Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Félek terepen ezzel a lóval....

Félek terepen ezzel a lóval. (oka, és a kérdés lent) (? )

Figyelt kérdés
A baj az hogy ez a ló nagyon mélyen támaszkodik de hajamos főleg vágtába szár mögött menni elég sokszor. Ráadásul nagyon kemény szája van. Ügetés az kényelmes meg minden de a vágta...szinte kiránt a nyegből olyan mélyen van a feje. Próbálom hajtani meg összeszedni a szárakat de nem abban a pillanatban éppen hat de ha nem folymatos újra csinálja. Volt már olyan hogy azt mondtam hogy kész nem bírom továnn eldobom a szárakat és leesek róla, szerencsére akkor éppen belassított. A gond csak ez mert nagyon ügyes nem rohan, nem fél csak túl mélyen van a feje. Hogyan vehetném fentebb a fejét hogy ott is tartsa és nekem se remegjenek a karjaim 500 m-er után? A munka vágta is pazar látvány, bele se tudok ülni rendesen mert képtelenség ezt a kemény szájú lovat abból a mény támaszkodásból felvenni.
2011. aug. 26. 20:01
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:

10.17:

Ha kézzel igazítja fel akkor törvényszerűen a keze ellen fog menni.A feligazítás előfeltétele az elengedtetés és mélyrelovaglás(nem szár mögé) és akkor magától feligazodik az előre lovaglásra.


A kérdező meg akkor jár a legjobban ha fogad egy jó edzőt és megtanul pályán idomítani.

2011. aug. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:

14.52 teljesen igazad van, feligazodni akkor fog a ló, ha hátulról előrefelé átmennek rajta a segítségek, előre-lefelé van a ló lovagolva. Magától feligazodik, már csak azért is, mert az egyensúlya megkívánja. Az a ló, amelyik tolódik előre, nem fog földet túró orral menni, mert pofára esik. Kénytelen feligazodni, ha szeret négy lábon állni. :-)

De ezt a kérdezőnek hiába mondod (én vagyok az edző, akit leszólt), ugyanis aki meg van győződve róla, hogy remek lovas, annak aztán bottal se vered a fejébe az információt. Ez van. Csak tudnám, ha mindent magától tanult, honnan tudja, hogy jól lovagol? Biztos ezt is magától. :-) Majd kipróbálom, veszek egy könyvet arról, hogyan kell mondjuk toronyházat építeni, aztán belefogok. :-)))

Alázat, kedves kérdező, a lovagláshoz alázat is kell ám.

2011. aug. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
ez a helyzet nálam is ismerős, van egy 4 éves póni, aki vágtánál majd kiszakítja a karom a helyéből. nála az használ, ha óvatosan elkezded mozgatni a szárat, nem reszelni, hanem mintha szárra akarnád levinni, csak kicsit erőteljesebben. közben csípővel nagyon erőteljesen lökni, és hajtani hajtani. bár lehet hogy a ló, amelyiket te írod kissé nehezebb eset. : S
2011. aug. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 A kérdező kommentje:
Ööö igen ugyanis neki rossz élményei vannak mind a támaszkodással mind pedig a zabla mozgatásával. Így az ellenkező hatást fogja elérni: Szár ellen megy, felcsapja a fejét vagy épp dobálja és megy mint a félőrült. Ma voltunk terepen. Az vált be hogy adtam neki egy kis szárat és had menjen ami a csövön kifér... :D Nagyon jó volt, és sikerült visszahozni szárra a ti segítségetekkel. :) És nem tartom magam éllovasnak de tudok lovagolni. Viszont amit te mondtál azt azoknak szokás mondani akik csak kérkednek a lovastudásukkal viszont én semmi ilyet nem tettem sőtt nem is értelek igazából de nem baj!! ;) Azért segítettél és ezt köszönöm!
2011. aug. 27. 21:39
 25/35 anonim ***** válasza:
Akkor már csak azt mondd el légyszives, hogy mire is vonatkozik pontosan az, hogy "félsz terepen ezzel a lóval"? Mert a magyarázatból és a későbbi kommentekből más derült ki...
2011. aug. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
100%

"szinte kiránt a nyegből olyan mélyen van a feje"

"Volt már olyan hogy azt mondtam hogy kész nem bírom továnn eldobom a szárakat és leesek róla"

"A munka vágta is pazar látvány, bele se tudok ülni rendesen "

Ha ezeket olvasom, nekem nem az jön le, hogy olyan remek lovas lenne... És igen, kedves utólsó, számomra is fura a "félek terepen ezzel a lóval" , ha amúgy meg ezer éve kiválóan lovagol.... :-)))

2011. aug. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 A kérdező kommentje:
xDD köszi a segítségeket rájöttem hogy túl rövid szárat fogok, engedtem egy kicsit a száron és máris jobb lett. xDD Egyébként pont azzért félek terepen amit az utolsó válaszoló pont bemásolt...szóval kérdésed megoldva. Egyébként azért félek mert mélyen támaszkodik ha nem lett volna egyértelműá
2011. aug. 30. 18:42
 28/35 anonim ***** válasza:
Ja, aha. Csakhogy ha félünk egy lótól, akkor nem ülünk rá, ha a vágtájától félünk akkor nem vágtázunk vele, főleg nem terepen... Egyébként sokan csak segíteni akartak, de te bunkón leoltassz mindenkit, hogy te aztán tudsz lovagolni, csak nem érted a szakkifejezéseket.(bár szeritem a lovastudáshoz hozzátartozna az az egyszerű felismerés, hogy túl rövid szárakat fogsz...)
2011. szept. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 A kérdező kommentje:
Igen és én majdnem minden kommentembe a bunkózásuk ellenére megköszöntem hogy segítettek és megpróbáltam nem figyelni arra amit még hozzá-hozzá csatolnak. Mellesleg ha félek valamitől az ellen nem elmenekülni szoktam hanem túl lépni rajta. "Mindig egy kicsit feszegetni kell a határokat", ezt egy nagyon kedves lovas barátom mondta nekem. Ő is sokat segített...És igaza is van először féltem lóra ülni most viszont le se akarok róla szállni, féltem egy időbe terepen estem kétszer háromszor csuma vágtából, de túléltem és vissza ültem azonnal. Azóta viszont egyre kevesebbet esek, és nem félek terepen ellent mondva ezzel a kérdésemnek amiben ízt írtam hogy félek terepen. De nem igazán a tereptől magától féltem hanem a helyzettől ennek a lónak a terepen való meglovagolásától. Igazából nem tanácsot akartam kérni hanem csak azt hogy nem lesz semmi baj, figyelj oda, tarts megfelelő szárat, időben vedd észre ha megpróbál elszaladni, hasonlók..csak egy kis bátorítást . Ehelyett bunkó megjegyzéseket kaptam amiket nem tudtam hova tenni....
2011. szept. 2. 16:53
 30/35 anonim válasza:
Azt szeretném mondani hogy nekem is volt már olyan hogy lovagoltam elég sokat egy lovon és ha kedve volt akkor elindult már irányba vagy evett a földről szénát. nehéz volt de én is megtudtam oldani szóval neked is sikerül ha igazán akarod. Én most mentem egy lovardába s ott közölték hogy ügessünk én meg persze semmi gond de amikor azt mondták hogy akkor hamisan nagyot néztem mert fogalmam sem volt az edző pedig lemagyarázta és megmutatta és ment. Én sem tudtam jó pár szakszavat de ha figyelsz és sokat olvasol akkor menni fog hajrá :)
2011. nov. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!