Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lenne időm az egyetem mellett...

Lenne időm az egyetem mellett egy saját lóra?

Figyelt kérdés
11-es vagyok egy erős gimnáziumban és a Semmelweis egyetem dietetikus szakára szeretnek jelentkezni majd. Még nem volt saját lovam, de egyetem mellett mennyi idom lenne rá? Nagyon érdekelne hogy ti hogyan oldjátok ezt meg (utazás, idő, tanulás, bértartás stb.) persze az akinek van lova egy erős egyetem mellett.

2020. febr. 18. 15:35
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Akkor hol kéne tartanom, ismertek valami normális lovardát a Semmelweis egyetem közelében?
2020. febr. 19. 07:54
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

A belvárosban? Nem fogsz találni. A külső kerületekbe már inkább, ahol a lovadnak is jó lesz, van karámozás vagy legelő. Viszont oda utazni kell 30-60 percet csak oda. Ami viszont egy húzós szak mellett durva, bár az utazás közben is tudsz tanulni.

Akkor marad az az opció, hogy kijársz valahova lovagolni, ahogy időd engedi, a lótartás meg egyetemi évek után marad. Sajna ez van😔. Lovarda rengeteg van BP környékén, biztosan találsz olyat, ahol tudsz fejlődni vagy csak kiszellőztetni a fejed.

2020. febr. 19. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
100%
Szia! Én egyetemista vagyok a Corvinuson, 4 éve van versenylovam, bőven meg tudom oldani. A lovardám kb fél órára van tőlem kocsival. Nyilván nem kell ganézni meg stb hisz erre van a lovász. Ha van rendes karám, elég 7 napból 4-5 ször lovagolni. És ugye ebben benne van a hétvége, hétköznap meg kiválasztod a lazább napjaid. Amikor a versenyszezon kezdődik necces, mert sokat hiányzom, de mindent be lehet pótolni, és úgy gondolom ha ezt szereted csinálni semmiképp ne add fel az egyetem miatt! És lehet este is lovagolni, mi sem hangulatosabb egy naplementés terepnél, na meg a hajnal is megvolt már nekem jópárszor de minden befektetett energia megéri😊
2020. márc. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

Nem azt mondom hogy lehetetlen, de egyenlőre még nem tudod mennyire fog gördülékenyen menni az egyetem.

Saját érdekedben mondom, hogy majd másod, de inkább harmadévben gondolkodj ebben. Lovad bármikor lehet, de a tanulmányok rovására ne menjen. Egyetem után úgy is több időd lesz rá.

2020. márc. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!