Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Újabb problémák a kikötéssel...

Újabb problémák a kikötéssel kapcsolatban. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Szóval ma voltam lent a pacinál. Azt hittem, hogy eddig problémás, ma kiderült, hogy nem volt az.

Kikötöttem jóhiszeműen hosszúra, 2 másodperc után kiderült, hogy kár, mert rám forgott, beszorított, hasonlók. Rövidre kötöttem. Először feltekerte magát még a kikötőre, de az mellékes. Elkezdte kaparni a földet, nyugtattam, nekikezdtem lecsutakolni. Rám rúgott, kiabált, nagyon hangosan, és kaparta a földet továbbra is.

Képtelen volt ott maradni, majdnem elszakadt a kikötőszár. A nyergelés úgy nézett ki, hogy rúgott, csípett, harapott közben. A kantározással furcsa mód semmi baja nem volt, az ment a legjobban.

Viszont mikor hevedert húztam, az úgy nézett ki, hogy körülöttem forgott. Nem volt egyszerű... Kengyelt állítani nem is tudtam, mert ugrándozott, meg elszaladt.

Lehajtotta a fejét, sunyított, és púposította a hátát, mikor már elindultunk. De hajtottam előre, akkor viszonylag alábbhagyott a hisztije.


Egy dolog van, amire gondolok. Eddig a pálya melletti legelőn voltak a lovak, és látta őket. Most viszont eltakarja őket mindenféle fa, meg ilyesmik, tehát egyáltalán nem látja őket. Kérdeztem, egy lovat nem lehetne-e lehozni, hogy megnyugodjon, mert lehet nagyon egyedül van, és fél, hogy elrabolom, vagy nemtom... de nem lehet.

Lenyergelés után pedig gondoltam meghajtom még kicsit körkarámban, és rám támadott, meg ágaskodott felém, és rúgott. Nem léptem hátra, nem hódoltam be neki, de ez így nagyon nincs rendben.

Mit tehetnék vele?

Amúgy nem egy rosszindulatú, hanem figyelmes, okos állat. Elkeseredtem ma nagyon.


2011. szept. 24. 20:10
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Nem! Muszáj valamilyen szinten "félnie, tartania" tőled.

Mert ha nem egyszer ágaskodás közben rád ugrik és te ott maradsz! egy 5mázsás állattal nem lehet játszani és sajnálni! tudom miről beszélek több mint 10 éve van SAJÁT lovam saját istállóban csomó csikót képeztem ki stb.

2011. szept. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
79%

Na igen, van akivel elszalad a ló....


Amúgy szerintem simán lehet rossz napja van, elszakadt a többiktől és nem volt kedve melózni, ezért mindent kipróbált amit csak lehet.

Nem kell minden rendhagyóval "szakértőhöz" rohangálni, nehogy már lópszichológus kelljen neki.

Egyszerűen legyél erősebb, állj elé, told vissza. És ne nyergeléssel kezd ha paraszt, nyomd be körkarámba had fusson.

Elég gáz, hogy itt folyton az a válasz fordulj szakértőhöz, akkor ezt a fórumot zárjuk be, és legyen az: GYIK= fordulj szakértőhöz.

Ne add fel, küzdjetek és harcoljatok, hogy lássa nem futsz el előle. Behozod a legelőről dobd be körkarámba, pálca a kézbe, ha neked megy térj ki és csapj rá. Tudom, hogy szadista de cirka 500 kilóval, több, mint te, szerintem, és a bőre igen vastag, ha nem ütlegeled az olyan, mint neked egy helyrerakó pofon. NE Kézzel üsd a kezed a simogatás eszköze. Ha idegesebb lesz, hajtsd kintről, az a lényeg, hogy lefussa a gőzt.

Vagy tűrd el, ha rossz napja van, mondjuk ha rád rúg rád forog az már komoly....

Én azt mondom hajtsd meg. Ha meg új helyen van, akkor még idegen neki minden, bár ezt nem írtad, csak, hogy most nem látja a többiket, fél egyedül.

Fosd le a kioktatást én is annak látom, ketten vagyunk balfékek.


Erőszakmentes lókiképzés? Hol volt 10 éve? Én ezzel sem teljesen értek egyet, de ez meg az én szegénységi bizonyítványom, vannak olyan szituk amikor elkél egy pofon. Pl. amikor a egy ember hisztizik egy pofon helyre rázza.... ennyi.

2011. szept. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
De akkor ezt hogy érted? Ha csinálja, csapjak rá? De ha mondjuk nem rajta ülök, és úgy ágaskodik, akkor nem tudok ráütni pálcával. Ha meg ostor van a kezemben, akkor nem csinálja.
2011. szept. 24. 20:42
 14/24 A kérdező kommentje:

Utolsó, köszönöm végre a normális választ is.

Megpróbálom ezt, ha holnap is ilyen lesz, de remélem nem lesz rá szükség, mert egy birka amúgy.

De akkor amit te is írtál, jó, hogy nem léptem ki előle, nem hátráltam, ilyenek.

Akkor úgy néz ki, hogy lehet, hogy nem vesztettem el ezt a játékot? Mert az is lehet, hogy tesztelget, tudod, hatalmi harc.

Nincs túl rég óta itt, de már dolgoztam vele, csak akkor a többi paci közelebbi legelőn volt, ezért gondoltam erre.

2011. szept. 24. 20:47
 15/24 anonim ***** válasza:
60%

Igen az is lehet, haragudott a többiekre vagy a szitura és levezette rajtad. Ezért mondom, hogy nem kell folyton beavatkozni, de látod, többen is mondják, hogy nem agyonverni kell, de elfér egy egy ráncba szedés, csak a miheztartás véget.

meglátod holnap jobb lesz, helyre áll az agya. Ám sok ló elkanászodik ha lehet neki.

Az ágaskodással nem sokat tudsz kezdeni, utána megverni nincsen értelme, szerintem, de az olyan gyakori? Légy nagyon nagyon fürge;)

Amúgy utcsó voltam és nincsen mit, ne hagyd, hogy a kedved szegje és az okoskodók sem itt!

2011. szept. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

Végre egy normális lótartó!

Örülök neked, köszi a válaszokat, igyekszem nem keseregni.

Akkor az lesz. Egyből megtorlás, és igyekszem normális lenne, hogy ne legyen min felhúznia magát. Ma nem ment :D

Ágaskodni még nem láttam, ilyen szempontból jó volt a nap.

Szóval köszi. Megírom holnap, hogy mi lett...

2011. szept. 24. 20:56
 17/24 anonim ***** válasza:
amíg látta a többi lovakat addig nem volt vele gond? mert akkor biztosan ez a baj. nálunk volt 2 lipicai, összevoltak nőve, nem lehetett őket szétválasztani. mindig 2en kelllettünk hozzá, hogy lovagoljuk őket. egyszer az egyiken külön akartam lovagolni, de hisztizett mikor kikötöttem, majdnem kiszaggatta a karámot. nem bírtam vele, visszavittem. annyire imádták egymást hogy még a pályán se lehetett ellentétes irányba menni velük. szerintem ha ez a gond, akkor csak 1 megoldás van..fokozatosan külön kell szoktatni a többiektől.
2011. szept. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Jól van. Kitartás, és ne húzd fel magad, azt majd jól kihasználja.

Ki se kösd ha azt látod, ugyanez a szitu, körbe vele és had fusson, aztán meglátod kezesebb lesz. Utána barátkozzatok, hogy ne arra figyeljen, hogy verjen át.

Sok sikert.

2011. szept. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

Utolsó előtti: jó ötlet, amit írsz, én is ilyeneken agyalok, csak egy baj van vele. Hogy most szoktatjuk be közéjük. Még sebek vannak rajta, mert nevelgetik, meg minden. Szóval nincs még nagyon nagyon barátja sem, és tényleg nincs még rendesen beszokva.

Arra is gondoltam, hogy mazochista, hogy a többiek kellenek neki, hogy megverjék, harapják, csípjék.

A különszoktatás ezért nem megoldható, sajnos :(


Megnevelem, aztán megvigasztalom, hogy valami gonosz dög nem engedi, hogy azt csináljon, amit akar. Jó az úgy :D

2011. szept. 24. 21:04
 20/24 anonim ***** válasza:
A határozottság még nem jelent állatkínzást. Én sem szeretem bántani a lovaim, nem is erről van szó, de ha megfigyeljük a lovak viselkedését, akkor a ménesben is van egy vezérkanca, aki a többieket irányítja. Ez esetben az embernek kell lennie ennek a vezérkancának, aki a ló felett áll a rangsorban, különben soha nem fog tisztelni. Amúgy szerintem csak szimplán rossz napja volt. Most ezt előre nem lehet megmondani. Meglátod legközelebb, hogy hogyan viselkedik. Amúgy az egyik lovam is múltkor lejátszott egy ehhez hasonló hisztit. Szemtelenkedett nyergelés közben, vezetésnél meg elkezdett ugrálni. Karámban kitombolta magát, utána minden simán ment.
2011. szept. 25. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!