Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hülyeség azért egy bizonyos...

Hülyeség azért egy bizonyos fajta kutyát venni, hogy bebizonyítsam egy régi ismerősnek, hogy milyen felelőtlen volt az ő ugyanilyen kutyájával?

Figyelt kérdés

Egy régi ismerősöm tőlem kért tanácsot a leendő kutyájával kapcsolatban, de semmit nem fogadott meg. 1 Szaporítótól vette, mert az olcsóbb és leszarta, hogy kiket támogat, 2 szar táppal etette, csak mert az menő, reklámozott, 3 ivarosnak tartotta és szaporította, 4 a napi leghosszabb séta 15 perc volt az utcában, 5 nem szocializálta, nem engedte oda se keverék, se nála nagyobb kutyákhoz(csivava), agresszív és idegbeteg kutya lett, amit cukinak és bátornak tartott ..

Folyton arra gondolok, hogy vennem kéne egy ugyanilyet, hogy megmutassam, hogy is kellett volna csinálni. Persze minden feltétel adott, nemrég halt meg a kutyám, akit 10 évesen fogadtam örökbe menhelyről. (nem, őhozzá sem engedte oda, pedig pont ezért kért tanácsot tőlem)


2019. júl. 15. 12:29
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Igazad van utolsó. Semmi értelme.
2019. júl. 15. 13:50
 12/14 anonim ***** válasza:
82%

Amit akarsz maximum úgy tudnád elérni, hogy meggyőzöd, hogy adja neked a kutyáját, aztán vérrel, verítékkel kb egy év alatt normális kutyát faragsz belőle.


Különben jönne, hogy másik kutya, másik fajta, másik vérmérséklet, stb, ezer kifogás.


Olyan kutyád legyen, amilyet amúgy is vennél, vagy befogadnál, és neveld meg, az ismerősöd meg úgysem fogja elismerni, hogy eltolta a nevelést. Hacsak nem az övét neveled normálisra.

2019. júl. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Mindegy milyen kutyát veszel az iQ szintje nem a fajtatisztaságon múlik. Pl nekem nagytestűm van és kistestű kutyás kért tanácsot, nyilván vannak apróbb dolgok amikben eltér a két külön kaliberű kutya tartása de attól még egy teljesen más tipusu kutyaval is meglehet mutatni hogy hogyan kell felelőséggel tartani. Szerintem amúgy hiába mutatnál neki bármit, ezt egy biosz könyvvel kell kezdeni mer úgy néz ki az ismerősöd a kutya testfelépítésével és genetikajával sincs tisztába sőt a fajtiszta kifejezés jelentésével. Ez a tipikus nem engedem oda a kutyám másikhoz nem tudom honnét jön a kiskutyásoknál de örülnék ha valaki leírná nekem is a logikai menetét. Tehát ez a felkapom mer ott egy nagy kutya 1 a nagy kutya elrántja a gazdáját ha akarja 2 a nagy kutya ha kétlábra áll egy magas egy emberrel tehát a kicsit kiveszi a kézből ha akarja 3 ha a nagy kutya támadni akar akkor fog is és a visitás nem segít.

Válasz inkább olyan kutyát amelyiket szeretnéd és tartsd rendesen, az ismerősöddel nem igazán tudsz mit csinálni, vannak emberek akik nem fogékonyak az új ingerekre és infokra.

2019. júl. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi Nektek is.
2019. júl. 15. 15:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!