Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit gondoltok, megvegyem? (lent)

Mit gondoltok, megvegyem? (lent)

Figyelt kérdés

Szóval lovat vennék,bár nem kell hogy legyen minden papírja,csak tudjak rajta lovagolni.(ennek pl. nincsen)Egy pej kancáról lenne szó 200.000 ft-ért.Bekocsizva belovagolva,7 éves magyar félvér.Rideg tartásban volt egy kis ménessel,és lehet hogy vemhes is (jövőre születhet neki csikója).A tulaj őszinte,ráadásul ismerős is-bízunk benne.Az a baj hogy nem vittünk cuccokat amivel ki tudjuk próbálni a lovat,a tulaj csak egy kantárt tudott adni.(eladta a nyergeket)A ló, ha születik csikója szerintetek mennyi az esélye hogy egészséges csikó lesz és nem halnak bele?(az utóbbival ez történt:(

Egy barátom ült rá 79 kilójával és elviselte,csak néha elkezdte rázni a fejét,mert idegenek is voltunk neki,ott volt a többi ló(ménes) is és ideges volt ez miatt...(legelőn próbáltuk ki).El kell hogy mondjam puha szájú,könnyen kezelhető.Mivel nyereg nem volt a 160-170 cm-es lóra,megpróbáltam felülni rá.Lépésben vezette mellettem a hapek,majd ügetésben.Vágtát nem mertem kipróbálni,mert vizes volt a talaj és nehogy elcsússzon.A hapsi mondta h nem szereti ha a lovat vezetik,ekkor átvette az ismerősöm és ő vezetett.Egyszer csak a fejét lekapta és felállt (egy kicsit,nem teljesen) 2 lábra.Szerencsére megtudtam kapaszkodni a sörényébe és a kantárt húztam lefelé.Az ismerősöm meg közben megnyugtatta.Aztán utána minden simán ment.Szerintetek megszokna engem,mert hogy őszinte legyek nincs a közelben olyan ló ami tényleg jó lenne a számomra.(Legalább vagy 7-10 lovat néztünk meg sikertelenül.)Nálunk még van 2 mén ló az egyik 10 éves a másik 5.Ha megvesszük mindig lenne vele foglalkozva...(15 éves lány)


2011. máj. 1. 15:18
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
ja eladod mint ahogy ezt ilyenkor szokás 50 ezerért, aztán előbb utóbb megy a vágóra hasonló sorsú társaival.Szeretem amikor a legnagyobb lóvédők összerakják a mént a kancákkal mert olyan aranyos a kiscsikó.Aztán megszületnek a nyomoronc értéktelen lovak, egy részük megy vágóra.Az piaci árakat meg a béka segge alá nyomják..
2011. máj. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

nézd, mire besütteted, lekéred az útlevelét, meg ha hozzáveszed az az időt, amíg nem lehet használni (amikor már közeledik az ellés, és még fiatal a csikó), akkor már simán 300-400ezer környékén fogsz járni, amiből vehetnél egy alapszinten belovagolt lovat rendezett papírokkal.


másik megoldás: ha nagyon beleszerelmesedtél ebbe a lóba, és nem hallgatsz ránk, vedd meg, és add oda egy belovaglónak 1-2 hónapra. Még mindig megéri kifizetni neki 45-50 ezer forintot, mint összetörni magad. Mert egy kanca, amelyik ideges a ménesen kívül, rázza a fejét, és ellenkezik meg ágaskodik vezetés közben is, az minden, csak nem könnyen kezelhető.


Más: a csődörökön nem tudsz lovagolni? Mert abból az árból, amit a kancára szánnál, egy profi belovagló nagyon jó lovacskát faragna belőlük.

2011. máj. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Veszprém környékén élek talán tudsz mondani egy párat,aki belovagolná?
2011. máj. 2. 15:39
 14/14 anonim ***** válasza:
hát sajnos nem vagyok ismerős arrafelé, de szerintem regisztrálj be a paci.hu-ra, ott biztos tudnak ajánlani neked valakit :)
2011. máj. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!