Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Félek terepen ezzel a lóval....

Félek terepen ezzel a lóval. (oka, és a kérdés lent) (? )

Figyelt kérdés
A baj az hogy ez a ló nagyon mélyen támaszkodik de hajamos főleg vágtába szár mögött menni elég sokszor. Ráadásul nagyon kemény szája van. Ügetés az kényelmes meg minden de a vágta...szinte kiránt a nyegből olyan mélyen van a feje. Próbálom hajtani meg összeszedni a szárakat de nem abban a pillanatban éppen hat de ha nem folymatos újra csinálja. Volt már olyan hogy azt mondtam hogy kész nem bírom továnn eldobom a szárakat és leesek róla, szerencsére akkor éppen belassított. A gond csak ez mert nagyon ügyes nem rohan, nem fél csak túl mélyen van a feje. Hogyan vehetném fentebb a fejét hogy ott is tartsa és nekem se remegjenek a karjaim 500 m-er után? A munka vágta is pazar látvány, bele se tudok ülni rendesen mert képtelenség ezt a kemény szájú lovat abból a mény támaszkodásból felvenni.
2011. aug. 26. 20:01
1 2 3 4
 31/35 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :) Azóta már "művelődök" :))) De még mindig félek a lóval terepen, nagyon kemény a szája! :)
2011. nov. 6. 20:26
 32/35 anonim ***** válasza:
"Én rendesen tudok lovagolni csak a fogalmakat nem tudom" bocs de ezt nem egészen értem, hogy tudok végrehajtani egy edzői utasítást, ha nem értem, hogy az mit jelent. Tipikus példája vagy azon sokaknak, akik önerőből próbáltak megtanulni lovagolni, és azt hiszik, hogy jó lovasok. Egy nagy csomó rossz szokás beidegződött, amin nagyon nehéz lesz változtatni, de meg kell próbálnod, ha eredményesen,és főleg biztonságosan akarsz a későbbiekben lovagolni. Bocs de tényleg nem bántani akarlak, csak segíteni szeretnék!!!
2011. nov. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 A kérdező kommentje:
Tudom! De én nem díjlovas szeretnék lenni aki tudja a lovardai alakzatokat kívülről. És az olyan szakszavakat, hogy oldalazás, combra való engedés, hajlítások...vagy mit tudom én mik vannak még. De most már kezdem belátni hogy keresni kéne egy normális edzőt!!
2011. nov. 30. 14:08
 34/35 anonim ***** válasza:
Senki nem jött a combra való engedtetéssel, viszont azért tudd már az alapvető lovardai alakzatokat... Lovagoltok bent is, nem? Ne mondd már, hogy mész körbe körbe, és egy árva kígyóvonalat vagy kiskört sem csinálsz?!?! Egyébként nem kell díjlovasnak lenni, de tudni kell biztonságosan lovagolni, úgyhogy igen, jó lenne egy jó edző...
2011. nov. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 A kérdező kommentje:
Nem sokat szoktam bent lovagolni mert az unalmas!! Amúgy nem , nem szoktam körbe körbe menni.
2011. nov. 30. 20:12
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!