Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért gondolja mindenki, hogy...

Miért gondolja mindenki, hogy a szülők olyan felelőtlenek, hogy vesznek a gyereknek egy lovat, és maximálisan rábízzák?

Figyelt kérdés
Megihletett az a kérdés, hogy egy általános iskolás lány időbeosztást kért, mert kapni fog egy lovat. Voltak Ugye nem gondoljátok komolyan, hogy majd tizenpár évesen kell neki maximálisan gondját viselnie egy állatnak. Van nektek lovatok? Ha igen, akkor tudhatnátok, hogy milyen az, amikor tele van, vagy hacsak kicsit élénkebb ló, vagy milyen körmölni, etetni, stb. A szülők sem hülyék-már amelyik, hogy majd odaad egy 500 kg-s állatot egy 12-13 éves gyereknek, hogy "Nesze lányom ganézd ki, meg lovagold be!". Azért tudni illik, hogy a lovaglás nem veszélytelen sport, és hacsak a szülőnek van valami sejtése a lovaglásról, akkor felelősségteljesen viselkedik, és nem bízza 100 %-ig rá a gyerekre a lovat, hanem ad azért mellé egy felnőttet is, aki majd segíti, tanácsot ad neki, stb.

2012. aug. 8. 03:19
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
12 éves vagyok, nekem is van lovam, és itthon tartjuk, pedig a közeli családból csak én értek hozzá. Van ugyan segítségem, mert van még 2 bértartott ló az istállóban, de azon kívül, hogy segítenek etetni, almolni, beszerezni a kaját, én dolgozok vele, megtanulom lekezelni a hisztijeit, és lelovagolom, ha jön edző, rendesen dolgozunk, edző nélkül viszont nem nagyon ugrok... Természetesen nem mondom, hogy ez segítség nélkül úgy működne, ahogy működik, de nem állítanám, hogy egy 12 éves gyereknek nincs hozzá elég felelőssége szülők nélkül, szerintem nevelés kérdése, persze, annak se vagyok a híve, hogy csettint a gyerek, és kapja a lovat, ugyanis az én lovam is egy ilyen eset miatt volt eladó.... Több mint 5 éve lovagolok, és ez alatt az idő alatt szereztem annyi tapasztalatot, amennyi kell..... :)
2012. aug. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!