Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Félek terepen ezzel a lóval....

Félek terepen ezzel a lóval. (oka, és a kérdés lent) (? )

Figyelt kérdés
A baj az hogy ez a ló nagyon mélyen támaszkodik de hajamos főleg vágtába szár mögött menni elég sokszor. Ráadásul nagyon kemény szája van. Ügetés az kényelmes meg minden de a vágta...szinte kiránt a nyegből olyan mélyen van a feje. Próbálom hajtani meg összeszedni a szárakat de nem abban a pillanatban éppen hat de ha nem folymatos újra csinálja. Volt már olyan hogy azt mondtam hogy kész nem bírom továnn eldobom a szárakat és leesek róla, szerencsére akkor éppen belassított. A gond csak ez mert nagyon ügyes nem rohan, nem fél csak túl mélyen van a feje. Hogyan vehetném fentebb a fejét hogy ott is tartsa és nekem se remegjenek a karjaim 500 m-er után? A munka vágta is pazar látvány, bele se tudok ülni rendesen mert képtelenség ezt a kemény szájú lovat abból a mény támaszkodásból felvenni.
2011. aug. 26. 20:01
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
Ez kb olyasmi lehet, mint mikor egy osztálytársamról kiderült, hogy perfekt tud angolul, de nem iskolában tanult, hanem kiment külföldre, leélt ott x évet. Viszont a nyelvtannal még gondjai voltak, mivel a való életben tanulta meg a nyelvet. DE ATTÓL MÉG TUD ANGOLUL.... és nyilván van még mit tanulnia. Szerintem ne fikázzátok egymást...
2011. aug. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:
Így igaz utlsó :)
2011. aug. 26. 22:33
 13/35 anonim ***** válasza:
nagy az isten állatkertje ezen az oldalon ez migint bebizonyosodott!
2011. aug. 27. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
76%

Kedves Kérdező! Szakedző vagyok, 25 éve lovazok, 30 saját lovam, lovardám van, így azt mondhatom magamról, egyet-mást tudok a lovakról, lovaglásról. De nem merem állítani magamról, hogy na én most már tudok lovagolni!!

Lehet, hogy ügyesen megmaradsz a lovon, de ki kell, hogy ábrándítsalak: magától senki nem képes megtanulni lovagolni! Megmaradni megtanulsz a lovon, egyensúlyozni megtanulsz, de közöd nincs ahhoz, mit miért és hogyan kell csinálnod adott szituációban.

A lovastudáshoz nagyon szorosan hozzátartozik az elméleti ismeret, ami neked egyenlő a nullával. Szép dolog, hogy próbálkozol és segítséget kérsz, ez dícsérendő, sokat fogsz tanulni az elkövetkezőkben, ebben biztos vagyok. De kár nagyképűnek lenni, kérkedni egy nem létező lovastudással. Nyúlbarát elég jól leírta, mit kellene csinálnod - az, hogy nem értesz belőle semmit, az a tudás hiánya. Semmi gond ezzel, senki nem úgy születik, hogy mindent tud. Csak hidd el, sokkal könnyebb úgy tanulni, hogy elfogadod, van még mit fejlődnöd.

Minél többet lovagolj edző segítségével, érdemes lenne futószáron megtanulnod az alapvető segítségeket, utána könnyebb lenne szabadon alkalmazni őket. Szégyellni nem kell, az igazán jó lovasok bizony tudatosan ülnek vissza időről-időre futószárra, mert mindig van mit tanulni.

Már vagy 15 éve lovaztam, versenyeztem, amikor az akkori edzőm heteken át minden reggel futószáras edzést tartott nekem - én magam lepődtem meg leginkább, mennyit tudtam még tanulni!!!

Egyébként szidhatsz bárkit, hogy széttépte a ló száját, de ha a te kezed könnyű és "teleszkópos" lenne, vélhetőleg nem dőlne bele a szárba a ló. Láttam én már elnyűtt iskolalovat szárra hajtva feligazodva menni, csak öt perc kellett neki, hogy olyan lovas kerüljön rá, aki tudja, mit kell csinálni.

Olvass szakirodalmat, hogy elméleti tudásod egyre jobb legyen, s az edződ segítségével át tudjátok majd ültetni gyakorlatba.

2011. aug. 27. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:

Gondoljátok hogy kézzel fel tudja igazítani??-biztos hogy nem

Szerintem pályán lovagold nagyon! tág keretben, engedd hogy mélyen előre fele kinyúljon és sok sok csizma!!-aztán ezt kéne megvalósítani terepen

2011. aug. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
Szerintem nyúlbarátnak igaza van, ha már átlovagolsz egy lovat, akkor tudnod kéne, hogy hogy szedd fel a fejét, vagy hogy lovagold... Amúgy ha nem visz el, akkor adj hosszabb szárat, vagy ha elvisz, akkor könnyíts ki és hagyd menni, aztán ha kicsit elfáradt, akkor leülhetsz... Vannak lovak akiknek lent van a feje, nem lehet vele sokat kezdeni, lovagold olyan száron, ami jó neki. Az sem megoldás, hogy fogod a szokásos szárat, aztán mikor lehúzza a fejét ugyanoylan a szár, és kb előre vagy dőlve, mert lentvan a feje..
2011. aug. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
Ja és ha félsz, akkor felejtsd el, hogy ráülsz, mert nem átlovagolni fogod, hanem mégjobban elb*szni a parázásoddal, meg hogy nem tudod, hogy mit hogy csinálj.. Bocs, nem bántani akarlak, de tényleg tudnod kéne, hogy mit csinálsz, ha át akarsz lovagolni egy lovat, és kb kérdezned sem lenne szabad...
2011. aug. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
10:17:mért engedje,hogy lenyuljon? mikor pont az a probléma ,hogy belefekszik a kezébe,rádöl a zablára az ,hogy fel van igazitva nem azt jelenti ,hogy nem mehet tágabb keretbe!
2011. aug. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 A kérdező kommentje:
xDD Nem nem ti teljesen félre értetek. Pláne a szakképzett lovas mondja egy másik lovasnak hogy nulla a tudása, úgy hogy nem is ismeri az illetőt xD Ilyet én sose mernék mondani.Egyébként tudok minden segítség adást, ha józan paraszti ésszel magyarázzák el nekem. Egyéblként "nyulbarát" tényleg sokat segített mert sikerült amit mondott csak azt nem értem hogy miért mondjátok hogy a szaktudásom nulla. Nagy az isten állatkertje mi?? Ha az ember kérdez valamit vagy utána kértez a dolognak akkor nyilván egy hülye idióta nulla lovas tudással.... Hmm an min elgondolkodnom... Még jó hogy nem olyan vagyko mint amilyennek beállítotok mert ha olyan lennék akkor nem tennék fel egy kérdést. Mellesleg mindenkinek vannak kérdései, gondolom neked is van ami után utána kell kérdezned. Így vagyok én is... De nem haragszom hogy így leszoltok mikor csak a kérdésre kéne válaszolnotok, mert nem veszem magamra... xDD
2011. aug. 27. 14:13
 20/35 A kérdező kommentje:
És köszönöm az értelmes célravezető válaszokat.... :) Sokat segítettetek a mai terep lovaglásban :D
2011. aug. 27. 14:14
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!