Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért gáz ingyen lovagolni?

Miért gáz ingyen lovagolni?

Figyelt kérdés
Mindig mondom ha megkérdezik mit sportolók,hogy lovagolok. Erre valaki megkérdezi hogy hol, és mennyiért. Én mondom hogy ingyen, mert cserébe segítek. És ettől kezdve lenéznek...miért olyan gáz??
2012. jan. 5. 21:06
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Buta emberek mindenhol vannak, a lovasok között is, ne foglalkozz velük! Nekik presztízskérdés a lovaglás, mindenkit lenéznek, aki nem a legdrágább helyen lovagol. Sokszor nem is azért lovagolnak, mert élvezik, hanem mert az olyan jól hangzik.
2012. jan. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
hozzánk is jártak csajok lovagolni nem is lovagolsz-dolgozol felállásba hanem ugy alapból jött magától nekik is meg nekünk is. érdeklődtek tevékenykedtek... mentünk lovagolni stb
2012. jan. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Szerintem sem gáz. Én például már évek óta szeretnék lovagolni, és nagyon boldog lennék ha így el tudnék jutni. Ez egy fantasztikus lehetőség, akik gáznak tartják valójában csak irigyek rád, ne foglalkozz velük.
2012. jan. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim válasza:
dejóó így én is lovagolnék!
2012. jan. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Hozzám is lehetne így jönni lovagolni. (Székesfehérvár mellett) Én anno hogy örültem volna egy ilyen lehetőségnek, most meg hiába hirdetem, senki nem jön.


Aki meg azért lenéz, hogy ingyen lovagolsz, az jó eséllyel 1 elkényeztetett sznob gyökér. Te legalább tanulsz azzal is, hogy segítesz, értékelik a segítségedet, így téged is. Nem csak a pénzedért nyalják ki a segged.

2012. jan. 5. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Én is "ingyen" lovagolok, kegyetlenül kihasználtak, ezért elmentem egy másik helyre, ott most jobb.

Ahol most vagyok, szintén van egy lány, aki segít, de ő már pénzzel is be tud szállni a lovak tartásába, de közbe bértartás is ingyen van neki, mert már nem tanul, hanem dolgozik. Ez a lány engem frankón kiutált onnan, szóval ment a mocskolódás, kötözködés a részéről.


Ettől függetlenül azt mondom, hogy aki megteheti, jobb, ha munkáért cserébe lovagol, mert sokkal jobb és szorosabb kapcsolatot tud kialakítani a lóval, mint aki csak úgy ráül és had szóljon, csak a többi ember mocskolódását kell kibírni.


Aki utoljára írt, hogy szívesen vár valakit, akival így megoldaná- nagyon jó lehetőség, főleg, mert nincsen ott kibírhatatlan ember. :) Kár, hogy nem arra lakok. :(


20/L

2012. jan. 6. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
úgy tűnik ténleg nagyon szerencsés vagyok...én is nemrég kezdtem lovagolni, még nem is vagyok valami jó, de a lóápolást és a felszerelést már vágom :D én se járhattam volna lovagolni, ha pénzért lett volna, mert anyukámék nem engedték volna... úgy hogy nagyon örülök hogy így összejött nekem :)
2012. jan. 6. 16:04
 18/23 anonim ***** válasza:

Nem gáz az ingyen lovaglás, addig, amíg arányban áll a befektetett munkával. Úgy gondolom, hogy 6 óra meló egy óra lovaglással simán egyenlővé tennék, ha sokat ráér az ember, akkor heti 2 órát simán összemelózna.

Viszont nem egy kérdező fordult már meg itt, akik szintén melóztak heti 20 órát a loviban és örülnek, ha havi 1-2x lóra kerülnek. Na ez a gáz, amikor kihasználnak...

2012. jan. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Nem gáz.:) Mondjuk nekem van néhány bunkó osztálytársam, aki már azért lenéz, mert lovagolok. (Bár nem egy elit helyen, és nem is viselkedek úgy, mint egy elkényeztetett kis csitri, akinek apuci mindent megvesz, sőt, de elvileg azért mégis egy elit sport manapság, mégis beugatnak folyamatosan...) Nem hiszem, hogy ezért néznének le, és valszeg lehet, hogy le sem néznek, csak úgy érzed. Nálunk is segít egy lány, és cserébe lovagol, mert nem tehetik meg, hogy fizessék, viszont sokéves tapasztalata van már, és naponta lovagol, problémásabb lovakat is, ha kell ő ül rá, mert a gazdi tapasztalatlanabb, vagy ha valamelyiket le kell mozgatni, akkor ő ül rá, stb... Viszont tényleg tudják is "használni", mármint nem csak úgy, hogy na jó, megint itt van valaki, aki ingyen akar lovagolni, menjen azt ganézzon a ló alól, aztán majd meglátjuk, hanem tényleg sokat segít, körmölésnél/patkolásnál, bárminél, és versenyez is egyébként. Az viszont szerintem tényleg kihasználás, hogy valakit dolgoztatnak ezerrel INGYEN, és havi egyszer lóra ül, akkor sem foglalkoznak vele, de sok embernek még így is megéri, mert lovak körül lehet, sokat tanulhat róluk, de persze így nem lesz versenyző, és lovagolni sem ott fog megtanulni. De ha kifogsz egy jó helyet, akkor jól tudsz járni. Viszont azt cáfolnám, hogy csak a lovas jár így jól, legalábbis a mi lovardánkból kiindulva a segítős csaj azért tényleg rengeteget segít, szóval azért van szükség rá bőven, szóval azért a tulajdonos is jól jár, mert van segítsége. Az meg, hogy valaki lenéz valamiért, akár azért, mert lovagolsz, akár azért, mert ganézol alattuk, akár bármi, az az ő baja, én csak sajnálom ezeket az embereket, hogy ilyen szinten vannak, hogy ebbe is képesek belekötni.:)
2012. jan. 6. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Szerintem állati jó ingyen lovagolni. Először is, mostanában a legtöbb helyen drága a lovaglás. Másodszor, ha lovagolsz, akkor valószínűleg azért, mert szeretsz. És ha szeretsz, akkor gondolom a lovakat is szereted. Tehát akkor szívesen segítesz az istállóban (vagy akárhol). Én boldogan cserélnék veled! Ne törj le! Vállald önmagad! Ne törődj az olyanok véleményével, akik nem is tudnak lovagolni! Mert csak az számít számomra teljes embernek, aki lovagol. Ha egyetlen állattal sincs közeli kapcsolatban az ember, akkor csak félember. Én is ezt mondogatom magamnak.

Egyébként valószínűleg azért néznek le a többiek, mert az amolyan plázacicák undorítónak tartják, ha valaki érintkezik egy náluk mocskosabb (ami gyakran előfordul, ha érted mit akarok mondani) dologgal. Jelen esetben a lószarral, meg a sáros lóval, a sorolhatnám. Én egyáltalán nem undorodom tőlük, de ez most mindegy.

Ne törődj az ilyenek véleményével! Örülj neki, hogy ingyen lovagolhatsz! Ez nem esik meg meg minden ember számára! Egyébként ha nagyon-nagyon zavar, akkor mond azt, hogy egy versenyistállóban lovagolsz, és inkább nem mondod, mennyiért, mert nem kevés pénzt fektettek a lovaglásba... Ez mindig bejön! Pláne, ha jól tudsz improvizálni. De én elsősorban azt javasolom, hogy ne törődj vele. Gondolkozz el ezen!

2012. jan. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!