Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan győzzem meg szüleimet,...

Hogyan győzzem meg szüleimet, hogy járhassak lovagolni?

Figyelt kérdés
Nagyon tetszik egy lovarda, Békéscsabán a Nimród Lovasegyesület, és szeretnék oda járni. Apukám már megengedte, mert azt mondta kell valamit sportoljak, és tudja, hogy imádom a lovakat. Eddig csak nyáron volt alkalmam lovagolni, és mostmár szeretnék hetente egyszer egy órát lovagolni. 1500Ft egy óra, úgy hogy nem is drága...nem tudom miért nem engedi anyukám...tud valaki valami jó ötletet arra, hogy rávegyem a lovaglóórákra??? Fontos, úgy hogy előre is köszi!!
2011. szept. 7. 20:53
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
12 éves vagyok...már rúgott meg ló...nem volt elragadtattva, de mondtam neki, hogy nem fájt annyira (igazából nagyon fájt)dehát, előfordulnak a balesetek, és emiatt nem szeretném ott hagyni a lovaglást... nem nagyon akarom kérdezni mert... olyan félelmetesen tud válaszolni, ha nem akar ellenérveket. De próbálkozok. :)
2011. szept. 8. 17:17
 12/22 anonim ***** válasza:

Nekem is rögtön az ugrott be, hogy félt az anyukád. Meg a másik, hogy a tanulás rovására mehet.

Az egyik kolléganőm lánya amikor elkezdett lovagolni, akkor a kolléganőm (az anyuka) nagyon "sakkban" tudta tartani a lányát tanulás terén. Ha rossz jegyet hozott haza, akkor nem mehetett addig lovagolni, amíg ki nem javította a jegyét (egy jobb osztályzattal kellett haza térnie ugyanabból a tantárgyból). Ez hatalmas bünti, mert akár két-három hét is kimaradhatott. Tudom, hogy butaság ilyesmivel büntetni egy gyereket, én talán úgy oldottam volna meg, hogy azon a hétvégén nem mehet lovagolni, amikor a rossz jegyet haza hozza. De náluk ez nagyon nagy motiváció volt, és működött.

A féltéshez pedig: még mindig jobb, mintha valami rossz, züllött bandába keverednél és innál, kábítóznál. Na, akkor aztán félthetne igazán!

Én, amikor elkezdtem vitorlázó repülővel repülni, akkor az anyukámat ezzel a dumával tudtuk meggyőzni (apuval együtt, mert Ő is megtanult velem együtt repülni).

Sok sikert!

2011. szept. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Engem is úgy büntettek, h nem mehettem, de nagyon nem vált be, bár kitűnő voltam, de azért mert a nem tanulmányi okokból rosszabb jegyeket kaptam, nem mehettem lovazni, és attól még nem lettem semmivel sem jobb h nem mehettem lovagolni, csak lemaradtam a többiektől.

Szóval szerintem így utólag visszagondolva nagyon rossz módszer volt az esetemben, mert nem igyekeztem jobban, viszont dkoncentrált lettem. És sportmegvonással nem büntetnék.

2011. szept. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Köszi.... szerintem nem az a baj, hogy félt...tavaly pedig mindenből 5-ös lettem, és minden évben kitünő, úgy hogy a tanulmányaimmal nem lenne baj, sőt jobban igyekeznék, cserébe hogy mehetek lovagolni...anyának ezt mondtam, csak az a baj, hogy ő meg azt mondta, ennél jobb már úgysem lehet senki..pedig igen! Szerintem az a baja, hogy egy idő után kinőném a cuccokat is, és azt már lehet nem tudnám megvenni, hisz nincs mindig pénzem..
2011. szept. 8. 18:04
 15/22 anonim ***** válasza:

17:21 vagyok.

Igen, a gyerekemet én sem büntetném sport megvonással. Saját tapasztalatomból sem. Én lőni jártam (sportlővő szerettem volna lenni). Egyre jobb eredményeim voltak a lövészetben, a szüleim pedig egyszer megtiltották, hogy járjak lőni, mert valamiből rossz eredményt hoztam. A sportlövő karrierem itt ért véget.

Ha nem az a baj, hogy félt, akkor mi?

2011. szept. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
28%

kisgyerek, akkor mond, hogy nem sok az 1500Ft, ha kerestél már valaha annyit

a Forma 1 sem drága sport..20 embernek a világon

2011. szept. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

A válasz írója 58%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 21:35


Fiacskám, 1500 ft tényleg olcsó ahogy elnézem, hogy egyes helyeken mennyit kérnek. Amúgy nem értem miért kell állandóan ezzel jönni, hogy ,,ha kerestél már valaha annyit". Gyerek még, hogy az istenbe keresett volna pénzt?

Hogyha nem lenne rá pénzük akkor a kérdező nyilván tudná, hogy pénz miatt nem mehet lovagolni.

2011. szept. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
nyugtasd meg hogy nem történne semmi baj. ha van rajtad gerincvédő és kobak akkor az azért már sokat számít. balesetek mindig is történnek..nincs lovas aki nem esett volna le a lóról / nem rúgta volna meg. mondd neki hogy legalább csak próbáljátok meg egy kis időre, és győzőgjön meg hogy nem lesz semmi baj. másra nem tudok gondolni hogy mért nem engedi. de amúgy tényleg kérdezd már meg, akkor talán többet tudnánk segíteni.
2011. szept. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Oké, megkérdezem.. köszi mindenkinek a sok segítséget! :D
2011. szept. 10. 10:30
 20/22 anonim ***** válasza:
"Szerintem az a baja, hogy egy idő után kinőném a cuccokat is, és azt már lehet nem tudnám megvenni, hisz nincs mindig pénzem.." Buta példa, de én pl. kiskoromban azért nem kaptam meg sok mindent (felnőtt fejjel kezdtem el lovagolni is) mert nekem még tudták volna fizetni a dolgokat, de 3-an vagyunk testvérek (1-1 év különbséggel) és így szívtunk mindannyian. Talán ezt még ki tudják gazdálkodni. Nem kell minden felszerelésből a legluxusabbat megvenni. Sőt, egy gerincvédőn kívűl az összes többi pótolható olcsóbbal.
2011. szept. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!