Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Megéri lovat venni?

Megéri lovat venni?

Figyelt kérdés
A lányom 14 éves és minden vágya, hogy lovat kapjon. 7 éve lovagol, ugrat, most felesbértartó, de még soha nem esett, bár voltak rodeói amit volt szerencsétlenségem látni. Őszintén én nem szeretnék lovat venni, és én nem is értek a lovakhoz. Már 1 éve komolyan ráállt a témára, olvas, tanul róluk, és eladó lovakat keresgél... Van pár lovas ismerősünk, innen-onnan, akik segíthetnek a lóvásárlásban. Szerintem elég érett ehhez, ezt úgy értem, hogy tisztában van nagyjából azzal, hogy milyen nagy felelőséggel jár, milyen könnyen elveszíthetjük a lovat, milyen sok szörnyű baja lehet. Még a felvételi időszakot és a gimnázium első éveit biztosan kivárjuk, és aztán ha még mindig szeretne és lesz rá ideje, lehet hogy meggondolom magam és beadom a derekam. Ti mit gondoltok erről? Voltatok hasonló helyzetben? (A ló tartását természetesen meg tudjuk oldani)

2020. dec. 27. 19:04
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
16%

Ne vegyél.Nekem is van.Utálom,mert büdös.

Bárcsak inkább kocsim lenne.

2020. dec. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 A kérdező kommentje:
Nekem tényleg nem hiányzik, bár nem is én fogok vele foglalkozni, de hát végül is nem az én feladatom lesz. 7 éve lovazik, gondolom tisztába van a nyihogással, rúgással stb...
2020. dec. 27. 21:13
 13/44 anonim ***** válasza:
54%

ezmegint a lovas csajszi ujabb kérédse?

lemaradtam volna?

2020. dec. 28. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
40%
valamelyik krédésben a lovascsajszi mondta hogy frappáns finálét évadzárót akar szerintem ez nem éppen frappáns ...
2020. dec. 28. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
40%
#16, már megírta az évadzárót, volt is alkalmam olvasni, de a modik törölték. nem volt semmi extra..
2020. dec. 28. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
67%

17.melyik bvolt az? :O

én lemaradtam pedig figyleni szoktam a lovas kategóriát...:(

mi volt benne?

2020. dec. 28. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
55%

karácsony első vagy második napján volt, nem élt meg sok hozzászólást :-D


hát volt benne testvér, unokatestvér, undok, irigy, megsértődött barátnő, minden összesűrítve egy lapon :-D

2020. dec. 28. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésből nekem nem derült ki, hogy bértartásban lenne-e a ló.

Személyes vélemény, de otthonra szerintem ne vegyetek. Ha bértartásba menne, akkor bizonyos “óvintézkedések” után mehet a dolog. :)

2020. dec. 28. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
100%

Inkább azt kell meghatározni, hogy mire kell a ló. Ha csak hobbizni, akkor jó a felestartás, innen bármikor ki tudtok szállni, ha úgy adódik.

Egy saját lónál az "baj", ha úgy adódik a helyzet, hogy mégis eladjátok, van, hogy hónapokig hirdetni kell, mire új gazdája lesz. Másrészt bértartásban viszonyleg kényelmes, mert ha heti 2-3x tud csak kimenni, akkor sincs gond, bár akkor meg minek saját ló, hiszen ezt a felestartás is megadja.

Szerintem is érdemes kivárni azt az 1-2 évet, míg beáll a gimnazista élet, meg hát ki tudja, ha megérinti a szerelem szele, lehet már nem is lesz úgy ideje/kedve lovazni.

Otthonra ne vállaljátok be, főleg, ha nem értetek hozzá, másrészt az egész családot leköti, mert akkor minden nap, esőben-hóban-kánikulában trágyázni, etetni kell, illetve nem lehet napokra otthagyni hozzáértő felügyelet nélkül, szóval a nyaralásnak lőttek.

Szerintem most ez a szitu nagyon jó, tegye össze a lányod a két kezét, hogy egyáltalán erre lehetősége van.

2020. dec. 28. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
66%

#17: melyik volt az? :-DDDD


(tegnap kb. este 10-ig még olvasgattam, de nem emlékszem rá..)

2020. dec. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!