Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Másnál is előfordul ilyen? Mi...

Másnál is előfordul ilyen? Mi ez a szülő-kutya harc?

Figyelt kérdés

Elég normális környékén élünk, nem a belvárosban, panel de zöld övezetben, játszótérrel, futópályával, edzőtérrel. Szóval a kis-nagy családosoknak tényleg nagyon jó ez a környék, és biztonságos is. Én itt nőttem fel, és imádtam, de valami változott sajnos... A szülők elkezdték utálni a kutyákat! Nekem mindig volt kutyám, és sose volt még olyan kutyám aki agresszív lett volna. Mind egy kis cuki szőrgombolyag volt, akit imádtak a gyerekek, most kivételesen munkakutyám van akivel rendszeresen dolgozunk is. Na de kezdek elkanyarodni a témától.. A lényeg, hogy a szülők teljesen kiszeretnék tiltani a kutyákat a parkból, ahol egyébként a kutyafuttató is van. Azt akarják, hogy azt szüntessék meg, és a park csak a gyerekeké és az edzeni/pihenni vágyó embereké legyen. Most a kutyafuttató (ami egyébként undorító homokos) melletti füves részről kitiltották a pórázon lévő kutyákat is, pedig olyan pici ez a futi, és az égvilágon senkit se zavartak ott a kutyák. Mi petíciót gyűjtünk, kutyások, hogy kerítsék le a szabad kutyafuttatót nekünk, és akkor nem megyünk a parkba,(mert közvetlen a villamos sínek mentén van a hely..) de arra állítólag nincs pénz, plusz mivel az is a panel környékén van, hangzavar lenne a kutyák miatt és a szülők nem akarják. Teljesen megakarják szüntetni a kutyákat innen. Mert ugye van aki nem szedi fel a kakát, ami borzasztó tudom... De én mindig felszedem. Az én kutyám nem támad senkit se, plusz ugye itt még nem történt soha támadás. Nem szoktak póráz nélkül kutyát sétáltatni, de a gyerekek odavannak a kutyáért szaladnak a kutyákhoz, a szülők meg szaladnak a gyerek után hogy neee a kuutya koszos undorító. Hirtelen nem fogok tudni innen elköltözni, de ha költöznek tuti külföldre mennék, úgy hallottam ott teljesen más az emberek felfogása.

Nyilvánvalóan vannak itt is kivételek, normális szülők, akik ha ugyan nem akarják hogy a gyerek kontaktust létesítsen a kutyával, attól még nem akarnak vasvillával kiüzni innen, és segítenek a petícióban is. És nyilván vannak nem normális kutyatartók is, akik miatt van ez az egész. Pl aki nem szedi fel amit felkell, vagy ha nincs pórázon a kutyája. Bár nem agresszív az eb, de nem mindenki szereti a kutyákat és ezt elkell fogadni. Kezd már egy kicsit elegem lenni ebből, miért kell engem vagy a normális barátaim is elitelni, mert más hülye... A múltkor a fűre lépett a kutyám, azon a helyen ahol tilos lenne. Gondoltam szinte nincs itt senki, 40 fok van, inkább a fűben meneteljünk, nehogy baja essen. Addigra már kiürítette magát, így nem odavittem hogy végezze el a dolgát, csak áthaladtunk a területen. Egy anyuka majdnem nekem támadt, hogy a kutyam koszos undorító, a gyereke elkap valamit, és jobb lenne minden kutyát lemérgezni itt... És nagyon félek attól hogy itt is elkezdik mérgezni a kutyákat, mint Szentendrén. :(

Szerintetek mi lehet a megoldás?

Egy olyan petíciót írtunk, ami mindenkinek előnyös lenne, a gyermekeknek is, szülőknek is. De ebbe se akarnak belegyezni mondván hogy a kutyákra ne kelljen már költeni, inkább a gyerekre költsenek meg a "hangzavar" miatt. Felajánlottuk azt is, hogy lenne egy ilyen csend tilalom, hogy 12-14 óra között vagy amikor altatják a gyerekeket a kutyákat elhalkítjuk valahogy... De azt mondták hogy ezt amugyis megtehetnenk, és ne költsenek a kutyara a döntéshozók.

Kezd egyre roszabb lenni a helyzet.



2019. júl. 12. 10:26
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
70%
"valaszolovagyok" - könnyű az elit környékről magas lóról beszélni, megnéznélek egy átlag környéken átlag sulival, ovival, átlag diákokkal... Egy szülőnek csak a saját kölykeit kéne megnevelni, a pedagógusnak meg többször ennyire kell odafigyelni, és nem is egyformák.
2019. júl. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
79%

Nálunk szerencsére pont az ellentéte van. A futtató mellett van egy játszótér (bár a környéken van vagy 7 másik)

Van amikor a gyerek visít és a kutyások néznek össze hogy "jajnemár" van amikor jön egy ugatós kutya és akkor a szülők. De még sose volt ebből komoly konfliktus. Néha be is jönnek a gyerekek kutyázni. Bár azzal meg az a baj, hogy emelgetni akarják (sérv veszély) vagy botot dobálgatni neki amit valamiért eddig egy gyerek se tudott normálisan kivitelezni mi meg aggódtunk hogy mikor dobja szemen a 2 méterre álló kutyát.

De volt több olyan is, amikor 2-3 éves gyerekkel jött az anyuka, hogy nézd milyen aranyos, be is jöttek, megfogtam a kutyát, hogy megtudja simítani a hátát.


Én sose mondtam, hogy vegyék gyerek számba a kutyákat. De az, hogy 5 perc sétán belül van 7 játszótér, abból mért ne lehetne egy futtató is?

Esetleg rendőrségen nem lehet beajánlani azt a környéket? Póráz nélküli kutyásoknak bírság, aztán hamar felhagynának ezzel a "rossz gazdák"

2019. júl. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:

Én értem, hogy a kutya nem egyenlő a gyermekkel, és hogy néhány gyerek hasznosabb, mint a kutya... Néhány, mert néhány nagyon pusztító lesz ha felnő. Amúgy mi se akarunk gyermeket, de ettől függetlenül nem utálom őket, sőt, velük itt nincs is probléma, ők szívesen futkároznának az én ebemmel. :)

És mivel én kutyabzi vagyok, így a kutyám teljesen tiszta, jól nevelt. Amúgyis munkakutya, igényli hogy többet legyen vele foglalkozások, hogy kihívások elé legyen álítva. Így már majdnem minden kurzust végig jártunk az iskolában, éppen a haladó/profi engedelmességi vizsgát teszi le. Plusz persze sportolunk is, szóval az én kutyám nem az a tipikus csapzott kapkodó idegbeteg fajta... És még csak nem is félelmetes, kis-középtermetü, gyönyörű hosszú szőrű, és senkit se basztat, mégis a legtöbb szülő utálja. Ami egyébként engem nem érdekel, nem akarok játszani a kölykökkel, csak azt szeretném hogy félelem nélkül sétálhassunk... Ne kelljen attól tartani, hogy mérgezni fognak, vagy agyonvernek engem mert már ilyesmivel is fenyegettek. Sőt, egyszer volt olyan is, hogy egy gyerek megdobta kővel a kutyámat, a kutyám úgy megijedt hogy félrenyelt és elkezdett fuldokolni, de azért egyszer kétszer ráugatott a gyerekre (pórázon volt) én meg kétségbeestem... Végül a kutyám nem fulladt meg, de a szülő megfenyegetett hogy elvagja a torkat a kutyának ha mégegyszer a gyerekere ugat. Huh azthittem elszáll az agyam és megverem, de kár ezzel veszekedni mert még a végén a kutyám issza meg a levét. Az a baj tényleg nem tesznek semmit az ügy érdekében, most gyűjtjük a neveket a petícióba, és az összes kutyás aláírta. Így is csak 100 aláírás van. És az hogy egy két olyan kutyás van aki nem normális, és 98 normális van, szerintem megérne egy kutyafuttatót, van ezer játszótér, mit akarnak még egy nagy játszóteret? Már van 5 hatalmas, annyi gyerek nincs is hogy mind tömve legyen...

2019. júl. 12. 17:44
 24/25 anonim ***** válasza:
83%

Felesleges kompromisszimot keresni, mert nem fog sikerülni. Simán adjátok be a petíciót arra amit ti szeretnétek. Ennyi.


A hangosságról meg annyit, hogy járunk kutyafuttatóba mi is, leszámítva 1-2 vakkantást, nincs hangzavar. Ellenben a játszótéren folyamatosan sikítoznak, visítoznak. A szülők isszák a sörikét és szívják a cigit amíg a gyerekek a ketrecben őrjöngenek és senki nem szól rájuk a traccsparti közepén, akkor sem, ha épp valamelyiknek a szájába tömik a homokot.


Szóval hagyjuk a baromságot, a kutyák sokszor különbbül viselkednek.

2019. júl. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
80%
Amúgy nem kellene hagynod magad. Aki életveszélyesen megfenyeget, azt fel kell jelenteni.
2019. júl. 12. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!