Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen lovasnak számítok?...

Łovas kérdése:

Milyen lovasnak számítok? (kezdőnek, haladónak vagy profinak? )

Figyelt kérdés
3,5 éve lovagolok. Futószáron 1 évet lovagoltam (9 éves voltam). A lovardában már minden lovon ültem. Estem már lóról, 2x. Egy csikóval is foglalkozom, de róla még nem estem le. Már ágaskodott, bakolt alattam ló. Vágtáztam már, terepen is, de még nem ugrattam, csak rudak fölött. Nos szerintetek milyen lovasnak számítok?:O
2011. dec. 16. 10:35
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
Több, mint 13 éve lovagolok, két évig versenyszerűen ugrattam b2-ben, meg nem mondom, hány lovat lovagoltam már eddig, több kurzust elvégeztem, a fent felsoroltak közül mind igaz rám, segítettem csikó belovaglásánál is, mégis leginkább a haladó alsó felébe sorolnám magam. Mellesleg még gyáltalán nem tartom magam olyan szinten, hogy egyedül, utasítás nélkül lovagoljak be egy csikót. Minél régebb óta lovagolok, annál inkább rájövök, mit nem tudok még, mennyi mindenben kell még fejlődnöm és hogy hova tudnék még eljutni. 3 és fél év nagyon kevés. Nem feltétlenül az elméleti tudásod miatt, hanem mert sok idő, ennél sokkal több idő kell arra, hogy megérts a lovak kommunikációját, jeleit. Hogy felismerd szükségeiket. De a képek alapján nálad az elméleti tudás is hiányzik. Te még kezdő vagy, sajnálom.
2011. dec. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:

A képeiden semmi nem látszik, a csak a lovak. A másodikon szépen beletépsz a szájába és mindkét képen a lovak szár ellen mennek. 3,5 éves tudással tudni kén támaszkodtatni.

Oldal képet kérek és megmondom.

2011. dec. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
Kezdőnek. Tíz év tapasztalattal is mindig van mit fejlődni, úgyhogy én kb csak az edzőmet 50 éves lovas tapasztalattal nevezném profinak, esetleg az unokáját, aki lovak között nőtt fel, és folyamatosan lovazott, ma kb 19-20 éves. Az, hogy vágtázol terepen, pont semmi, mivel kb mindenki tud terepen vágtázni, akit feltesznek a lóra, és nem esik le. Az megint más dolog, hogy pl nagyon szépen ülsz és lovagolsz, de még nem ugrottál, szintén nem vagy tapasztalt, mert vannak alapvető dolgok, amiket még nem csináltál. Szóval ez nagyon sok mindentől függ, a lényeg, hogy kitartó vagy.:)
2011. dec. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
Nem előző vagyok, de az alapvetőről jutott eszembe, hogyha nem ugrottál még valószínűleg vannak olyan alapvető hibáid is, ami elengedhetetlen az ugratáshoz. ÉS ha ehhez három és fél év kellett... Én 1 éve lovagolok de már több díjugró versenyt nyertem és nem mondanám hogy minden nap kint voltam. b1 és b2-ben versenyzem. És még van mit fejlődnöm, neked valószínűleg sok hibád van még.
2011. dec. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
100%

Közel se vagy haladó !

Én 1,5 éve lovagolok, fél évig voltam futószáron, én is estem lóról, ugratok is, pedig itt sincsenek ugró lovak ! Terepen is bátran megyek, kengyel nélkül, szőrén is..! Karámban is bátran fokozom a lovat, akár (ami akkor a ló kedvétől függ, 1 perc galopp is megy). Hetente egyszer megyek lovagolni, és hiába megy a vágta szőrén, hiába ugratok, hiába tudok rengeteg mindent a lovakról, nem vagyok haladó, mert tudom, hogy az ülésem nem mindig tökéletes !


Azt meg eltudom képzelni, hogy milyen csikó lehet, amit te lovagolsz be !!!! Ha tök simán rálehet ülni, és ügetni / vágtázni vele, akkor az már bevan lovagolva..! Gondolom a barátnődet futószáron "oktatod", ha meg ahoz is hozzá van szoktatva a ló, meg a lovas súlyához, a lovas segédeszközeihez, akkor végképp nincs semmi fogalmad a belovagolatlan csikóról !


Ahogy látom a hozzászólásaidat, csak felvágni szerettél volna, hogy "jaaj, már 3,5 éve lovagolok, feltudtam feküdni a ló hátára fordítva, szőrén, jaj a lovam átugrotta az akadályt, amit lépni kellett volna, jaj tudom a nyereg részeit, jjaaaa, belovagolok most egy csikót.."


Ahogy előttem is leírták, az az akadályos végképp azt mutatja, hogy nem vagy haladó se, mivel hogyha haladó lennél, úgy odatudnál lovagolni a lóval, hogy nem ugorja, hanem lépi !


A képekről pedig: Látszik mindkettőn, tisztán, hogy a ló nem élvezi a munkáját ! Mindkettő ellenkezik a zablával / szárral!

A 2.-on még egy nem lovas is észreveszi, hogy téped a ló száját. Nos, én nem ismerem az esetet. Lehet, hogy csak a fotó kedvéért fordítottad oda, az viszont NAGYON csunya dolog! Ha pedig azért, mert megállni kellett volna, vagy lassítani, az is elég csúnya dolog, ugyanis ha kellően szorítasz, és hátradőlsz a nyeregben, akkor is lassít/megáll! Lehet, hogy láttalak egyszer lovagolni.. Floch-pusztára jársz, nemde? Mert akkor itt mégegy kép, ami alá az van írva, hogy díjlovagoljunk! [link]

Nos, kezed merre van ? Nagyon hátul ülsz .. Lábad nagyon elöl ... És akkor még megmered kérdezni, hogy haladó vagy-e.. Hát oké ...

[link] Itt pedig a kezed úgy ahogy van, szarul áll. Mutatóujj felfele néz !!!!!

[link] szár ....

szinte minden lovaglós képeden találni hibát ....

Egy haladó lovasnak tudnia kell támaszkodtatni, ahogy leírták előttem ...

[link] Ha minden igaz, ő az a csaj, aki kiírta a kérdést!:)

2011. dec. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:

Hát kedves kérdező ezek alapján a képek alapján lehet megállapítani hogy valaki milyen lovas. Te másfél éve szenvedsz így. Nálunk azok lovagolnak így akik most jöttek le futószárról ebben a pillanatban. Még jócskán kezdő lovas vagy. A sarkas pedig túlságosan is lenyomod, a kezed az egekben van, durván betörve, a ló szájába kapaszkodsz, az ülésed ritka csúnya. Még jó hogy nem ugraszt, mert már rég a földön lennél. Amúgy ha eddig jutottál 3 és fél év alatt jó lenne edzőt váltani. És te foglalkozol csikóval??

Hát ez megint csak a helyet minősíti, hogy a legkezdőbb lovasokat ültetik fel. És a kérdésedbe egyet nem írtál le.: Hogy hogy csinálod. Na itt bizonyíték...

2011. dec. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
Ezért mondják hogy az osztályba lovaglás csak az edzőnek jó, mert könyebb egyszerre többel foglalkozni, de a lovasnak rosszabb mint a futószár mert sose tanul meg önállóan lovagolni.
2011. dec. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:

Estél már lóról 2X... Azt mondják nálunk a "nagy öreg" lovasok, hogy majd a 8. esés után elmondhatod, hogy tudsz valamit, addig csak hallgass..


A hibák sorolásába meg inkább nem mennék bele. Egyébként nem bírom az ilyen "milyen szinten állok?" típusú kiscsajokat..

2011. dec. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
szerintem fáj neki az igazság :) ő kérdezte a véleményünket, most meg szalad az anyja szoknyája alá. Nem hiszem, hogy olvassa, aki akar vele beszélgetni, az írjon neki üzenetet fb-n. tslán ott válaszol.
2011. dec. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
Sok tehetséges lovas van Magyarországon, és a világban egyaránt. Nekem magasan áll a mérce, és úgy gondolom, ha elérem azt, amit pl. Ludger Beerbaum, Mathias Rath, Nadine Campellman, Anky van Grusven, Meredith-Michaels Beerbaum, akkor majd jó lovas leszek, és akkor majd igenis nyíltan ki is fogom ezt mondani. Engem csak az érdekel, hogy a lovas tudásomat a lovakról, és a lovaglásról bővítsem, és lehetőségeimhez mérten, vagy talán még attól is többet tanuljak. Ami a legfontosabb, élvezzem a lovaglást én is és a lovam is. Majdnem 20 évnyi lovas és lótenyésztői tapasztalattal rendelkezem, még mindig tudok újat tanulni, és a lelkesedésem még mindig töretlen. Még akkor is, ha utálok kora reggel kelni, és nem én vagyok a világ legszorgalmasabb nője. A lovakban sosem csalódtam, de a lovasokban igen.
2011. dec. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!