Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítás után nem gondolt...

Ivartalanítás után nem gondoltátok azt, hogy tönkretettétek, elrontottátok a kutyát? Végülis nem ép.

Figyelt kérdés
2019. júl. 21. 20:52
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%
Nem mert a tüzelő kutyát vidéken elég könnyen meglövik, beeszi a patkánymérget... inkább maradjon itthon a fenekén, sokkal épebb lesz.
2019. júl. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
49%
Én a gyönyörű szép, óriási kandúr macskámnál éreztem ezt. Főleg, mert nem sokkal később egy szintén gyönyörű lány macskát találtam( a kandúrt is találtam) és szívesen örökítettem volna őket. De már a lány is ivartalan és inkább befogadtam utcáról még 2-t. Jobb ez így.
2019. júl. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
87%

Nem, ez csak a fejedben van.

Egy kutyám volt, akit annyira imádtam, hogy képtelen voltam ivartalaníttatni, hátha lesz egyszer tőle kiskutya. Nem lett, de amikor 14 évesen heredaganatot állapítottak meg nála, az borzalmas élmény volt. Tény, hogy olyan kutyámnak is lett prosztatarákja, akit ivartalaníttattam, de legalább a heredaganat kilőhető lett volna. Lány kutyával is jártam úgy, hogy 9 évesen majdnem elvitte a zárt gennyes méhgyulladás, tüzelés után, na nála is nagyon bántam, hogy nem műttettem meg előbb.

2019. júl. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
97%

A kutya nem ember, nem vágyik házastársra, utódokra, nem akar családot alapítani. Nem fogja fel, mi történik vele az ivartalanításkor. Ha kan kutya, sokkal jobb lesz neki, hogy nem kényszerítik a hormonjai veszélyes kóborlásra, tüzelő szukát felhajtani, más kanokkal összeverekedni.

A szukának pedig sokkal jobb, hogy nem kapja el egy kan, ami fájdalmas neki, nem lesz vemhes, nem kell szülnie, amibe bele is pusztulhat.

És főként nem gyártasz 8-12 (keverék) kiskutyát, amikor így is tömve vannak a sintértelepek és a menhelyek. Az ottani kutyák életben maradási esélyét rontod minden újabb kiskutyával.

2019. júl. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
96%
Nem. Megmentettem tobb fele betegsegtol, koztuk a gusztustalan rak egyes fajtaitol
2019. júl. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
100%

A mi kutyánkon semmi jelét nem látom, hog ne lenne ép. Vidám, ragaszkodó, játékos, egészéges.

2 éves ivartalanított keverék kan kutya.

2019. júl. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
1%
Nekem a doki nem vállalta, ezen okból. Nagyon jó, lelkiismeretes doki, de nem ivartalanít.
2019. júl. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
97%
Idős korában mentettem, ivarosan, emlődaganatokkal, laza méhszövettel, tyúktojás méretű méhnyak-daganattal, kezdődő méhgyulladással. Nem, valahogy nem érzem azt, hogy én tettem tönkre a kutyát.
2019. júl. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
62%
hetes, ilyen létezik?
2019. júl. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:
Ugye. Még a doki sem. 9-10 évesen sajnos már mindig a végét járják. Akár így, akár úgy.
2019. júl. 21. 21:37
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!