkerítetlen játszótérre mentünk édesanyámmal. Én előreszaladtam, mert nekem okvetlenül homokvárat kellett építenem, és az ugye nem várhat.


Az egyik szomszéd épp arra jött a dobermannjával. Nem, a dobik alapvetően nem "gonosz harcikutyák" (nekem is van dobi haverom, egy angyal) de egyrészt a szapis dobiknak nem mindig a legjobb az idegrendszerük, másrészt a fickó is egy kicsit kattant volt, nem tudtuk hogy hogyan bánik a kutyájával.


Ergo: ott állok én, az 5 éves kislány, a homokozó közepén. Édesanyám messze volt, és nem mert csinálni semmit (mi van, ha pont az ő hangja/mozgása ingerli a kutyát támadásra?)

A gazdája is messze volt, hívta a kutyát de az nem reagált rá, hanem felé sétált.


Én persze meg voltam rémülve, de összeszedtem mindent, amit a kutyás nagyapám mondott nekem: "ne mutasd hogy félsz, ne kiabálj, ne csapkodj, maradj nyugodt"


Elég hülyén nézhettem ki, ahogy ott állok, egyértelműen erőltetett mosollyal. A kutya elsétált mellettem, az oldalával hozzám súrlódva. Egy picit meg is simítottam a kezemmel, csak hogy azt sugalljam, tényleg mekkora pajtik vagyunk :)

2019. júl. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/58 anonim ***** válasza:
72%
#18 vagyok, azóta sem félek a kutyáktól.
2019. júl. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/58 anonim ***** válasza:
49%

#17


Már miért lenne a te hibád, ha elég ugrik egy kutya? nyilván, ha meg tudod akadályozni az ütközést, akkor megakadályozod, de ha nem, akkor semmi felelősséged nincs benne.


Ha egy embert ütsz el, és a kivizsgálás bebizonyítja, hogy a gyalogos volt a szabálytalan, és te nem tudtál az ütközés ellen semmit tenni, semmiféle felelősségre vonás nem fog történni.


A gyereknek meg kell tanítani, hogy ilyen szituban hogyan viselkedjen, ez egyértelmű. Nyilván nincsenek kutyások között, nem voltak még ilyen helyzetben, az anyuka erre még nem tanította meg. A gyerek megijedt, könyörgöm csak 5 éves.


Szóval te MEGÜTNÉD a gyerekedet, MERT MEGÜTÖTT egy kutyát...

Ugyanaz a büntetés, mint amiért büntetsz. Jó szülő lehetsz, ha egyáltalán az vagy. :)

2019. júl. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!