Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen lovasnak számítok?...

Łovas kérdése:

Milyen lovasnak számítok? (kezdőnek, haladónak vagy profinak? )

Figyelt kérdés
3,5 éve lovagolok. Futószáron 1 évet lovagoltam (9 éves voltam). A lovardában már minden lovon ültem. Estem már lóról, 2x. Egy csikóval is foglalkozom, de róla még nem estem le. Már ágaskodott, bakolt alattam ló. Vágtáztam már, terepen is, de még nem ugrattam, csak rudak fölött. Nos szerintetek milyen lovasnak számítok?:O
2011. dec. 16. 10:35
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
Jobb ha nemirok semmit, ez mindent elmond.
2011. dec. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
55%

kezdő.

ha már versenyztél akkor leszel haladó.

én napi 3-4 lovat ülök és nem mondom magam haladónak...

2011. dec. 18. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
Utolsó, a versenyzéstől nem lesz valaki haladó/jó lovas. Sajnos a rajtengedélyvizsga sem egy igazi értékmérő.. Rentgeteg fiatal lovast látni (gazdag szülőkkel) akik pattognak a lovon, tépik a száját, de a ló megoldja nekik a C osztályt. Ők meg baromi sokat képzelnek magukról ezért. Meg van olyan is, aki sose versenyzet, csak 30 éve lovak között él és dolgozik, őt talán lehet haladónak mondani.
2011. dec. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
90%
Az én szememben Lorenzo a profi.
2011. dec. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
Én még sose versenyeztem, de nem tartom magam kezdőnek. Nem attól lesz valaki profi, hogy versenyez.
2011. dec. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:

18 éves lovas múlttal én se versenyeztem soha. Terepezgetek (most jelenleg egy általam belovagolt lóval), hosszú túrákat tervezek magamnak. Engem valahogy nem vonz az, hogy mások elvárásainak megfeleljek, mások a versenyen kibaccanak velem és a lóval stb.

Szóval, nyugodtan szóljatok meg, biztos bennem van a hiba, de nem akarok versenyekre járni és kész! Nem hiányzik.

2011. dec. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:

Utolsó! Teljesen egyetértek veled. Nagyon sok versenyzőt látni, akik még a haladótól is távol állnak, nem is értem mire fel adják a rajtengedélyt, főleg az ugrósportban. Ráadásul akinek nem bírja a lelkivilága elég nagyot csalódhat benne, én pl mint külső szemlélődő csalódtam és még a maradék kedvem is elment tőle. Van a környékünkön egy nagyon jó edző, de elég sokszor gyalogol bele a lovasok lelkivilágába, főleg tizenévesekkel foglalkozik. Vannak akik sokszor elsírják magukat az edzésen. A másik kiábrándító dolog, ami versenyen a melegítő pályán történik. Ott is ordítozások, sokszor a hozzá nem értő szülők cseszik le a gyereket, egymás fúrása. Hát köszi nekem ez nem kell, ha valaki ettől jó lovasnak érzi magát az tegye.

Én is "csak" terepezek és szerintem az igazán jó lovas arról ismerszik meg ahogy lovagol, ha belovagol, azt milyen minőségben teszi, ahogy a lovaival bánik. Mindig arra törekszik, hogy jobb legyen a lónak, fejlődni akar, ismerkedik más szakágakkal, átveszi a belőle igazán jónak talált gondolatokat, hiszen a cél közös csak a megoldás más.


A kérdező ezek szempontjából teljesen kezdő, olyan alapvető hibái vannak, hogy futószárért és egy normális oktatóért kiáltanak. A megnevezett lovarda képeit végig futtatva nem csak neki, de a többi lovasnak is durva hibái vannak, egy képet nem találtam a galériában, ahol szépen száron lévő összeszedett ló-lovas páros szerepel. Itt megjegyezném, hogy 8-10 fős csoportokban lehetetlen minőségi lovasoktatást tartani.

Én messze elkerülném ezt a helyet!

2011. dec. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:

én csak azt mondom olyan,hogy 'profi' nincs! mindig van mit tanulni. Hisz a ló mindig tud újat mutatni.

Amúgy ezek az információk édes kevesek hogy meglehessen állapítani milyen lovas is vagy. Ha gondolod linkelj videót, abból se mindent de többet le lehet szűrni!

2011. dec. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:

Én csak elgondolkodtam, hogy basszus mi pénzt keresett a kérdezőn a lovi és tényleg a képek alapján piszok nagy gáz van ott az oktatással:

Számoljunk átlag 2000Ft/alkalommal és évi kb 40 alkalommal, az egy évben 80 ezer Ft,

a kérdező 3,5 éve lovagol vagyis 280 000 Ft-ot(!) lovagolt el úgy, hogy ülésben a 10. alkalommal futószáron ülő megveri tudásban.

Ennyi pénzért egy normális oktatónál rövidebb idő alatt talán már az ugratásig vagy normális idomító lovaglásig jutott volna.


ÉS hány ilyen hely van még.... na meg naiv lovas....

2011. dec. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim válasza:
Az a vicc, hogy a kérdezőnk azt mondja, hogy ezek a lovak a "tapasztaltabbaknak" van... Én abban a lovardában minden lovat ismerek, minden ültem már. Az akinél áthúzza a zablát, a sötétpej kanca, annyi problémája van, hogy ijedős, de nem kezelhetetlenül, ezt leszámítva automata ló. Könnyen el lehet lovagolni. A másik akit mondott, hogy átugrotta a rudakat, neki is ennyi a baja, és rohanós, de finom lovaglással olyan mint a kezesbárány. Testsúly és csipősegítséggel könnyen ellovagolható, csizma és szár nélkül is. Az ottani lovak mind elbambult, életüket unott iskolalovak. Az, hogy nem ugrik, és stb nem teljesen az ő hibája, az edzőt sem mondanám valami remeknek. Évek alatt annyit lehet nála haladni, hogy körbe-körbeügetnek, megcsinálnak egy-egy átlóváltást vagy esetleg átváltást. Ritkán bekerülnek a négyszögben, és mikor azt hallják a lovasok, hogy egyszerű kígyóvonal, akkor pislognak, mint hal a szatyorban. Aki haladni akar, már rég nem ott lovagol, esetleg, ha van olyan ló, aki nagyon a szívéhez nőtt...
2012. jan. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!