Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen lovasnak számítok?...

Łovas kérdése:

Milyen lovasnak számítok? (kezdőnek, haladónak vagy profinak? )

Figyelt kérdés
3,5 éve lovagolok. Futószáron 1 évet lovagoltam (9 éves voltam). A lovardában már minden lovon ültem. Estem már lóról, 2x. Egy csikóval is foglalkozom, de róla még nem estem le. Már ágaskodott, bakolt alattam ló. Vágtáztam már, terepen is, de még nem ugrattam, csak rudak fölött. Nos szerintetek milyen lovasnak számítok?:O
2011. dec. 16. 10:35
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
Talán a középhaladó lenne rá a legjobb szó...
2011. dec. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 A kérdező kommentje:
Én is így érzem, mert nemhiszem, hogy az aki vágtázik, egy bakolástól-ágaskodástól nem esik le, csikót lovagol be, oktat, élete nagyrészében lovak között van, feltudja sorolni a kantár-nyereg részeit, tudja hogyan kell lovat ápolni, bemutatón részt vett már csak nem ugratott még az egy kezdő lovas. Evvel most nem arra céloztam, hogy aki azt írta, hogy kezdő vagyok, az sem baromság. Valaki így látja valaki nem.
2011. dec. 16. 11:19
 13/44 anonim ***** válasza:
mondjuk a szárkezeléseden még bőven lenne mit javítani...
2011. dec. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
76%
12-13 éves korodban már oktatsz? És milyen papírod van róla?
2011. dec. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
96%

Majd akkor leszel haladó, ha pl annak a lónak a 2. képen nem szándékoznál áthúzni a zablát a száján és az a ló támaszkodna is szépen.


Képzeld a barátom is fel tudja sorolni a ló és a felszerelés részeit, vágtázott terepen, sőt még ugratott is, pedig életében 3x ült lovon mégse profi, sőt nagyon is kezdő.

Szóval ezek fényében nem tűnik ez az egész többnek, mint egy tinilány hencegésének.


Szerintem a lovi részéről igen felelőtlenség egy 12-13 éves kislányra bízni egy csikó belovaglását.

Jómagam 5 éve lovagolok egyedül terepen, 2 kezemen nem tudom megszámolni hány lovon lovagoltam már, a legtöbb problémás volt, egy olyan haladó kategóriába sorolnám magam. Tudom mi jó a lónak és nekem, el tudok látni egy egész istállót, felismerem a lovamnak valami baja van. Csikóbelovaglásra még nem adnám a fejem, mert tudom hogy ahhoz még rengeteget kell tanulnom, nem hiába kötik ezt szakmai végzettséghez.


Ahol te állsz, az valahol a kezdő és a haladó közt van.

2011. dec. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 A kérdező kommentje:
Nem úgy értve oktatok. Nem hivatalosan. Csak a barátnőmet.
2011. dec. 16. 12:38
 17/44 anonim ***** válasza:
84%

Valahol a kezdő és a haladó között vagy, nem tökkezdő, de a haladónak esetleg a legeleje. A szárkezelésed eléggé gyatra még, az pedig, hogy a ló átugrotta veled a földön fekvő rudakat, előfordul, csak nem haladóval, egy haladó ugyanis oda tudja lovagolni úgy a lovat, hogy az értse, mi a feladata.

Gyakorolj szorgalmasan, biztosan nagyon sokat fogsz még fejlődni, de a csikóbelovaglást és a barátnőd oktatását bízd inkább másra.

2011. dec. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
63%
Ne akard minősítetni magad, az általad elmondottak alapján nagyon kezdő vagy. Attól, hogy a lovon megkapaszkodsz, még nem vagy profi!Mald ha díjlovaglásban vagy díjugratásban lesznek országosd eredményeid, akkor tedd fel ezt a kérdést újra!!! Addig lovagolj szorgalmasan!
2011. dec. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
100%

Miért akarod besorolni magad valahova??

A lovaglást élvezni kell, nem pedig azt nézegetni, hogy hol jársz a fejlődésben. Vagy fel akarsz vágni valakinek, a lovas tudásoddal? Nem értem miért izgatja ez az embereket. Én mindig élvezni akartam a lovaglást, sose érdekelt milyen szintan vagyok. Nálunk azokat érdekelte akik mutogatni akarták hogy mit tudnak, és besorolták magukat ilyen közép haladó, majdnem profi meg hasonló hülye kategóriába ami nincs is csak nagyobbnak akartak látszani. Úgyhogy most nekem ez jön le a kérdésedből, hogy fel akarsz vágni. Ráadásul most hány éves vagy 12 és fél?? Na nálunk is pont az ilyen korú kislányokat érdekelte hogy milyen szinten vannak. Ha kétszer estél 3 és fél év alatt akkor vagy nagyon automata iskola lovakra ültetnek fel és akkor nem számít a tudás, vagy füllentesz. Én az első két hónapba zúgtam máris kettőt, és az első évben már megvolt a 4. esésem. Az egyik ezek közül kórház volt. Azóta már egy rakásszor estem és nem azért mert béna vagyok hanem mert mindig a szélsőséges lovakat keresem akin van mit csinálni. 12,5 évesen egy csikóval foglalkozol? Én biztosan nem hagynám hogy ilyen fiatalon lovagolj be egy csikót. Azt nálunk csak a felnőttek ennél sokkal több éves tapasztalattal csinálhatják. Te még szinte sehol sem jársz a lovaglásban ahhoz hogy egy csikón rodeózz. Felelőtlen aki ezt engedi egy gyereknek. Ha 3,5 éve lovagolsz és még nem ugrottál az azt jelenti hogy van még mit gyakorolni a szárkezelésen és a segítségadásban , na meg a combizmoknál. Terepen mindenki vágtázik már az első alkalommal. Rudak fölött nem ugrik az ember. Az vagy cavaletti volt ha a földre fektetett rudakra gondolsz és annak semmi köze az ugratáshoz, vagy vágtába gondoltad hogy átvágtázol rudakon na annak sincs semmi köze az ugratáshoz ugyanis ott a ló csak átvágtázik rajta és nem ugorja át.

2011. dec. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
100%
Basszus...xD Ha nem fogadod el hogy kezdő vagy tényleg csak a lovastudásoddal akarsz felvágni. Most olvasom a kommenteidet, és ez több mint nagyképű amiket mondassz. De te még egy kezdő vagy. A csikó belovaglása 3,5 év után meg csak a felelőtlenség mint mondtam semmi több, ezzel kár felvágnod. Bemutatón már akkor részt vehetsz amikor fent tudsz maradni a lovon, nem nagy cucc. Sőtt.. Az hogy a nyereg részit és a kantár részeit is tudod, még jó, hiszen ezek a minimumok. És xD Csak hogy vissza vegyél egy kicsit magadból kiscsaj...4 hónapja lovagoltam, amikor szőrén mentem terepre vágtázni és nem estem le. Bakolt alattam de kiültem. És még akkor kezdőnek számítottam.
2011. dec. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!