Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen lovasbaleset történt...

Milyen lovasbaleset történt veled? Írd meg!

Figyelt kérdés
Én a legelőn ültem fel egy öreg gidrán kancára.Tisztában voltam vele,hogy így nem lehet,de a lovaglótudásom megvan hozzá.Ketten ültünk rá fel.Akivel felültem még sohasem ügetett,így valamit szerintem rosszul csinált,(a cipőjvel megbökhette a ló oldalát stb..)tehát nemtom mit tett.A lényeg annyi,hogy a kanca elkezdett bakolni,és repültünk egy nagyot.A kalandvágyam miatt ültem fel...De nem fájt annyira:) De felejthetetlen élmény volt:) Azóta is lovagolok rajta...
2011. aug. 3. 20:59
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Barátnőm félig még nyers csikóját lovagoltuk be, futószáron ment a ló, már megszokta a lovast a hátán, de a zablával egyelőre még békén hagytuk. Én ültem a lóra, barátnőm futószárazott. Nagyon szépen dolgozott a paci, szóval felelőtlenül már egészen el is engedtem magamat, amikor hirtelen megijedt valamitől, beugrott vágtába, barátnőmet elrántotta futószárral együtt, én pedig átbukfenceztem a nyakán. Eltörött a bal kulcscsontom, és az arcom bal feléről lehorzsolódott minden bőr.

A lovat azóta már kisgyerekek lovagolják. :)


Egy másik esetnél épp terepen voltunk lent, a Duna partjánál, és a lovakkal begázoltunk a vízbe is. Egy idióta motorcsónak húzott el mellettünk, csak úgy menőzés képpen csinált pár kört, az én lovam pedig megijedt, megugrott, és egy kicsit megmosdatott a Dunában. :D Visszaültem rá, semmi bajom nem lett. :)


Egy másik terep alatt egy alacsony ágakkal teli akácfára sikerült felakasztania a lovamnak. :D Sok apró kis karcolással ugyan, de megúsztam a bulit.


Egyszer a saját lovammal borultunk fel terep alatt vágta közben. Én apróbb zúzódásokkal megúsztam, de neki részleges ínszalagszakadása lett a jobb első lábában. Azóta szerencsésen felépült, habár elővigyázatosságból már csak nagyon óvatosan, a lábát szépen kímélve lovagolom őt.

2011. aug. 3. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Lássuk csak:

Félig belovagolt kis kancámmal lovagoltam, gondolt egyet, elkezdett bakolni, a sokadiknál repültem egyet, talpra estem, szerencsétlenségemre egyenetlen volt a talaj és a bokám alám fordult. Törés, részleges szalagszakadás....

Ugyanez a ló, terepen, nem figyeltem, megugrott valamitől és bakolt is egyet - nagyon profin tud bakolni, még csavar is egyet magán közben, s olyan szinten rúgja fel a farát, hogy belecsapódik a fejem - rosszul raktam le a kezemet, tört a könyököm.

Egy csődörön lovaztam, mezőn, párhuzamosan az úttal. Jött egy kamion, poénból rám dudált a sofőr (kellett nekem lovaglónadrágban meg egy szál bikinifelsőben lovagolni), a csődör megijedt, felágaskodott, tudtam, hogy szereti hanyatt vágni magát, ezért gyorsan a nyakára hajoltam és előre hajtani próbáltam, erre a drága lecsapta az elejét, de felrúgta a hátulját.... esélyem se volt, átrepültem a fején, a vállamra-lapockámra érkeztem, reccs, s az elszáguldó ló még a szárat kirántotta a kezemből, így a már törött vállamat ki is csavarta.


Verseny, reggel pucolom a ló patáját a boxban, mellettem a másik boxban a ló megsorozza a palánkot, az én lovam megijed, visszarúg, ahogy elrántja a kezemből a hátulját, véletlenül megüti a könyökömet (ami már egyszer törve volt) - most nem törik el, csak kiugrik, köszi.


Otthon ugróedzés, elszúrom a távolságot, az összetett első ugrásán még túl vagyunk, a második előtt betorpan a ló, elveszítem az egyensúlyom, de rajta maradok, aztán a ló mégis elugrik - én meg potty. Pár kék-zöld folttal megúszom ezúttal.

Fiatal arab lovacska, már szépen megy nyereg alatt, de a felszállás problémás - elrontott lóként ajándékba kaptam, nem bírtak vele az előző helyén. Kiviszem a karámba, első ízben próbálok rá ott felülni, addig mindig az istálló előtt, mert ott nyugisabb. A lábam a kengyelben, lendítem a másikat, a ló beugrik vágtába, lógok az oldalán, próbálok felmászni, nem sikerül, a ló pánikol, szembe jön egy meredek akadály 110cm-re föltéve, megugorja, én leérkezéskor már képtelen vagyok rajta maradni, potty, bokaficam.

Na ezek voltak a komolyabbak. De hogy legyen vicces is: shetlandi pónijaink legelőjén még nem volt itatási lehetőség, így naponta többször behoztuk őket inni. Mivel elég nagy a távolság, mindig úgy hoztam őket, hogy az egyikre felültem, két füle között megfogtam a kötőfékjét, a másikat vezettem. Kocogunk szépen befelé, egyszer csak összenéz a két kópé és abban a pillanatban kétfelé ugranak. Én meg pofára a két ló közé.... :-)

Másik eset: egyik shetlandi pónink cirkuszból érkezett, nem tudom, milyen mutatványt kellett csinálnia, de az volt a kedvenc szórakozása, hogy nem lehetett megfogni. Közel engedett magához, de amint elértem volna, picit odébblépett. Már vagy félórája kínlódtam vele, amikor gondoltam egyet és hirtelen rávetődtem, hogy majd úgy elkapom. El is értem - a farkát. A paci erre felnyihogott és elkezdett szaladni. Én is szaladtam a farkát fogva.. majd hason csúszva..... Tesómnak kiabáltam, hogy kerüljön elé, akkor megfogjuk, de látván a jelenetet, leült a földre és úgy röhögött, hogy képtelen volt bármit is csinálni. Én végül - full mocskosan - leakadtam a lórót. :-)

25 év lovazásba azért belefér pár ilyen és hasonló eset. :-)

2011. aug. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Hú, én már estem vagy 30szor. Egyszer terepen úgy, hogy vágtáztam, és a kanyarba megbotlottunk.. Képzelheted, hogy pont volt előttem egy fa. Úgy estem a fának, hogy elrepedt az orrom és eltörött a csuklóm.

1 alkalommal mikor terepen voltunk, 5X estem le a lóról, és egyszer a lábamra. Gondolhatod, hogy sájt utána a gerincem.

Meg persze lovardába is estem többször, és egyszer betonúton is leestem. Kengyelből is többször esett ki a lábam, elvesztettem az egyensúlyem, és hát leestem.

De voltak nem esősek is :D pl amikor patát kapartam és mind a 4 lábával egymás után rálépett a kis drágám. Vagy pucolásnál a seggembe harapott... Sőt egyszer nyerget vettem le a legfelső rúdról, és rámesett az egész istálló felszerelése. Szal én elég esős vagyok. XD

2011. aug. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Az első nem volt nagy: nyáron egy egyéni órán (csak oktató, én és ló) voltam. 1éve lovagoltam akkor kb. Egyik kanyarba fel akartam venni hogy utána lépés. Hát a ponyva 100m-rel arébb megmozdult. A paci kilépett oldalra én meg arra eszméltem hogy a földön ülök kinyújtott lábakkal, a ló meg néz rám hogy én hogy kerültem oda :D Visszaültem egyből és ment tovább az óra. Otthon vettem észre hogy a hüvelyk és a mutatóujjam között felszakadt a bőr.

A második nem volt ennyire sima. Egy december esti lovagoláskor (kezdett szürkülni) az utolsó kör ügetésnél a kanyarba az előttem haladó lovas lova (akiről elsőnek estem :D) megugrott és elvágtázott. Az általam lovagoltam lassú ló (soha nem ugrott vágtába, ügetni is alig akart, senki nem esett még le róla, hajtós paci volt) követte: ugyanígy. Hatalmasat bakkolt, előreestem ismét bakkolt és már csak arra emlékszem hogy elvágtat a ló utána se kép se hang és hogy az oktató és a barátnőm felszednek a földről. Annyira fájt a derekam hogy folytak a könnyeim. Visszaültem egy pár kör sétára. Pár napig lila volt a derekam meg alig tudtam hajolni.

A legdurvább az volt amikor 3.jára estem. Mezőn lovagoltam egy fiatal kancát a csikójával. Vágtáztam amikor megláttam a többi lovat a távolba és hirtelen jobbra kitért és meg egyenesen tovább. Nagyot estem az biztos. Alig kaptam levegőt, fájt a derekam,csípőm. Nem ültem vissza- egyből kórház mert a könyököm úgy nézett ki hogy eltört. De végül röntgen vizsgálat: zúzódások. A térdem, a csípőm, és a jobb kezemen a hüvelyk ujjam végig befeketedett. Két hetet voltam otthon utána meg egy hétig nem tudtam írni, se használni a jobb kézfejemet és 2hónapig nem tesiztem :D

Bocsi hogy hosszú lett :S

2011. aug. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Köszi a kommenteket:) Az előbb valaki kérdezte,hogy hány ilyen kérdés lesz..hát én nem tudtam hogy hány ilyen kérdés van:)mert most regisztrálta magam:)Én is lovagolok..sohase felejtem el,amikor repültem egyet bakolásból:)
2011. aug. 4. 22:17
 16/16 anonim ***** válasza:

Nkm ket eddzom(Krucso Szabolcs es Buza Patrik) ket legdurvabb esese egyben jott ossze. Az tortent hogy a kinti palya nagyon vizes volt es ezert be akartam menni a fedelesbe. A kinti palya es a fedeles kozott van egy beton ut ahol mentem volna be az istallon keresztul a fedelesbe. Mar majdnem elertem az istallot es hirtelen valamitol agaskodott a ponim(Sissy) a betonon es oldalra esett. Nm volt rajtam se kobak se gerincvedo. A gerincvedot alapbol utalaom es senkinek sem ajanlom csak a militarys verziot es azt is csak ha nagyon muszaj de nm ez a lenyeg. Beestem a lo ala aki elajult es nm tudott felalni. Ki kellett alola masznom. Ott fekudt oldalra dolve a betonon. Levettem rola a nyerget mert nagyon kenyelmetlen lehetett neki es el is szakadt a heveder. Ott ultem mellette orakon keresztul amig vartuk az allatorvost. Neki nem lett kulonosebb baja azon kivul hogy elajult 10percre es utana tovabbra is fekve maradt mert velem erezte magat biztonsagban mrt nm tudta mi fog tortenni ha felall. Fel akartuk allitani az allatorvossal hogy megnezzuk hogy van e baja(nincs). Ahogy felalt, ralepett a kezemre(mrt nagyon bena vok) es elort. En semmit nm ereztem mrt nagyon feltem hogy valami baja lett Sissynek. Ez utan nagyon felt ott setalni es ezert nm eroltettem. Egyebkent raesett a labujjamra amirol a rontgenen semmi nm latszik de meg most is be van dagadva pedig ez mar tobb mint fel eve volt. A kezem sem fajt sokaig es a kovetkezo nap mar kengyel nelkuli dijlovas esdzesem volt(en idiota lomainias xdd). Egyebkent Krucso Szabolcs ket legybagyobb esese: elso:eggyik bertarto lovaval ugrott es ugras folott elszakadt a heveder.

Masodik: Choclate Brownegilyett egy villamtol a Balatonvilagosi melegitopalyan es elesett Szabi meg elajult es agyrazkodasa lett.

Buza Patrik egyik legbagyobb esese: a nagy eves menunkel setalt szinten kint a betonon cs a masik istallo elott( nm ott ahol es estem el hanem a masiknal) szinten elesett es raesett a lo. Mindenki azt hitte h eltort a bokaja de vegul nm. Egyebkent meg most sem tud hosszu tavon raallni pedig mar kb 2honapja volt.

Ezt nm azert mondom hogy ne akarj lovagolni vagy h felj hanem azert mrt ilyen is van. Egekbent ha egyszer lora ulsz akkor ahhoz nyomos ok kell hogy abbahagyd😀

2021. jan. 5. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!