Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Megéri lovat venni?

Megéri lovat venni?

Figyelt kérdés
A lányom 14 éves és minden vágya, hogy lovat kapjon. 7 éve lovagol, ugrat, most felesbértartó, de még soha nem esett, bár voltak rodeói amit volt szerencsétlenségem látni. Őszintén én nem szeretnék lovat venni, és én nem is értek a lovakhoz. Már 1 éve komolyan ráállt a témára, olvas, tanul róluk, és eladó lovakat keresgél... Van pár lovas ismerősünk, innen-onnan, akik segíthetnek a lóvásárlásban. Szerintem elég érett ehhez, ezt úgy értem, hogy tisztában van nagyjából azzal, hogy milyen nagy felelőséggel jár, milyen könnyen elveszíthetjük a lovat, milyen sok szörnyű baja lehet. Még a felvételi időszakot és a gimnázium első éveit biztosan kivárjuk, és aztán ha még mindig szeretne és lesz rá ideje, lehet hogy meggondolom magam és beadom a derekam. Ti mit gondoltok erről? Voltatok hasonló helyzetben? (A ló tartását természetesen meg tudjuk oldani)

2020. dec. 27. 19:04
1 2 3 4 5
 41/44 anonim ***** válasza:
63%
42: és főleg nem keveredik ennyi ellentmondásba. ;-))
2020. dec. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 anonim ***** válasza:
Nem éri meg. Nem vagyTOK tisztában vele. Több Milla évente. Plusz az állatorvos, Kovács. Meg a felszerelések. Nem 2 Ft!! Az oké hogy 7 eve lovazik, én meg 13eve, mégis 16 vagyok. Na mindegy. Nem vagyTOK tisztában vele!!!!
2021. okt. 18. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 anonim ***** válasza:

Utolsó te nagyon el vagy tévedve... Milyen több milla évente?

Mi kihoztuk a lovat otthon tartva évi 300 ezerből, legyen mai árakon 500 ezer. Soha nem szenvedett hiányt semmiben. Persze sok meló volt vele, de havi 40-50ből bőven ki tudtuk hozni.

Persze bértartásban edzővel lovagolva millió fölé kúszhat az összeg, de nem többmillió.

2021. okt. 19. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/44 anonim ***** válasza:
De, több Milla is tud lenni. Vagy mondom úgy: több mint 1 milla. Lássuk: állatorvos, negyedévente, ami évente 80ezer. Utána a kovács, az kb. 100ezer évente. Utána a bértartás, ami évente 600ezer. Aztán a felszerelések... Havonta ugy 70ezer, ami évente 840ezer. És ott van az edzés, ami évente 728ezer! Ezeket összeadva 2.348.000 Ft! És az otthon tartás sokkal olcsóbb😰😰😱😱.
2021. okt. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!